r Radio UTe Hmertcan Oentoeng voor U oentoeng voor ons! ALS New York Calling 2 In Nederland viert Tong-Tong in Maart haar 5-jarig jubileum. Dit heugelijk feit feit wordt herdacht met een speciaal lustrum-nummer (waar wij dus straks van meepro fiteren) en een groots opgezette feestavond (die helaas onze neus voorbij gaat). We dachten echter in Maart hier ook wat anders te doen dan gewoon en we kwamen op dit idee: Een abonnee twee kalenders! Iedere aanbrenger van een nieuw (min stens halfjaar.) abonnee ontvangt van ons gratis 2 Tong-Tong kalenders naar keuze. Dus de Bali, de Keuken of de Verjaars- kalender. Het is de bedoeling dat men één kalender aan de nieuwe abonnee geeft. De aanbrenger heeft echter de keuze en met een beetje overleg hebben beide partijen dus een aardig voordeel. En wij ook. Want alleen met meer abonnees kunnen wij im mers straks ook een lustrum vieren?! Dit aanbod is geldig tot en met 10 April. Win dus NU een nieuw abonnee, win NU die kalender die U er zo graag bij had willen hebben! Gratis adverteren Het tweede extraatje dat wij onze abon nees gedurende de maand Maart aanbie den gratis advertenties onder onze ru briek "Wie. Wat, Waar" waarvoor U an ders 25 ets per regel betaalt. Deze aanbieding geldt voor ATT no. 15-16 van resp. 15-30 Maart a.s. Zorg dat Uw announce uiterlijk 8 of 22 Maart binnen is. anders kan hij niet meer met de eerstvolgende editie mee! Profiteer van deze bijzondere Tong-Tong lustrum aanbiedingen in Maart. Wacht niet te lang! Wij hebben het woord in een vorig num mer reeds uitgesproken en willen thans, hoewel misschien wat vroeg nog, U toch reeds in onze plannen betrekken. Met een paar enthousiaste medewerkers die zich bereid hebben verklaard het tech nische en organisatorische gedeelte op zich te nemen, zijn we aan de voorbereiding van Radio Tong-Tong. Een half uurtje (of mis schien wel een uur) zendtijd die wij onder- de naam "Tong-Tong Time" voor luiste raars in Californie willen brengen. Natuur lijk moeten er sponsors worden gevonden, doch dat is met goed aanpakken en praten geen punt. Wat belangrijker is: hoe vullen wij deze zendtijd het best naar Uw smaak en genoegen en maken wij iedere minuut van Tong-Tong Time zo, dat werkelijk iedere luisteraar ervan geniet? Hoe geven wij Tong-Tong Time zo'n specifiek Indisch karakter, zo'n inhoud dat het méér is dan een muziekje en een praatje? Zoals U weet bestaat er een Holland Hour, de Japanners hebben een eigen zen der, Chinezen, Mexicanen, Hongaren, Po len, Italianen, kortom iedere bevolkings groep in de States kan zendtijd kopen en op verantwoorde wijze vullen. Wij dus ook. Wilt U Uw gedachten er eens over laten gaan? Natuurlijk hebben wij reeds bepaalde punten in ons hoofd, maar Uw ideeën zijn \oor ons belangrijk. Schrijft U ons eens wat Uw graag zou willen horen op het gebied van muziek, reportages, interviews, gesproken brieven, verzoekplaten, etc., etc. Hoe meer suggesties, hoe meer keuze, hoe gevarieerder wij straks Tong-Tong Time kunnen maken. Nog een belangrijk ding: Radio Tong- Tong hoeft zich niet te beperken tot Cali fornie, Los Angeles, San Francisco, San Dicgo. Wanneer Tong-Tong Time goed getimed en wel op de band is opgenomen, kunnen deze bandjes door zendstations in andere Staten worden uitgezonden. Als de Indische immigrantengroep er belangstel ling en enthousiasme voor heeft, kan overal een eigen radio-uurtje worden georgani seerd. Wij kunnen in de toekomst misschien bandjes wisselen! Tong-Tongers in het Oos ten, Noorden, Zuiden, laat U ook over deze mogelijkheid Uw gedachten