fmïï? tong V.. <Thc 2Tmerican voor de groep gebouwd, die vooral voor de zonen en dochteren later van veel hulp en nut zal blijken te zijn. Want een zelfstan dige die werkelijk vooruit komt en een goe de zaak opbouwt, zal de kinderen van de vrienden die hem hielpen, niet vergeten en ze werk willen verschaffen of prettige be talingsvoorwaarden als ze in nood zijn. Probeert U maar eens werk of credieten te krijgen van de wildvreemden, waar U nu Uw dol lars brengt! Veel Indo's hadden nooit in Indie of Holland enig maatschappelijk benul. In Amerika nog steeds niet. Men leeft maar voor zichzelf en een klein familie—of vrien dengroepje. Men realiseert zich niet dat alle Amerikanen lid zijn van vrienden groepen, die elkaar over en weer helpen en zodoende een zelfstandige macht maken, die als terugwerkende kracht hen ook helpt. Honderd Indo's, die gezamenlijk honderd maal $400 verdienen, beschikken eigenlijk gezamenlijk over een maandelijks kapitaal van $40.000, waarvan een groot deel bes teed wordt aan uitgaven, die best door leden van deze kring verdiend kunnen worden en waardoor dus het geld 'in de familie" blijft. Kijk maar eens hoe sterk de familie s zijn geworden van Quakers, Presbyterians, Lodgers, Foresters, etc., etc- Ook De Soos kan zo'n kring worden. Vandaar onze constante hulp aan De Soos die echter helaas nog steeds gezien wordt als een plaats om lol te maken (of ruzie te maken) sodja- Wij zijn eigenlijk een bitter slecht voorbeeld voor onze jonge generatie en onze kinderen. We voeden ze op in ego isme. We blijven a-sociaal buiten onze Amerikaanse maatschappij - en als dan plotseling lay-offs of ziekten toeslaan, wor den we huilebalken". Niet doen, niet doen. Leven met gezond verstand en een ruimere wereldblik is de plicht van elk ouderpaar! Onderzoek de neerhalend critische op merkingen van Indo's onder elkaar en U vindt altijd, zelfzucht en afgunst. Wie rui mer denkt, luistere niet naar zulke critiek. Vraag U altijd af' wat doet deze 'criticus" voor het algemeen welzijn? En dan vindt U: niets. Nog altijd, holle vaten bommen het hardst. Minder praten; meer doen! LICO FEESTAVOND t.b.v. de NESSO 29 Febr. a.s. organiseert de Lico een groots liefdadigheidsbal met show waarvan d opbrengst aan de Nesso zal komen. Plaats: Veterans of Foreign Wars Bldg. 2327 W. Merced - West Covina (Yi blok van de San Bernardino Freeway, dicht bij de La Puente exit.) Tijd: 8 p.m. Entree: $1.50 per persoon. Voorverkoop van kaarten o.a. bij Frans Elliott, Tel. AT 1-0330 (Alhambra), de admi istratie van 'De Soos' 1533 Bromley Ave., Valinda, Tel. 962-1810. The Only Independent Dulch-Indonesian Magazine in America Verschijnt: de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijsper nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 - Vm I j/}£DACT/E— y l SBsce. tic Lilian Ducelle Roy J. Stcevciisz Tjalie Robinson Marijke Stecvensz tclf. 699-6837 lelf. 693-5659 P. O. Box 137, Whittier, Cal.. 90608

American Tong Tong | 1964 | | pagina 2