wat zal ik 9 StudioJ Seautyland The liking is in the knowing Nogmaals MELATI 14212 Oxnard Str. VAN NUYS ST 6-0911 THE RIGHT HAIRDO ACCENTUATES YOUR PERSONALITY! Let's start with two recipes in English as I promised last time. They are easy to make and easy-to-taste even for the most unexperienced American cook Beef semur Banka 1Z-2 lbs. beef cut into pieces 10 small onions sliced /•i tsp. pepper z'4 nutmeg grated 3 garlic pods (jA tsp. powder) 3 cloves 1 piece cinnamon tsp.) 1 tbl. sp. soy sauce 1 tb. sp. butter salt and tamararind to taste Put the beef, pepper, nutmeg, cinnamon, cloves, garlic, salt and tamarind into a pot, add the sauce and a little water and simmer till beef becomes tender. Fry the sliced onions with butter till they are golden brown, then add to the beef along with butter and serve with steamed rice. Grilled chicken (Padang style) 1 Large young chicken cut into four 1 x/<2 cuds thick coconut milk ingredients to be ground together 15 small onions 4 fresh red chillies 3 garlic pods Z\ tsP- powder) 1 stalk erseh Z* tsP- lemon grass powder) Zi tsp. galingale) Z- tsp. pepper 1 inch piece kunjit (Zz tsp. turmeric) 1 tsp. sugar 1 lemon juice extracted Marinate chicken with salt, sugar and lemon juice and then grill until golden brown. Fry the ground ingredients in two dessertspoons oil till slightly brown. Then add the grilled chicken and coconut milk and let it simmer till dry. Ingredients like sereh, tamarind, galin gale, sambel oelek etc. you can buy at the grocer's in China town, Hollinda Co. and a few other stores selling imported goods. Note: never use Chinese or Japanese soy sauce in Indonesian recipes. It is much too salted and doesn't at all resemble the mild "ketjap", Indonesian soybean sauce, you can only buy in the stores I mentioned. Ketjap is produced in two flavors, "sweet and "salted". In recipes where sugar and ketjap is needed, we can use the sweet ketjap. However it is handy to have both kinds at hand Some like it hot, some don't. For those who don't and are a bit scared at the sight of "fresh chillies": use tomatoe sauce (for the chicken Padang 3 teaspoons) and add hot sauce to your own taste. Much easier than chillies is the sambel oelek (Hollinda) also to be mixed with tomato sauce if you don't like it too hot! Yet remember that for many Indonesian dishes the look of a dish is a very important thing. And many dishes must look reddish. LILIAN DUCELLE 5370 So. Huntington Dr. L A. 32. Calif. CA 1-1716 rzenv In mijn vorig artikel heb ik nog even besprokende "Hobbyist's Books." U zult ze wel kennen, haast op elk gebied vindt men deze boeken en tijdschriften for the Handy man. Maar daarnaast hebt U ook voor Home-craft, dus voor een of ander huis product zal ik maar zeggen, waaruit later nog een aardig verdienste te peuren valt. Laten wij beginnenhet maken van bat ikwerk- met de hand- wat weer ontzettend veel tijd vergt, maar toch wel te doen is. Verder de plastic industrie. Weet U de wijze hoe U een aardig souveniertje kunt inbedden in plastic, b.v. een mooie roos of een lieve Fleer's beestje of een foto. Dit alles kunt U leren. Gewoon bestellen bij The Castolite CompanyDept.C 91 Woodstock, Illinois een booklet geheten: "How to make tiles with casto-glass" '25 ets insluiten, please Zo zijn er tientallen practische handig heden. die LI uit deze boekjes kunt halen, met of zonder aankoop van de daarbijbe horende machines. Men zij