WAT MOET IK LEZEN? Voor slechts 8,75 TANAH AER KITA in het Engels! 4 Ik weet niet of U het zich nog kan her inneren, het gebeurde een maand of wat terug. Een moeder, bezig in de livingroom hoort ineens een oorverdovend lawaai in de slaapkamer van de kids. "What heck are you doing George!" Maar het is deze keer niet George, maar een catering wagen die van de highway is afgeraakt, van de weg berm afreed en midden in de slaapkamer van George en zijn broertje terechtkwam. Dc ravage was natuurijk groter dan de kids ooit met z'n tweetjes hadden kunnen aan richten. Geen gewonden gelukkig. Wat ik alleen wilde zeggen met dit verhaaltje: kinderen zijn tot elk kabaal in staat, en iedere moeder weet dat. Als de kinderen geen kabaal maken dan vertrouwt ze het niet zo erg. Zoals Ruth, die het nogal stil vindt in de kinderkamer, met alleen af en toe een raar geluid. Dan hoort ze de stem van de jongste zoon: "Are you alive?" "No," antwoordt zijn broer, "I'm uncon scious again." Ruth gluurt voorzichtig om de hoek, ge lukkig niets loos. Ze spelen Dr. Kildare. Maar heus, kinderen zijn niet zo gek op lawaai als ze in stilte ook plezier kunnen hebben. Mijn dochtertje b.v. staat om half 7 op en zet de tv op channel 7. Ik word dan gewekt door heel zachte tinkelende muziek, geen stemmen. Het zijn oude Paul Terry cartoons van 30 jaar geleden, simpel ge tekend en ongecompliceerd van inhoud. "I love them," zegt mijn dochtertje," "more than those noisy, chattering cartoons. Aren't they cute and quiet?" Ja, ze waren vroeger cute en quiet, als U wilt weten hoe, dan kunt U er 's mor gens van 6 tot half 9 naar luisteren. In de coffeebreak geen politiek alstublieft, maar dit moet ik U toch even vertellen. Het enige vrouwelijke lid van de Raad van Wethouders van Australisch Guinea is Alice Wedega, de kleindochter van een kanni baal. Op een meeting in Melbourne was ze het met een bepaalde gang van zaken niet met haar mannelijke collega's eens. "Mijn grootvader heeft in zijn tijd betere mensen gegeten," zei ze. In Londen is een textielwinkel die een bordje in de etalage heeft: "Husbands choosing colours must produce a note signed by their wives." Spaart klachten en retour bonnen. In Essex staat in een kapperszaak een bordje: "Geen Christine Keeler hair style zonder ouderlijke toestemming." Logisch, een teen-ager die er behoefte aan heeft op Christine Keeler te lijken wat ui terlijk betreft, kan ook nog meer gelijkenis met deze beruchte call-girl in mind hebben. Die Christine Keeler-Profumo affaire heeft heus nog wel een wrang nasmaakje. Misschien kunnen we er hier vanuit de verte nog wat van leren. Christine Keeler en Mandy Rice-Davies in de ogen van ieder volwassene het summum van immoraliteit, genieten bij de teenagers enorme populari teit en worden zelfs als heldinnen vereerd. Jeugdpsychologen zeggen hierover: "Deze gedragslijn betekent geen terugslag op onze moraliteit, het betekent slechts het ontstaan van een nieuwe moraal die wij ouderen tenslotte moeten leren aanvaarden." Het klinkt erg triest, maar denkt U niet dat alleen in England de jeugd deze nieuwe paden inslaat. Toen ik uit Holland vertrok was daar het aan de gang de Baarnse moord zaak. Een zekere Boudewijn H. student, vermoordde koelbloedig en op beestachtige wijze een vriendje, uit vrees dat deze be paalde dingen van hem (Boudewijn) zou verraden. Boudewijn was de zoon van een geacht burger-met-positie doch hoe teder de zaak ook werd aangepakt, de psychiaters konden Boudewijn toch niet uit de jail hou den. In Amsterdam echter genoot Boudewijn de back-up van fans, grotendeels meisjesstu denten die er trots op waren te kunnen zeggen dat Boudewijn hun vriend was ge weest. Ik hoorde zelfs van een rage om zijn handtekening. Wat doe je tegen zo iets? Alleen hoofd schudden? Nog een kopje koffie maar, met een extra schepje suiker. LILIAN DUCELLE Gevraagdgoede huishoudster en lieve verzorgster (25-35 jr) voor 2 meisjes (13 en 8) bij ex. KL-er/planter, Duarte, Cal. Inwonend, 1 kind geen bezwaar. Sal. nader te regelen. Brieven onder nr. 101 bureau American Tong-Tong. Het is nog steeds zomer, lezers, zodende is er meer gelegenheid tot reizen, kennissen opzoeken en ook brieven schrijven. Er zijn dus heel wat