CORRESPONDENTIE "Ik ben huisvrouw en nu al zeven jaar in Amerika en citizen, maar ik schiet maar niet opIf ant ik sta nog steeds buiten het Amer ikaanse leven, al hebben wij een goed be staan en ziet de toekomst er rooskleurig uit. - AXAREL REPRESENTATIEFONDS ZEVEN JAAR LATER ik ben blij dat U dat inziet. Veel men sen zien het nooit in. U ziet in dat U wel zeven jaar verder bent, maar niet zeven jaar wijzerIk begrijp dat de struggle for life U deze zeven jaren geheel in beslag geno men heeft, maar weet U: deze struggle zou veel gemakkelijker geweest zijn als U ac tief had deelgenomen aan de algehele strug gle for life. Als U dus lid geworden was van een huisvrouwenvereniging of werkzame vrouwenorganisatie. Daar leert U veel en U kunt veel geven. Ons lidmaatschap van International In stitute en van "De Soos ontwikkelt aange boren talenten en geeft ons een kans onze kennis van Indonesië nuttig aan te wenden. We hebben veel connecties gekregen, die ons op den duur onze struggle for life hel pen te vergemakkelijken. Ook al kost het ons nu vaak veel geld en erg veel arbeid, zodat we in de huishouding moeten bezui nigen en geen cent over hebben voor 1 pret jes' Maar nu zijn we ook in staat om op uit nodiging van een van de grootste vrouwe norganisaties van San Diego een grote show te organiseren in niet minder dan het grote hotel El Coronado, waarbij wij een intro ductie brengen van Indonesische batiks (voor de mode) en Indonesi sche dranken en spi j zen. Geloof mij. dit geeft veel meer voldoe ning (en brengt straks ook financieel pro fijt) dan zwoegen in een job of de huishou ding sadja. Als U goed rondkijkt in Ameri ka, merkt U dat dit geldt voor alle Amerika nen: zij brengen wat bijzonders in grote kring. Wij uit Indie hebben ook iets bijzon ders maar wij vergeten het of klijken er zelfs met minachting op neer! Wij vergooien daarmee onze mooiste kans in deze maat schappij. Een raad: word lid van een organisatie, vorm een Indische kring die wat weet en wat kan, vergroot Uw kennis van Indonesië door het lezen van veel boeken. Ga daarmee wer ken en Uw toekomst is gemaakt. Maar het kost geld en inspanning.' Vaak veel teleurstellingen en tegenwerking van jaloerse nietsdoeners. Durf het aan! Wie wat in de wereld verwerven wil, moet er wat voor over hebben! De Soos in Pasadena heeft dankzij een volijverig en geinspireerd bestuur veel goede daden op haar creditzijde staan. Een ervan is het Representatie-fonds". Hierin worden regelmatig bescheiden bedragen ge stort, waaruit telkens weer uitgaven bestreden worden, die nodig zijn als de Indische groep geinviteerd wordt om op bijzondere interna tionale exposities ook voor den dag te ko men. Tot nog toe is zo n invitatie nooit af geslagen en is de Indische immigranten groep op een behoorlijke manier vertegen woordigd geweest. We denken b.v. aan de succesvolle In ternational Day van International Institute en aan de jaarlijkse International X-mas Expositionin Barnsdall Park. Degelden om het materiaal te kopen voor zulk een expositie, zijn voor het merendeel uit privé zakken gekomen. En privé zakken zijn he laas niet altijd voldoende gespekt om zulke uitgaven te betalen. Daarom is dit Repre sentatie Fonds een goed idee, practi sch, nuttig en met grote mogelijkheden. Tong—Tong heeft er een regelmatige bij drage voor over. Hoe denkt U, lezer, over een eenmalige bijdrage, hoe klein ook? Het

American Tong Tong | 1964 | | pagina 3