"Miss Tropical Club" Dag Moederdag! 3 Het aquarium in de wachtkamer bevatte een aantal prachtige sluiervissen. Bewegelijk en sierlijk als bruidjes in het goud. Temid den van die oranje pracht zwemt een zwarte vis. Ook een sluiervis? Mooier, interessanter, imponerend schiet hij telkens vanuit een hoek van het aquarium tussen de gouden bruidjes in. Een klein Amerikaans meisje met blonde krullen en een batisten jurkje wordt door Mama naar het aquarium geloodst. "Look at the fishes, aren't they cute? Meiske kijkt aandachtig. Ineens schiet een klein armpje omhoog en een vuistje beukt tegen het glas op de plaats waar de zwarte vis is. "'Black fish, bad fish," zegt ze. De zwarte vis ziet en hoort niets. Daar is het een vis voor. Even later komt een Mexicaans jongejte met een onbeschrijflijk vieze overall voor aquarium staan. Hij bekijkt peinzend maar met een kennersblik naar de zwemmende sluiers. Ineens slaat hij met de vlakke hand tegen het aquarium. Waar slaat hij op? De zwarte vis. Hij volgt de vis, slaat nog eens op het glas, nog eens. Zijn bruine Mexi caanse ogen schieten vuur. "Stupid fish!" De volgende aquarium-bezichtigers zijn 2 negerkindertjes. Jongen en meisje, net hoog genoeg om bij het aquarium te kunnen De mond van het meisje valt open van bewondering, de jongen wijst haar de mooie huisjes in het water. Dan ziet hij ineens de zwarte vis. Hij deinst even achteruit, zijn zusje meetrekkend. Dan is hij terug bij de waterbak en slaat met de zijkant van een nijdig zwart vuistje op het glas, richting zwarte vis. "It's bad fish," zegt hij, "look at him. bad fish, bad fish, bad fish!" Het zusje zegt hem gedwee na: "Bad fish, bad fish." De bad fish zwemt onverstoord zijn baantje. Daar is hij vis voor. En is het niet: Wit is goed, Rood is bloed Iedereen zegt Zwart is slecht Dat is al eenmaal zo. Nou dan. (Moraal: antipathie tegen kleur is een onvolgroeide manier van denken.) -x- Uit een brief: en heb een aardige baas die door iederéen gewoon 'Joe' wordt genoemd, hij is wel attent ook. 2 weken geleden ging hij voor zakenreis naar Hawaii en 2 dagen daarna werd er een doos per special delivery op kantoor bezorgd, voor 'the girls,' Wij allemaal natuurlijk met onze neus er bove nop. het was maar een gewone grauwe doos en toen het deksel er eindelijk afging was hij nog met krantenpapier 'gelined' toen die layer er echter afwas, kwamen zéér bekende groene blaren en toen die eraf waren sloeg de geur van kembodja me vol in m'n gezicht, ik werd bij verrassing ge nomen, wan twat ik ook verwacht had, het was beslist niet de lei van kembodja's en paarse orchideeën die ik even later in m'n handen had. Ik heb de mijne een week goed gehouden in plastic papier in de ijskast om 's avonds als ik thuiskwam weer wat te ruiken." Dit hartverwarmende brieffragment van Hilde van Hout uit Seattle deed me mijn baas in Holland herinneren. Die was en bleef "mijnheer" en hij ging (helaas) nooit op reis. Desondanks vonden wij (Indische De vijf finalisten waaruit Sylvia Grosveld midden als "Miss Tropical Club" en uiterst rechts Lies Legro als haar runner up gekozen werden. (Foto Veen) Op iedere dansavond weet Jan Uekert van The Tropical Club het publiek (dat voornamelijk om het dansen komt) een aardige attractie te presenteren. Op 27 April j.l. was het een Miss Tropical Club ver kiezing, die behalve de dansgragen, ook ge wone nieuwsgierigen naar de Polonia Hall in Los Angeles had gelokt. Het werd een geslaagde avond met een geanimeerd verloop van de contest zelf. vlot geleid door Peggy Breedveld. De contest was voor alle vrouwelijke aanweizigen, ongeacht