vragen te beantwoorden welke ik dan succesievelijk doe, soms in het alge meen, vaker confidentieel. Fam. H. L. Hendriks- La Puente. LI vraagt naar "Around the world program" booklets. U kunt hierop abonneren, door een maandelijkse afname, zodat U lanzamerhand in het bezit komt van een aardige, leerrijke bibliotheek voor Uw kinderen (tot eind Jun ior High.) De kleurplaatjes worden dan eigenhandig in het bijbehorende hokje ge plakt, hetzelfde systeem als het Hollandse Droste cacao-album. Weet U het nog wel? Mr. Mrs. J. H. van Bitterswijk, box 63, Kearney, Ariz. Nogmaals om uit Uw isole ment te komen en meer van onze mensen te weten te komen is de enige oplossing zelf abonnee te worden van the American Tong- Tong. Boeken om al dadelijk thuis te raken in de Amerikaanse samenleving? Een snel antwoord is niet te geven, misschien als Li ook de voorgaande nummers van dit blad bestelt. In de Public Library in LIw stadje kunt U bij wijze van proef dezelfde vraag stellen. Het is mij gesteld door een jong mens, komende van Zuid Viet-nam. Zijn Engels was zo-zo, maar zijn Frans was ook niet veel bijzonders, ondanks het feit dat de Fransen bijna een eeuw zijn land hebben gekoloniseerd, (wat een lelijk woord). Fam. J. Ijzerman-Fallbrook. Hebt U. be langstelling voor Rudolph Steiner. Initia tion &its Results- London 1910, prijs $4.00. Voorts is er een reprint van de "Vedantha's" Deze zijn veel goedkoper dan de originele boeken. Iets van belang voor onze plantenliefheb bers (met kleine kinderen). Ik las in "FARM RANCH (maandblad gewijd aan Land-, Tuinbouw en Veeteelt, abonne ment 1.00 per jaar, oplage 1^4 millioen) dat U zeer voorzichtig moet wezen met de aanplant van OLEANDER wel bekende sierheester uit Indië) quote "be careful around Oleander-plants, they are dy namite! Reports from several states show humans and animals killedchewing on the leaves, llowers or twigs can be fatal. A Cali fornia report says: saddle-horses were poi soned by being tied to the plants. Lethal 320 pagina's 22,5 x 31,5 cm., 15 kleurenfoto's, 335 zwart-wit foto's, 8 kaarten, pakken de tekst. Een boeiend en leerrijk fotoboek dat nooit verveelt en Uw vriend schap met Amerikanen versterkt! Te bestellen bij The American Tong-Tong P. O. Box 137 Whittier, Calif. dose for a horse is around 1 ounce, less for cattle and only 1/25 ounce for sheep" un quote. Tenslotte beëindig ik deze "pot-pourri" met bespreking van 2 zeer lezenswaardige boeken. Raymond Kennedy, the Ageless Indies- Het handelt over ons Indië, gedurende de periode 1935 tot 1942 met de historische achtergrond. Een zinsnede treft ons: If the Indies ever arives from the desolation of the dark days of 1942. the intelligent, well-educated, tem- permentally sound Dutch-Indonesians will surely take their place among the leaders of the reconstruction. And the Dutch, with this living proof of their tolerance and liber alism in the vital question of race relations will have earned the right to a major voice in future plans for the Orient. When East and West meet on equal terms, as all the democratic peoples of the world now bit terly realize, they must recognize: The Dutch have done their part in show ing the way to the new era of tolerence and the Brotherhood of Man." (Dit boek is slechts antiquarisch te krijgen). Boek 2 is juist v erschenen THROUGH A HARSH DAWN, door Hendrik L. Leffelaar (onderschrift: A boy grows up in a Jap. Prisoners' Camp). De auteur beschrijft het leven in de kam pen gedurende de bezettingstijd in Indo nesia, de gepleegde wreedheden, honger en ziekte-gevallen en verdere narigheid. Ik veronderstel, dat voor onze oudere lezers, dit boek veel materiaal bevat om tot een BETER BEGRIP te komen voor de generatie tussen, ruw genomen, 30 en 40 jaar oud, die U dus nu aan het werk ziet in Amerika. De prijs is niet te hoog, alleen 5.00. Belangstellende lezers weten het al, alle vragen dienen vergezeld te gaan van een gefrankeerde enveloppe (voor antwoord). Bestellingen kunnen gedaan worden met in sluiting van money order, dan wel een per sonal check. Please duidelijk aangeven: ORDER Enjoy reading Folks, Jan B. van Steenbergen Box 17201 San Diego 17, Calif., 92117

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4