echter gewaar schuwd, vóór een contract getekend wordt, gaat U eerst naar de plaatselijke Better Bus iness Bureau toe. Uitkijken of er geen zwendelary achter zit. Van de Science and Mechanics Company in New York kreeg ik bericht, dat ze gere geld elke maand HANDBOOKS uitgeven, Voor belangstellenden volgt hieronder deApril lijst: Radio T.V. Experimenter Car Repair handbook Woodworker's encyclopedia Camping Handbook elk boek kost 1.00 slechts, plus 20 ets verzendkosten. Dat doet mij denken aan de volgende bestellers: Hr. Poublon, Inglewood. De bestelde boeken zijn nu medio April - onderweg, ze waren overal uitverkocht, dus het duurde nog al lang. Nu een vraag: Dr. Thomas Dooley serie bestaat eigenlijk uit 3 boeken. U bestelde twee en het derde exem plaar heet: Deliver us from evil, zelfde prijs. Schrijf mij maar, wat ik wel wil ad viseren is, maak eerst een bestelling rond 5.00 anders overvraagt de boeken zaken man het bedrag in verband met "labor" en verzendkosten. Jan B. van Steenbergen postbox 17201 San Diego 17, Cal. Nogmeer aardige reacties over de Melati- Gardenia-Jasmijn kwestie (A.T.T. No. 16). Ir. J. J. Lowey-Ball Houston, Texas "In dit deel van Texas groeit de Melati. Zij is waarschijnlijk ook te vinden in het Zuidelijk deel van Louisiana. Zelf geen plantkundige kan ik moelijk een debat beginnen met de deskundigen die hierover schreven in A.T.T. Maar dat het een Gardenia zou zijn lijkt me onjuist. Wij hebben een gardenia in onze tuin en de bloem is zo groot als een roos. Hoe het ook zij de melati heet hier. Maid of Orleans F. van Stone West Palm Beach, Fla. English equivalent Melati boekan Span ish jasmine doch Arabian Jasmine waar schijnlijk improved variëteit Grand Duke of Toscayne. In onze nursery is de naam Sambac Jasmine (Klopt met Kloppenburgs Jasminum SaiJi- bac). Het kan zijn dat de Melati ontstaan is uit de gelukkige verbintenis tussen Maid of Orleans and the Grand Duke of Toscayne, vast staat in ieder geval dat dit welriekende bloempje dus ook hier groeit. Overigens wordt mij het verschil tussen een gardenia en een camelia hoelanger hoe vager wanneer ik de beschrijving ervan lees in Collier's. Onze Indische camelia (katja piring) was altijd wit, volgens Collier bestaan er rose en rode variëteiten. Wat heb ik nu in mijn tuin staan: gardenia's of camelia's? De bloemen aan de (vrij hoge) struiken zijn rose en rood en lijken op de afbeelding in Collier. Ze zijn zo teer, dat ze afvallen als je er lang naar kijkt. Als het camelia's waren dan zouden ze sterk moeten ruiken 's avonds. Dat doen deze bloemen niet. Liep Marguerite Gaut- ier (la dame aux camelia's) niet onbewust met een paar gardenia's inplaats van met haar befaamde katja pirings? Van mijn moeder mochten we geen katja piring in de kamer hebben. "Je wordt zo suf van de lucht" vond ze, "geurende bloemen horen in de tuin." Ofschoon Marguerite toch wel bewust die katja piring gekozen zal hebben, geloof ik dat ze met onze lieflijke melati haar Ar- mand gemakkelijker gekregen zou hebben. LILIAN DUCELLE Koopjes van Vie Beaupain 8335 S. Mad ison Av., Whittier, OX 3-6933. 59 Fiat 600 Sedan zeer goede cond. 335.-; 52 Chev. 6 cil. stick prima cond. in out. goed transport, new tires 150.- Owners: The Dutch-Indonesians Dinsemans-de Fenix Haircuts 1.50 Shampoo -f- Set2.50 Highstyling 3.00 Permanent Wave 6.95 up Color Touch 6.95 Bleach --- Toners13.00

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4