aen- j with brdinsahd tan^ah dinsjin INTERNATIONAL DAY Saturday and Sunday, Oct. 12-13 Lawns Care of Lawns Wat moet ik lezen? 4 AT THE INTERNATIONAL INSTITUTE 435 S. Boyle Ave. (cross str. 4th str.) Los Angeles Meet the people of the world (a.o. the Dutch Indonesians) and their cultural background in a colorful display. Open 1:00 p.m.-10 p.m. Buffet of nationality foods served 1:00 p.m.-7 p.m. Folk dances and music 2:30 p.m. Admission: Adults $1.25 Children (12 and under) $0.25 gar. i ingf A At this time we will discuss how to es tablish new lawns. In most parts of the U.S. fall seeding has most advantages and roughly we can recommend Kentucky Blue grasses and Fescues for cool season cli mates and higher elevations in the North ern parts of the U.S. and Bermuda and Zoysia grasses for the Southern parts and dry Southwest as warm season grasses. Soil preparation: Plowing and spading, followed by handraking are the best meth ods of preparing the soil for planting. Phosphorus, a nutrient that is important when grasses are being established should be applied with 25 lbs. of Super phosphate 0-20-0 per 1000 square feet during prepar ation. Mix it thoroughly into the top 3 to 5 inches of the soil. Seeding: Seed may be distributed by hand or with a mechanical seeder. Divide the mixed material into two parts. Sow one part in one direction and the other part crosswise to the first sowing. Cover the seed lightly by handraking. Firm the seed ed area by rolling with a light roller. New seedlings should be kept moist until well established. Once seeds have begun to ger minate they must not dry out or they will die. Fertilizer: When lawns are established, fertilize cool season grasses with 3 to 5 lbs. of actual Nitorgen (Ammonium Sul phate) per 1000 square feet per year; apply in early spring or fall. Fertilize warm season grasses in the summer months when they are most active. Water the lawn immediately after applying fertilizer to wash off the leaves and prevent burning. Close mowing, especially in hot weather will weaken or may kill most cool season grasses. Warm season grasses require clos er mowing to maintain a fine quality turf. For more detailed information on each phase of lawn care write to the Superin tendent of Documents, U.S. Government Printing Office, Washington 25, D.C. and ask for: "Home and Garden Bulletin #51; "Better Lawns." This bulletin is available for 15 cents. For control of lawn insects, write to the same source for Home and Garden Bulletin #53 "Lawn Insects." This one is free of charge. E. van Voorthuizen Het is nu een jaar dat ik de boekenrubriek van dit blad verzorg. Interessant mede te werken aan de opvoedingvrije vertaling van het Amerikaanse "education" van onze mede-immigranten. Het moge kleine rend klinken, maar beseft U eens dat in dit fall-semester duizenden adults de avondles sen volgen die van Staatswege gratis worden gegeven aan de high-schools over alle mogel ijke onderwerpen. Met een beetje hoger Tu ition fee aan de City Colleges. Verbeeldt U zich maar niet dat U reeds alles weet van de Amerikaanse samenleving. Gedurende Springsemester volgde ik de Speech-course, dat is Public Speaking, Speech Therapy, etc. Ik geef U te doen, om voor de klasse te staan en de "audience" toe te spreken over, laat ons zeggen, Uzelve. In een 5 tot 10 minutes talk en zo 3 maan den over elk willekeurig onderwerp. Weet U dat mijn kinderen aan Senior High en aan de Junior College geregeld hierin les krijgen en dat U als ouder niet waagt om met-of- zonder blikken of blozen voor de klasse Uw rede af te steken? Laat U gedachten hierover gaan en schrijf U in voor een of andere nuttige cursus. Voor onze dames Business Administration (Brush Up) of Home-making, voor de heren: Letter-writing, Speech Therapy, Psychology, Bookkeening, etc. Keuze zat en alles voor niets, ten koste van de Staat en van de Tax payer. Genoeg hierover, deze keer wou ik graag de HOW-TO-DO-IT books behandelen. Ik heb het reeds gedaan en ik heb aangehaald de serie van de Science en Mechanics serie, b.v. Car-repair Handbook, Income oppor tunities, 1001-How-To-ideas etc. alle voor $1.00 U kunt ze kopen aan de Supermarkets ook aan de Drugstores. Indien niet voorradig, bestel bij ondergetekende (stamped envelope please) Ik kreeg dezer dagen een zeer curieus boek onder de ogen en wel van een mede immigrant: Bill Merghart en zijn boekje heet: "Enjoy the Do it Yourself Haircut." Er zijn goede foto's (van zijn zoon) en tek eningen en een duidelijke omschrijving. Na bestudering en aankoop van de vereiste "tools" en "attachments" kunt U met behulp van spiegels U eigen "groom" verzorgen, dus geen barbierbezoek meer en geen kosten! Het boekje kost, afgerond, inbegrip van Tax, verzendkosten etc. $1.00, een deel hier van wordt in de Kas van de Bond van Oud Steurtjes gestort. Ook voor onze dames die haar haar "short trimmed" dragen is dit boek van belang. Aldus, waarde lezers, draal niet langer en bestel nog heden dit boekje bij onder getekende. Isn't THAT something? Jan B. van Steenbergen Box 17201 San Diego, Calif., 92117. EEN NIEUW BOEK VOOR UW INDISCHE BIBLIOTHEEK "De tijger in het volksgeloof" door J. C. Hazewinkel Een Luxe pocket-uitgave in onze reeks 1.75. Het bevat 250 pagina's, en vele illus traties (tekeningen van Rogier Boon en foto's) gedrukt op speciaal illustratiepapier. Altijd heeft het grimmig gestreepte mas ker van de tijger, de Oude, een zeer grote invloed gehad op het leven en denken der bevolking van Indonesië. In oude tijden werden in zijn naam hele dorpen ver vloekt, omdat zij de adat hadden ge schonden. En als resultaat moesten alle bewoners onbewust de tijgervorm aan nemen gedurende de nacht en als tijgers handelen. Door het citeren van bepaalde toverformules of rapals konden bepaalde mensen zich bewust in tijgers veranderen. Over onbewuste en bewuste lycanthropie geeft de schrijver in het eerste deel van het boek een uiteenzetting, verder leest U over metempsychose (na de dood transmigratie der ziel in een verwant dier) het door il'moe macht verkrijgen over tijgers, over volgtijgers: nagualisme en nog veel meer. Het tweede deel van het boek bevat een drietal ervaringen van de auteur: „ont moetingen met „de Kreupele," „de Slachter" en „de man-eaters van Goe- noeng Meraksa." Spannend en echt ge beurd! De Tijger in het Volksgeloof is in vele opzichten een bijzonder boek, dat we U met trots aanbieden. Aangezien wij voor onze Amerikaanse abonnees apart en tijdig moeten bestellen (anders zitten wij er met de eerste oplaag naast!) zouden wij belangstellenden wil len verzoeken, zo gauw mogelijk deze bon ingevuld te willen opsturen aan The American Tong-Tong, P.O. Box 137, Whittier, C. Noteer mijn naam voor de luxe-pocket "De Tijger in het Volksgeloof" a 1.75 (incl. porto) Naam Adres Handtekening:

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4