Hunting in the States CRIME AND NO PUNISHMENT? 3 Most states in the U.S. have plentiful game and they are found and protected in side our many National Parks and National Forests. Sometimes game is found on private land but even then they are protected. The reason for the protection is that they would be totally eliminated when hunters are turned loose. This is what already happened to the bison. In Arizona there are two State Game Parks for the protection of the American bison. What the- are trying to do is to bring this species of buffalo back to herds. Now, in due time, there are bison cows that do not produce calves anymore, they are then culled and can be hunted with a special permit. There is a drawing each year as to how many bison permits are issued. They cost, in state 35.but "ou may keep the hide, the head and two front quarters, which gives you a lot of meat! Also you can buy in addition the hind quarters for 15.each. Deer can be hunted in the fall but the amount of permits issued depend on the feed on the range. It works like this: if there is plentiful feed after a good rainy season, there will be a good deer crop and no trouble issuing permits. When the feed is poor, many deer will starve to death, so more permits are issued to keep balance of feed and animals. You may hunt on public land which is the National Forests. Deer hunt are divided into: "Bucks only" per mits and "Any deer" permits. Any deer means, you may kill a buck or a doe. Also you have to use high powered rifle. I myself own a 30-30 caliber which is like a carbine, very handy in rough terrain but good for short distances only. A 30-06 is a heavier gun which gives you better sendee at longer distances. Deer meat is good but has a wild flavor and now I hit the next item: Elk. Elk is a larger animal, harder to trek down and they live on higher elevations at snow level but the meat is better. It tastes almost like beef. Then there are others like antelope, big horn sheep, mountain goats and also I for got to mention there are serparate seasons for rifle and bow and arrow. Archery is a very popular sport in the U.S. and most archers take their sport seriously and there is a 16 day bow and arrow deer hunt in Arizona this year. 10 days Turkey hunting, bear season from Sept. 1 Febr. 29 and Javalina season from Febr. 21March 8. Javalina (oronounce havalina) is a small type wild boar and I believe very much comparable to the Indonesian "tjéléng." Well, I think I have rambled on and on and have not even mentioned the migratory duck and geese season. The javalina resembles our "tjeleng" (ami as we hope produces as delicious dendeng!) Uit een brief van een abonnee: ze wil gr aap Dutch genoemd worden ofschoon ze helemaal niet Dutch lijkt (waar ze natuurlijk niets aan kan doen) en ze zei dan ook tegen me dat ze beslist geen Dutch- Indonesian of Indonesian genoemd wil wor den. Ze schijnt bij de moeder van mevr. R. inlichtingen ingewonnen te hebben over de feesten van Tong-Tong en Tong-Tong zelf. De moeder van mevr. R. is hier n.l. met vacantie uit Holland en die vertelde haar dat ze drie maal met haar kinderen een feest van TT heeft meegemaakt. Ze vond dat er alleen petjohs op kwamen en het eindigde altijd op een vechtpartij en het was precies als in California. Want op een van de feesten van TT in California schijnt een Indische jongen een moord gepleegd te hebben en die jongen zit nu in de ge vangenis." Het is de abonnee, die verontwaardigd probeerde deze laster tegen te spreken, niet gelukt de bewuste dame (we noemen haar mevr. X maar haar naam is bij de redactie bekend) tot andere zienswijze te brengen. Het zal ons ook niet lukken. Want laster wordt uitgesproken door domme mensen en wie kan tegen domheid iets beginnen? Goethe zei: "Tegen domheid strijden de goden zelfs vergeefs," en dat is een waar heid die we in ons hele Tong-Tong bestaan ervaren hebben. Viianden kunnen worden verslagen, een fel debat tussen mensen van gelijke ontwikkeling kan eindigen in gedeeld inzicht of er kunnen twee gezichtspunten ontstaan. De strijd met de Domheid echter is een ongelijke strijd, want wat kan men beginnen tegen domme redeloosheid? Nu zegt U: 'Je moet je niet zo druk maken, je moet boven zulke praatjes kunnen staan." Wij h e b b en heel vaak "boven zulke praatjes" gestaan. Tong-Tong is gegroeid, heeft zijn kracht ontwikkeld door vijf jaren van doorlopende strijd tegen verdachtmakin gen, roddel, domme critiek en onbegrip. The American Tong-Tong zal deze strijd niet bespaard worden, daar is onze kleine staf zich terdege van bewust. Dit is niet de eerste keer dat er iets gezegd wordt, dat eigenlijk alleen met "geraaskal" moet wor den aangeduid en met een