gaan? REDACTIE ATT Wie voelt er voor in New York een Indische koempoelan te organiseren om met elkaar in contact te komen? Please, schrijf een kaartje aan Telma Hillman, 97-07 63 Road, Rego Park, New York. Vergeet Uw telf. no. niet, dan kunnen we bellen voor een nadere afspraak! Telma Hillman-Stufkens "Als Tjalie doodgaat of weggaat, dondert Tong-Tong in mekaar." Goedkope wijsheid, die wijsheid die met "als" begint. Wel eens gehoord van het Maréchausséevaandel? Dat viel nooit, ook in de wanhopigste gevechten niet. Omdat er altijd een hand was, die het vaandel over nam van de afgehouwen hand, van de met kogels doorzeefde drager. Het geheim? Het Corps Maréchaussee. Als wij geen Corps vormen, als wij niet een drachtig zijn, vergevensgezind onder elkaar (wist U dat er geen één legercorps ter wer eld bestaan heeft ook het Vreemdenlegi oen niet met zoveel Europese en Azia tische nationaliteiten als het Corps Maré- chaussée?), als wij geen Moed, Beleid en Trouw opbrengen, dan zijn we geen knip voor onze neus waard. Voor onszelf niet noch voor welke natie ook. Er is veel no deloze twist en nodeloze bezorgheid dat een ander te veel krijgt en we zelf tekort komen, in onze gelederen. Net als kippen, die elkaar tot bloedens toe "patol" om één graantje op een erf waar honderd kippen in tien jaar nóg niet alles op kunnen. Dat komt omdat kippen geen wijde oriëntatie hebben en geen organisatie kennen. Als wij zijn waarvoor wij ons uitgeven: mensen, met goede talenten, dan bundelen we die en organiseren die. Dan vertiendub- belen we onze mogelijkheden, i.pl.v. dat we nu zo vaak moeten luisteren naar twee so orten zeuren: a. Si Tjalie hij wil alles, b. Si Tjalie hij haat dood en dan Twee andere instellingen moeten er kom en: a. Ik kan wat; ik zal Tjalie helpen, b. Ik kan méér, Tjalie moet mij helpen. Do you see? Help. Tong-Tong. We can go far! TJALIE ROBINSON The man who drifts and let himself slip along with the current because he thus is spared the pain of willing and overcoming obstacles, never reaches a harbor. Find out what a man's purpose is in life and you have the measure of his soul. "We hebben zoveel goede vrienden, ken nissen onder de Amerikanen, maar weet je dat ik hier in New York tot nog toe geen contact heb kunnen maken met Indische mensenEn hoe verlang ik er naar af en toe weer onder ons' te zijn, in eigen taal te praten over de dingen die ons bekend en dierbaar zijn." Dit schreef een goede vriendin van me, Telma Hillman-Stufkens. Ze is met een Amerikaan getrouwd en komt dus logischer wijs uitsluitend met Amerikanen in aan raking. Ondanks dat ze zich hier thuis voelt en volkomen happy is. verlangt ze na al die jaren toch weer naar Indisch contact. Ik kreeg meer brieven uit andere staten waarin ik hetzelfde verlangen kon lezen. Niet alle immigranten zijn zo gelukkig als wij in Californie waar we oude vrien den, kennissen, familie bij honderden tegen komen. Een nieuw leven helemaal alleen te moeten beginnen, valt niet mee. En zelfs al ben je een doorgewinterde Amerikaan geworden, is het dan niet prettig weer een landgenoot te ontmoeten? Er kan wat aan gedaan worden via ATT. we helpen U graag. Telma Hillman geeft U het voorbeeld, wie volgt? LILIAN DUCELLE The Only Independent Dutch-Indonesian Magazine in America le Jaargang No. 14 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Uvp&PiTie fr?££>A C 77 Lilian Ducelle Tjalie Robinson telf. 693-4443 Roy J. Steevensz telf. 692-9632 P. O. Box 137, Whittier ^^Cable Address: Tong-Tong Whittier

American Tong Tong | 1963 | | pagina 2