^imertcan sLa- 15 SEPTEMBER 1962 le JAARGANG No. 3 T H E O N L Y I N D E P E N D E N T D U T C H I N DO N ES I A N MAGAZINE IN AMERICA Een stap vooruit 1 stap 1 stap THOR, zelfstandig en veelbelovend 20 OCTOBER 1 E PlW/8us QARI Nq 0NIS\ Kort geleden sprak ik een Indisch zakenman. Zijn commentaar op de eerste uitgave van A.T.T."De Amerikaanse liberty is ook maar beperkt. De kleine man wordt hier teveel gedrukt door de groten." Hoe typisch dit gezegde van mensen die de waarde en de kracht van "poekoel teroes" nog niet kennen of vergeten zijn! Beperkt? De beperkingen in Amerika worden meestal door de mensen zelf bepaald. De millionnairs van Amerika zijn ook klein begonnen. Emi granten, net als wij. Het is niet waar dat de mogelijkheden minder zijn dan jaren geleden. Millionnair worden is makkelijker dan millionnair blijven in Amerika! Hun moei lijkheden zijn legio en minstens zo moeilijk te overwinnen dan die van de kleine man. Waar de kandjeng besar zijn handen vol heeft aan de concurrentiestrijd, heeft de kleine man het terrein vrij om zijn spel op te voeren, zijn niveau te verhogen en aan de competitie mee te doen. Immers hier geldt de vrije competitie. Competition builds up! Het ligt dus aan persoonlijk initiatief, doorzettingsvermogen, inzicht. Nieuwe mo gelijkheden worden meestal geboren uit oude en originaliteit is een sterke troef in de Amerikaanse business. Wat doen wij met onze dubbel aange boren kennis van Oost en West? Zijn wij de meesten geen stap voor? Moendoer? How can? We beginnen pas maar en een business wordt niet groot door geld alleen maar door doorstastendheid en durf. Kiik naar de klapperboom op het devies van Tong-Tong: nuttig, waardevol, bruik baar van kruin tot wortel. Dat kunnen wij Indische emigranten ook zijn. Onthoud het devies van Tong-Tong: Trouw, branie, on dernemend. Het zijn de eigenschappen die U ook hier in de States dichter bij Uw doel zullen brengen. ROY STEEVENSZ wordt onze slametan feestavond ge houden in de Polonia Hall, 1312 3rd str. Los Angeles. Abonnees gratis, intro- ducees $1.75 per persoon. Eten, dansen, show om de geboorte te vieren van The American Tong-Tong! Komt U? Brengt U vrienden en ken nissen mee? Laat dan Na al weten of U komt, dan kunnen wij de kaarten versturen. Nb. Abonnees, denkt U aan het abon nementsgeld? Alleen zij die voor 1 October het abonnementsgeld voldoen, kunnen wij als gratis genodigde be schouwen. Ook in dit land geldt: na inspanning volgt ontspanning" (zie TT. "Van sawahtrappers tot NIVO"). Wat doen vele emigranten na 5 dagen werken? Tv-kijken, drive in, ngo- brol. Ach allemaal wel goed natuurlijk, maar zouden er geen paar uurtjes in de week afkunnen om onze Ausdauer op pijl te houden Zc< zag ik Zondag de jongens van "Thor", de zojuist in Los Angeles opgerichte Indische voetbalclub, hollen en draven op het oefen terrein. Voor velen weer voor het eerst na vele jaren. Het commentaar bleef dan ook niet uit: "Wah, Ausdauer-nja gone! Mijn poten pientjang!" (Voor dit laatste adviseer Laten bij de volgende oefendagen alle vrouwen, meisjes, kennissen van de spelers present zijn. Het verhoogt de animo en die typisch Indische uitlatingen mogen niet ontbreken Er zijn plannen om Thor uit te breiden met andere takken van sport, ook voor de dames en juniores. Elke Zondag is Thor present om 10 uur op het Washington High School terrein aan 108th en Normandie LA. Cal. Andere keer allemaal komen als het kan? Ook hier zeggen we een welgemeend poekoel teroes en djangan moendoer! R.S. ik be ras kentjoer, zie A.T.T. no. 2). Maar met de vrouwtjes aan de kant die voor de nodige drinks zorgden, lieten de mannen zich niet kennen. Anders verlehen tóh! Nb. Donaties en inschrijvingen bij Henk Gasper (secr.) 1210 W. 109th Place, LA 49, Cal. Tel. PL 4-7912. Bij de fotosLinks, het Thor-bestuur. Van l.n.r. Henk Gasper, secretaris, Harry In gram, voorzitter, Fred Peelers, Richard Rabe, commissarissen. Rechtseen spontane op komst van voetballers en belangstellenden op een trainings-Zondag.

American Tong Tong | 1962 | | pagina 1