schouderophalen moet worden afgelegd. Deze keer komen we wél tegen deze laster in het geweer, want het gaat niet zomaar om een belediging van Tong-Tong maar om een misselijke, ongegronde kleinering van dui zenden Tong-Tong abonnees die deze feest avonden bezochten. Zoals alle laster, bestaat ook deze door mevr. X geuite lasterpraat uit louter on waarheden. De (weinige) Tong-Tong feest- Where can you get this information? Go to a local gunshop and ask them for a hunting-season schedule for your state. Don't forget that some states have more plentiful game than others. Many Californians go to Colorado and Utah for their deer and Elk but an "out of State" license costs about 35.You may just be satisfied to go fishing for a change E. VAN VOORTHIJIZEN TUBA CITYARIZONA Dit is in hoofdtrekken iets over de jacht- mogelijkheden in de States. Wat de mogel ijkheden zijn in de staat waar U woont, kunt U zoals v. Voorthuizen zegt, beter vernemen in een plaatselijke gunshop. Er wordt vrij veel gejaagd en hoewel de verwende Indische jager misschien niet zo aan zijn trekken komt als op Java en Su matra, het is zeker, dat menige freezer af en toe volgestouwd wordt met het vlees van de Amerikaanse tjéléng. Ajo, waar blijven de jachverhalen? avonden in den Haag waren altijd toneel cabaretavonden met een bijzonder karakter en altijd interessant genoeg om ook hoge gasten te trekken. In 1958 waren H. M. Koningin Juliana en verscheidene ministers gast bij Tong-Tong: de laatste lustrum avond stond qua show op internationaal niveau en over de pasar malems zou mevr. X misschien wat beten gegevens kunnen putten uit de Ned. dagbladen. Op die feestavonden komen behalve tal rijke Hollandse belangstellenden ook de door mevrouw X, zo gehekelde "petjoh." Hier mede bedoelt zij dan gewoon Indische men sen en dat is naar haar toon te te oordelen de laagste vorm van menselijke ontwikeling. Niettemin bevonden zich onder deze aan wezige "petjohs" oud-residenten, administra teurs, hoofd-officieren, enz.enz. Want ook deze Indisch-gasten maken deel uit van onze lezers. Alles wat niet 100% Dutch is noemt mevr. X. "petjoh." Zij kan er niets aan doen dat haar verstandelijke ontwikkeling niet zo groot is. Waar wij echter wél war aan kunnen doen is, gebruik makend van een goede Ameri kaanse gewoonte: Mevr. X sue-en voor het schenden van eer en goede naam. Wat mevr. X. over Galifornie zegt is evenmin waar. Wij hebben maar één feest avond gehad, de openingsavond. Hierop is niet gevochten. De enige weekelijk opzien barende vechtpartij in Californie schijnt plaats gehad te hebben in een Hollandse club, lang voor Tong-Tong hier was. Deze vechtpartij schijnt diepe indruk gemaakt te hebben bij sommigen uit de Indische groep. En als een soort uitlaat voor een inferior iteitscomplex probeert men ons die vecht partij in de schoenen te schuiven! Tong-Tong heeft dat gedaan en Tong- Tong heeft dat niet gedaan. De meest er gerlijke laster hebben we dit jaar van ons bestaan reeds moeten aanhoren, vaak van mensen die zich kort tevoren nog als vriend durfden voor te stellen. Nogmaals, dit raakt ons niet. De wereld zit vol zulke mensen, waarom zou de Indische groep, neen, juist de Indische groep, met zijn ernstig gebrek aan eigenwaarde en zelfkennis daar een uitzondering op maken? Waar wij tegen protesteren is: het door de modder halen van een intégre groep mensen, TT-abonnees of niet, die zich op Tong-Tong-avonden amuseren. Ook de moe der van mevr. R zal zich toch wel geamu seerd hebben, anders zou ze er niet tot driemaal toe heengeweest zijn! Wij zullen de eerstvolgende keer dat ons zulke laster ter ore komt, het er zeker niet bij laten en de lasteraar of lasteraarster op een minder aangename manier laten weten dat wij van dergelijk geraaskal niet gediend zij n Laster is misdaad, begaan door ergerlijke kortzichtigheid. Ook die misdaad verdient: punishment. LILIAN DUCELLE N.B. (Voor hen die vergeten zijn wat "petjoh" betekent: petjoh noemt men de taal die ontstaan is uit en gegroeid is door het gemengde gebruik van Nederlands en Maleis. Wie bedienden zich van petjoh? Zij die buiten de Europese gemeenschap leefden en toch ook niet bij de Indonesische hoor den. Flier ontstond een aparte taal met veel volkomen nieuwe woorden doch in zinsbouw lijkend op Maleis en Nederlands. Evenals het pidgin-Engels, taki-taki en het papia- ments is het een buitengewoon levende, humorrijke taal die thans door taalgeleerden onder de loupe genomen wordt. Zij die het petjoh spraken noemde men "petjohs," en. op zichzelf geen denigerende betekenis heb bend, wordt het door sommigen die menen uit een "geletterder" milieu te komen met een denigererende bijklank gebezigd.)

American Tong Tong | 1963 | | pagina 3