"Coffeebreak of niet, soms is het goed om even de boel de boel te laten en je eer lijk af te vragen: what am I doing to myself?" schreef Lydia van Minos en verder: "mis-* schien kom |e door gedachten ook wel tot goe de daden. Ik moet ineens denken aan het gedichtje dat ik in de jappentijd uit Band ung toegestuurd kreeg door mijn vader. Here it is*.! Een mens lijdt dikwijls het meest, Door het lijden dat hij vreest, Doch dat nooit op komt dagen. Zo heeft hij meer te dragen Dan God te dragen heeft Leed dat is, drukt niet zo zwaar Als VREES voor allerlei gevaar. Doch, komt het eens in huis Dan helpt God altijd weer En geeft hij Kracht naar Kruis. Goed om daar bij je kopje koffie even bij stil te staan. Het is waar dat al die grijze haren dikwijls alleen komen van "ja-maar als. Let's put our minds to positive thinking. Positive thinking heb je nodig als je nieuwe schoenen woor de kids moet kopen. Sterke schoenen die het zes maanden of lan ger doen? Daar groeien ze voor die tijd al uit. Jammer van de hogere prijs. Goedkope shoes? Die halen de 3 weken nauwelijks. En als je dan, naar je eigen verstandige men ing een goedkope, sterke schoen gevonden hebt, roept de a.s. drager of draagster ver schrikt ui:"But Mom, they'll laugh at me when I where such lousy shoes!" En je kunt bij hoog en laag beweren dat het geen lousy shoes zijn, in je hart voel je dat je de zaak aan het verliezen bent. Ze zullen ze dragen all right, maar er zullen vreemde dingen mee gebeuren: in de regen laten staan, er zal er eentje op mysterieuze manier wegraken of ze doen na een paar keer dragen opeens ondra gelijke pijn. Het is maarhoe je bij deze strijd om het recht je positive thinking be houdt. Een paar jaar terug begon in Holland de rage van die Italiaanse puntschoenen voor de jongens. De ellende'zet zich nu hier in Amerika voort. Waar die punten goed voor zijn?" To step in corners to kill bugs',', las ik in een krant het laconieke antwoord. Moraal: moeders geef Uw teen-agers die puntschoenen maar, al was het alleen tot be strijding van de kissing bugs! Hoeveel is er over van het speelgoed dat Sinterklaas en Santa Claus uw kinderen gaf? Niets? Dat is dan de schuld van dat ene stuk unbreakable toy dat U een paar jaar geleden aan uw kind gaf mevrouw. Want wat is in feite an unbreakable toy?" A toy to break up all other toys." En dat hebben ze dan ook niet nagelaten! "Zijn dat je nieuwjaarsresoluties Lilian? schreef Hilde v.&.(Coffeebreak ATT no. 9) Zijn er dan zoveel vrouwen zonder rijbewijs? Weet je dat in vele gevallen het de man is die de vrouw tegenhoudt? Ze vinden dan dat de vrouw teveel vrijheid heeft als ze achter het stuur zit." De man die meent dat hij zijn vrouw op deze manier moet korthouden, raakt haar heus wel op een andere manier kwijt. Neen, ik geloof niet dat er om deze redenen zoveel vrouwen nog niet-rijden. Laat me met mijzelf beginnen: ik ri jd net, was voor dien scared to death (nu nog wel af en toe) maar vind het toch wel prettig het ook te kunnen. En voor de man is het heus een gemak. Denk eens

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6