KINDEREN IN AMERIKA mag dan waar zijn dat verreweg het grootste deel van de Indische immigrantengroep er het nut niet van inzien, omdat men "toch Amerikaan wordt", maar deze kortzichtige instelling zal t.z.t. wel overgaan, naarmate men langer in Amerika is. Iedere Amerikaan van een beetje ontwik keling en van een zekere positie is sterk traditie-bewust en is op dit terrein zeer ac tief. Vele lezers weten het niet, maar tal loze lekkere "Amerikaanse" dingen, die wij hier eten, veel vormen van vermaak en kunst, zijn uit zulke traditie-bewustheden ontstaan. Wanneer onze lezers later ook in positie stijgen, komt vanzelf wel het ver langen om op dit terrein ook scheppend werkzaam te zijn. Dan pas zal men besef fen welk een belangrijk werk NU AL gedaan wordt, door een paar pioniers. Wat men ook zeggen mag van de Indo, en hoeveel Indo's er ook zijn op wie denigre rende critiek van toepassing is, er zijn er zijn er nog altijd genoeg, die uit het goede hout gesneden zijn. Onze Indische tradities kunnen voor Amerika een grote zegenrijke waarde hebben. Ontwikkel ze, zoals iedere Amerikaan doet. Stuur eenmaal een kleine bijdrage voor het Representatie—fonds. In samenwerking met het Soosbestuur wordt dit Fonds nuttig gebruikt. "We zijn in de eerste plaats om de kin deren geemigreerd," hoort men altijd zeggen en dat "om de kinderen" houdt dan in: hard werken, goed geld verdienen om de kinderen een betere toekomst te kunnen geven. But what about the kids? Tussen nu en toekomst staat een leven vol verrassingen, nieuwe waarden, onbekende moeilijkheden, hebben we bij al dat harde werken werken tijd ge noeg over om onze kinderen gade te slaan. Want ook zij zijn geemigreerd, ook zij zijn in een volkomen nieuw milieu beland. Hun aanpassing gaat ontegenzeggelijk vlotter en zonder enig voorbehoud, maar vindt U ze veranderd of niet? Misschien is het nuttig om af en toe Uw ervaringen, Uw opinie over het leven van de kinderen in Amerika onder woorden te bren gen. Het is beslist nuttig om ook te weten wat andere emigranten denken en doen over en voor de kinderen. lm onze eerstvolgende editie wordt een begin gemaakt met de serie "Kinderen in Amerika" en ik nodig U uit om hiervoor wat te schrijven. Vaders, moeders, schrijf iets over uw kinderen. Wat zij doen (of niet doen!) wat hun liefhebberijen zijn en op welke manier U een rol blijft spelen in hun leven. (Geza- melijke hobbies, uitgaan, parties, etc., etc.) Schrijf ons de prettige dingen, maar laat niet de minder aangename en moeilijke kan ten weg, want Uw verhaal wordt een leer zaam verhaal voor anderen. Schrijf ons leuke anecdotes, ervaringen, bekommert U zich niet om stijl en vorm, en zegt U alstublieft niet: ach, ik kan niet schrijven. Wij helpen U daarbij wel, maar waar het om gaat is de inhoud van Uw stuk je. Aangezien U voor het schrijven van dit stuk misschien kostbare tijd kwijt is en we prijs stellen op uw bijdrage honoreren we ieder geplaatst artikeltje met $5.— Wij zouden ook heel graag uit de mond van teen-agers horen, hoe zij het leven in Amerika vinden, wat zij doen en wat zij van de toekomst hier verwachten. Ouders, vraagt de jongelui of zij ons wat willen schrijven. In het Engels natuurlijk. Voor U zelf de keuze tussen Nederlands of Engels. Wij wachten met spanning op Uw bij dragen! Lillian Ducelle

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4