wat zal ik O ezou fotïi? Tonlj Whc ÏTmcrican Bij ons in Whittier 2 Het systeem: Book of the Month Club kent U waarschijnlijk nog wel uit Nederland, wij vinden ze hier te kust en te keur, en het kost werkelijk moeite, om een serie goede te vinden. Uitkijken of er meer van Uw gading bij zijn, indien niet aanwezig ogenblikkelijk afschrijven soms niet toegestaan - - en zo doende kunt U zich een aardig huisbibliotheekje aanschaffen, van die boeken welke U het meest interes seren. Uw eigen smaak en waarneming kunt U testen aan de wekelijkse opgave van best sellers die in dagbladen en tijdschriften af gedrukt worden. Mag ik U een advies geven, reserveer het "speciale" boek bij Uw Public Library, dat duurt soms weken, want de aankoop afdeling is niet bepaald actief en zolang moet U geduld uitoefenen. U kunt echter Uw verzoek aan de Tong Tong re dactie insturen om bespeking van dat speciale bock, alvorens over te gaan tot de aankoop. Ik lees hier in de recente lijst van Best sellers. o.m. Fail-Safe door Eugene Burdick/ Harvey Wheeler. De eerste schrijver herin- ert U zich zeker nog wel uit mijn vorig overzicht: The Ugly American - Eugene Burdick/W. Lederer Een ander boek van Eug. Burdick: The Blue of Capricorn $3.50 en 231 pages behandelt de volken rassen in de Pacific, o.m. the Malay in the Indonesian Archipelago. Plet interessante is de bespreking van deze Amerikaanse schrijver van het begrip: LATAII (volgens Kramer's Ramus Indonesia in zenuwachtige toestand alles napraten en nadoen) Naast vele fiction Ten slotte nog even vermelden over de binnengekomen bestellingen: (romans en novellen), ook woorden boeken Kramers Eng/Ned en Ned Eng. ten Bruggencate idem. Kramers Ned/'Spaans en Sp/Ned. Boeken over "Public Speaking" The Public Speaker's treasure Chest by Herbert V. Prochnov $4.00 How to talk well - by James T. Bender $3.75 Atlassen Hammond Atlas - $5.75 Rand Mc Nally, Colleg. World Atlas -$6.95 Alle brieven, bestellingen betreffende deze boekenrubriek vanaf heden rechtstreeks aan Ian Buchel van Steenbergen 3406 lemez Dr., San Diego 17, Cal. Bij Uw brief een gefrankeerde enveloppe (5 ct) insluiten please! Hij is uitgedost voor het schoolavondje. Zijn haar is op eigen nadrukkelijk verzoek "crew cut" geknipt inplaats van de nor male stropdas deze keer een bow tie. Komt oom Karei binnen. "Adoeh, hawéldih deze! Waarom jouw haar seperti sawah. jongen?" "That's what we call crew cut Oom!" "En jouw das geleend van Jeanne?" "This is a bow tie Oom!" "Ah soedah bolé déh!" zegt Oom. Maar als de jongen de deur uit is: "Je snap niet die jongelui van tegenwoordig. Ramboetnja die kroekoet. dasnja bao t Gaan jullie mee naar de rivier? Natuur lijk ze zitten al in de auto. 10 Minuutjes rijden, auto parkeren bij de eucalyptusbo men. Een pad dat hoofdzakelijk door paardrij ders wordt gebruikt en zo stoffig is dat je er tot je enkels in wegzakt. Af en toe "Au" en "Acloe" van de kinderen. De enige her kenbare plant is de dj arak die hier bij dui zenden groeit. Andere struiken zijn onher kenbaar verdord en onder het stof bedolven. Geen stipje groen, alleen grijs stof. Maar daar is de rivier, Doeries worden vergeten, ze rennen vooruit, zoekend naar het plekje waar ze gemakkelijk bij de oever kunnen komen. De San Gabriel river, weinig maar kristal helder water met overal witte zandbanken. Schoon zand aan de oevers. Het ijskoude water bijt in je voeten. Je gaat aan de kant zitten en kijkt naar de kleine visjes die in scholen op de diepe plekken zwemmen. De lucht is azuurblauw de zon schijnt fel en warm. Is dit winter? "Mogen we erin?" "Jullie hebben geen zwempak!" protes teer ik. Dat het water veel te koud is om te zwemmen, is bijna geen argument. Dat ze geen zwempak hebben eigenlijk nog minder. Voor ons vroeger, als we een kali zagen toch ook niet? Dia's verzamelaars Behalve filmmensen hebben wij ook vele dia-liefhebbers. Ook voor deze hobby lief hebbers komt er gelegenheid om dia-avon den bij te wonen en om aan nieuwe dia's te komen uit binnen-enbuitenland. Willen de dia-mensen zich even met HOBBY NEWSin verbinding stellen? Denkt U nog even aan de autonummer borden? Niet wegdoen maar opzenden naar PIOBBY NEWS voor de verzamelaars. Ook niet gebruikte oude postzegels op brieven, oude munten, suikerzakjes, sigarenbanden, lucifersmerken, ansichtkaarten enz. Zijn van harte welkom. Stuur alles op naar HOBBY NEWS. Dept. COL, 202 Berkshire Ave., Santa Cruz, Calif. HOBBY SOB AT Daar gaan ze, eerst gillend en paars van de kou. Dan lachend en paars. Heel Europa, bijna heel Amerika zucht en kreunt onder de ellende van een strenge winter. Alleen Californie glimlacht. Men zet de heater aan, haalt een vest uit de kast. En Zaterdag zwemmen de kinderen in de rivier. Dat is Whittier in de winter. Begrijpt U dat ik dankbaar ben voor iedere dag dat ik hier mag zijn? LILIAN DUCELLE Waar U woont zullen ongetwijfeld ook plekjes zijn die U mooi prettig, onver getelijk vindt. Als U van Indie gehouden hebt, trekken U de plaatsen die U aan Indie herinneren maar er zijn ook andere fijne momenten in dit Amerikaanse leven. Zendt ons foto's van de plaats waar U woont, van Uw kinderen. Uw huis. Of U nu in Oregon, New York of Hawaii woont. Laat de lezers van American Tong- Tong meegenieten, meer weten van Ame rika. Foto's met bijschrift is goed, foto's met een kort verhaaltje erbij nog beter. Adresseer aan Lilian Ducelle, P.O. Box 137, Whittier, Calif. Vermeldt op de copy: "Bij ons in We rekenen op Uw bijdrage! le Jaargang No. 12 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Administratie: Roy J. Steevensz- P. O. Box 137, Whit tier. Cal. telf. 692-9632 Redactie: Lilian Ducelle Tjalie Robinson P.O. Box 137. Whittier, Cal. huisadres: 333 so. Newlin Ave., Whittier, telf. 693-4443 ^Cable Address: Tong-Tong Whittier^^y

American Tong Tong | 1963 | | pagina 2