gesel? t/ecR veel tuinen eigenlijk erg weinig gebost hebben en betrekkelijk wei- rfïonderhoud (maar wel liefde) hebben. Dat juist deze goede tuinen ge-v. wijk, een stad en een staat aantrekkelijk maken, spreekt van zelf. Amerika zou lang niet zo aantrekkelijk geweest zijn als er ni&t jaar in jaar uit door mil- lioenen mensen.in eigen tuin zoveel geplant was. Dit als het ware het stempel van de goede Amerikaan op dit land en we vragen ons af of ook niet de betere Indo mede zijn stempe1 op dit land kan zetten. Een Italiaans filosoof heeft eens gezegd dat het leven van een man niet vol is, als hij niet een zoon verwekt, een man gedood en een boom geplant heeft. Beschouw deze uitspraak dieper: een man gedood be- betekent natuurlijk niet: iemand vermoord hebben, maar gevochten hebben in de oorlog voor zijn vaderland. Een zoon verwekt hebben li niet hetzelfde als toevallig een ioon hebben omdat men nu eenmaal ge getrouwd is, maar bewust zijn van een nageslacht. Wie een boom plant geeft zijn zoon een schaduw om on- dfp te spelen en vruchten te genie ten. En wie een boom planten wil met. de blik op de toekomst, moet iets afweten van tuinieren.... Een van mijn lievelingskipgerech4 ten (lekker pedis natuurlijk) is ajam tjotjok. Net geen boemboe foedjak, net geen rendang of boem boe koening, maar alle smaken te gelijk. En je gebruikt er ook al le boemboes tegelijk in. Iedere keer als ik dit gerecht maak moet ik lachen om al die potjes en flesjes op het aanrecht. Eigenlyk leuk om een Amerikaanse buur vrouw een show-off te geven van onze gecompliceerde keuken! Maar in werkelijkheid is het stomeen- viudig want je hoeft met al die gemalen ingrediënten van tegen woordig niet eens zoveel te oel?k. Hier het recept, mocht U het vergeten zijn. A.iam tjotjok Een kip in stukken snijden en met wat zout en citroensap even bruin laten worden in de broiler. De boemboe die geoelekt moet wor den: 2 flinke uien, 3 teentjes knoflook, 2 theelepels ketoembar 1 theelepel djinten, -jr theelepel peper, 3 stukjes of 1 theelepel kentjoor, 1 theelepel koenir, 1 theelepel laos, 2 theelepels cufï- hed pepper, l| theelepel zout, 1 theelepel trassi; bij de geoelak- te boemboe doet U tenslotte nog wat asemwater, geperst uit twee theelepels asem. Dan alles even Op Uw kalender de Zaterdag Van 18 Juli a.s. voor het feest voor het 1-jarig be staan van "DE SOOS".in Pa sadena. Let op de adverten ties die nog komen! weten doet

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6