THE TRIANGULAR ROUTE voor andere volken een fabel is, de carriere van kranten jongen tot millionair, is hier werkelijkheid In de Indische groep zou veel sneller veel meer bereikt kunnen worden als wij a. in meer onderling vertrouwen, b. bij langer doorzetten (niet zo erg gauw: ah, tida djadi ah en dan terugtrekken), c. in goede systematiek door regelmatig onderling onderleg, kapitaal Armen voor onderneminkjes. The American Tong-Tong neemt graag het initiatief om geïnteresseerden bij elkaar te brengen. Schrijf ons: 1. Of U zelf een idee heeft dat met verenigd kapitaal uit gevoerd kan worden, 2Of U wel elke maand een be drag je over heeft (of nu al meer) voor deel name in een onderneming. Klein sparen brengt U maar kleine rente na veel te lange tijd. Uw geld kan voor U wer ken. In elk geval kunnen wij er altijd serieus over praten. Doen! En gauw! Live the Ameri can way! Op Zaterdag 2 November werd door het International Insti tute te Los Angeles een "panel" georganiseerd (een soort open bare discussie) voor immigran ten en endere belangstellenden over het onderwerp "The Trian gular Route", waarmee bedoeld werd de sprong van drie landen waarin de Indische immigrant achtereenvolgs heeft geleefd: Indonesië, Nederland, Amerika. De avond had meteen ten doel de Indischman in de ge legenheid te stellen zijn standpunt te bepalen en even tueel nader duidelijk te maker aan de Amerikaanse gastheren, die in groten getale waren op gekomen Organisator en eerste spre ker op de avond was Willy Wan- rooy, die zich werkelijk lof felijk heeft geweerd. Films en lichtbeelden illustreerden een geestige en toch duidelijke speech van de inpassingsmoeil- ijkheden van de Indischman achtereenvolgens heeft gehad„ Wanrooy had zijn voordracht- met opzet chargerend gekozen om tegenspraak en levendiger discussies gemakkelijker uit te lokken, door te doen voor komen dat het de uitsluitende bedoeling van de emigrant was om "lekkerder" te kunnen leven en daarmee uit. Merkwaardigerwijs liep de discussie in een paar minuten een heel andere kant uit en werd er de hele avond gedis cussieerd over de vraag: "Moeten we ons aan de Ameri kaan duidelijk maken als Dutch, Dutch-Indonesian of

American Tong Tong | 1963 | | pagina 5