f&he American 15 Feb. 1964 2e Jaargang No. 12 WAAROM "HUILEBALKEN"? SPOTLIGHT Qftfti Np oNisy Het is een goede gewoonte van Tong- Tong, ai sinds de dag van oprichting, om met genoegen gewag te maken van goed werk, dat door Indische zelfstandigen wordt gedaan. Waaraan wij altijd ook de opwekking verbin den om bij deze mensen werk te laten doen en ze zodoende sneller vooruit te helpen. Zo maakten we in deze kolommen ook melding van het goede werk in autoreparaties von Vic Beaupain (Pierce 306, Whittier, Tel. 693-6933) en we doen het bij dezen graag weer Dat heeft een bepaalde reden: tot onze verbazing merkten wij dat dit streven van ons uitgelegd wordt (door sommigen) als kassian—doenerij en van dit soort ver kapt gebedel" moet men niets hebben. Dit is wel een zeer sprekend voorbeeld van "zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gas ten' Menige zelfstandige Indo verzuimt een connectiekring op te bouwen en een "markt" van arbeid. Daardoor verdient hij te weinig en raakt tenslotte zo knijp, dat hij moet gaan jammeren om aandacht te vragen. Het "ieder voor zich straft zich dus. Men kan het alleen wel af (en wordt op zijn eigen houtje millionair), denkt men. Zoiets bestaat niet. Men wordt alleen maar welva rend waar ook ter wereld, als men werkt in associatie met brede kringen van geinteres-- seerden en vrienden. Wat Tong-Tong belangeloos doet, is het vormen van zulke kringen door de aandacht te vestigen op ondernemingslustige Indo s. Nu kunnen we dit beschouwen als kassian- doenerij", maar zelfs al IS dat waar is het dan niet beschamend voor onze kring, dat we het al zover hebben laten komen? We hebben doodgewoon een saudara laten "verrekken" en hebben ons geld voor auto reparaties bij wildvreemden gebracht. En zijn daarbij zo vaak beduveld, dat we niets anders doen dan klagen over onbetrouwbare AmerikanenI Wat wij voortdurend verzuimen is het stichten van een betrouwbaarheids-cirkel wat elk ander volk en elke andere volks groep doet. ik heb mij laten vertellen dat de Indo s in Oregon een veel hechter kring van on derlinge hulpvaardigheid vormen. Of het zo is, weet ik niet, want ik ben er nooit geweest. Maar als het werkelijk zo is, wordt in Oregon een zelfstandigheidscel De rubriek "Spotlight on Dutch- Indo nesian History" moet een nummer blijven liggen. Het materiaal, waar uit wi j onze gegevens moeten putten, is moeilijk te vergaren, vooral hier in Amerika. Maar in het volgend nummer gaan wij dus weer rustig verder.

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1