leeftijd. Het schone zwakke ge slacht toonde zich echter (helaas) sterk in haar schroom en de "niets-voor-mij" ge dachte deed vele clames, die aanvankelijk met de beste voornemens waren bezield. toch maar besluiten veilig te blijven toe zien. Er bleven echter ruim voldoende partici panten over om de jury een moeilijk uurtje te bezorgen. Met vereende krachten en zin nen kwam de jury (Lucille Watson, Hans Keizer, Cor van Beek, Wies van Vianen, Lilian Ducelle) tot de conclusie dat de titel "Miss Tropical Club" met glans toekwam aan de charmante Sylvia Grosveld. Lies Legro werd haar élegante, gedistingueerde runner-up met een klein vershil in punten. Het oorverdovende applaus van de zaal bewees de instemming met deze uitspraak. Een leuke avond waarop de organisatoren met voldoening kunnen terugzien. meisjes) hem aardig omdat hij van satee en loempia hield. Die namen we dan wel eens voor hem mee. In een plastic zakje. Haastig at mijnheer dan de tractatie op "anders ruikt het hele kantoor naar een Chinees restaurant" zei hij. "Wat dan nog?" zeiden we dan Gek dat ik toen geen flauw idee had, dat er ook nog zo'n baas kon bestaan als "Joe!" LILIAN DUCELLE Gevraagd: vlotte mannequins (maat 10-12) voor batik-show. Inlichtingen: Lilian Du celle, P. O. Box 137-699-6837. First observed in the churches of Phila delphia on May 10, 1908 in response to a suggestion by Miss Anna Jarvis of that city. Mother's Day is the occasion for paying tribute to mothers. In 1914 President Wood- row Wilson issued a proclamaiton designat ing the second Sunday in May as Mother's Day, and directed that the national flag should be displayed on all public buildings on that day. Mothering Sunday, an old English custom antedated the present ob servance by many years. It was named from the custom of the faithful attending the mother church in which they had been bap tized, on Mid-Lent Sunday and offering gifts at the altar to the church. Also to their mothers, as token of love and gratitude. Wat kinderen 50 jaar geleden aan hun moeders gaven op die bewuste Zondag in Mei vermeldt de encyclopaedic ons niet. Tegenwoordig uit zich hun liefde en dank baarheid in kousen van 89 ets. tot en met nieuwe slaapkamerameublementen van 890.- al naar gelang de commercials via krant en tv hun juiste uitwerking hebben. Moederdag werd in Indie pas na de oor log bekend en pas veel later officieel gevierd, toen de middenstand er flink achterheen had gezeten en later zelfs een Vaderdag wist te organiseren. Noch oma tjang, noch mijn grootmoeder, noch mijn moeder heb ben de vreugde van een moederdag beleefd, toch heb ik niet het gevoel dat wij ze tekort deden of dat zij zich tekort gedaan voelden. Sinds de instelling van moederdag, nu dus weer een halve eeuw geleden, zijn over de gehele wereld meer kindertehuizen opvoed ingsgestichten en voogdijraden opgericht moeten worden. Al deze inrichtingen hebben ten doel kinderen datgene te geven wat een moeder hen met liefde en geduld had moeten bijbrengen. Is men misschien daarom juist de moeder hoger gaan waarderen en gaan "belonen?" Er ligt misschien toch wel iets scheefs aan deze moederdag viering. Een moeder wordt geboren met de liefde voor haar kind, een kind met de liefde voor zijn moeder. Er moet geen dag, geen feest nodig hijn om beiden te herinneren aan deze natuurlijke affectie. Moederdag vieren is een onnatuurlijke zaak. Voor de goede moeder totaal over bodig voor de moeder die tekort schiet (en het in haar hart weet) de steekpenning die ze niet mag accepteren. L.D.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 3