Q U KUNT HET PROBEREN Vrouwen in Amerika Jammer dat van de toe zegging van de jongeren om ook iets te schrijven over "kinderen in Amerika," niets gekomen is. Het zou goed zijn geweest ook de"kinder"- in dit geval dus een teen-ager stem over dit on derwerp te horen. Maar dat komt misschien nog wel. Intussen kreeg ik twee brieven van dames die vroegen om na de kinderen eens over te chakelen op de "vrouwen in Amerika."Dan onden ze eindelijk eens hun hart luchten. Goed idee, ik begin direct maar. En alweer hoop ik dat er veel copy binnen zal komen. Niet denken: daar ga ik eens over schrijven, maar De belangrijkheid van de vrouw in de kwes tie van emigratie is net zo groot als in die van het huwelijk: als de vrouw niet wil gebeurt er niets. De man mag dan nog zo praten als brug man, hij kan met duizend bewijzen aankomen dat emigratie voor hem de enige uitkomst is, als mevrouw zegt dat ze er niets voor voelt, dan zit hij. Dan blijft hij zitten tot het quotum vol is. Ik heb er zo gekend. Vrouwen met een sterke ëamilie-binding, vrouwen die als de dood waren 'oor het vreemde in Amerika, die geen heil zagen in een ander leven en er niets voor voel den het onbekende te riskeren, ook al was het bekende allesbehalve prettig. En diezelfde vrouwen - in een zwak ogen blik en uit liefde voor manlief toch maar ge- emigreerd-worden in Amerika helemaal anders. Ondernemend, flink en pienter in het aanpak ken van de nieuwe dingen waar ze eerst zo bang voor waren. Natuurlijk zijn er ook de eeuwige klaag sters, vaak zij die eerst zo aandrongen op emigratie. Waarom klagen ze? Ik hoop dat we in de serie "vrouwen in Amerika alle categorieën te horen krijgen. Hoewel deze rubriek geen klaagmuur is, noch een soort "Dear Abby of Dear Ann rub riek kan ze toch wel dienen als een soort out let waar andere lezeressen uit kunnen leren. Misschien kunnen deze punten U op weg helpen bij het schrijven over uw leven in Amerika. 1. Wat vindt U in Amerika het prettigst? 2. Wat mist U hier? 3. Wat stelt U zich als ideaal van het leven hier? 4. Welke ingrijpende veranderingen vonden er plaats toen U hierheen kwam? 5. Vindt U Uzelf, Uw man, Uw kinderen ver anderd? U mag uw artikeltje ondertekenen met een schuilnaam, als Uw naam maar bij de redac tie bekend i s. Lilian Ducelle. Van een kennis gehoord dat je de hardnekkig ste smeerolie vlekken uit het goed krijgt door er een likje shortening in te wrijven en dan weer uitwassen met warm water en zeep. Vetvlekken schijnen er uit te gaan door ze net zo te behandelen met boter (of all things). U kunt het altijd proberen. Maar vertel me niet dat shortening en boter vlekken maken, want hoe je die dan eruit krijgt weet ik niet! U heeft zelf wel gemerkt dat hier de sorte ring zui ve I prod ut en veel groter is dan in Nederland. Zo kenden we daar b.v. geen sour cream. Weet U wat men in Nederland daar voor zou kunnen nemen? Wie schrijft het mij?

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5