Wie van ons worden er rijk in Amerika En hoe doe je dat Velen van ons zijn naar Amerika gekomen in de verwachting rijk te worden. En onze families in Neder land denken vaak: "0, Benny zit in Amerika; die zal wel gauw rijk worden! Na vijf jaren en langer hier zit ten is er echter voor verreweg de meesten nog geen rijkdom in zicht. En voelen velen zich zelfs niet safe met een "vaste job". Het be zitten van vele rijkdommen die je in Holland niet had, is nog hele maal geen bewijs van rijkdom, want zelfs de mooiste"Mustang" slijt en zelfs een huis kost jaarlijks han denvol geld, wil het geen ruine zijn tegen de tijd dat het afbe taald is! Schieten we dan nooit op? Om een bepaald punt te bereiken moet je altijd eerst weten, hoe dat punt eigenlijk precies ligt en op welke manieren je er naartoe kan komen. Vele mensen weten niet eens wat rijkdom is. Maak nooit de fout te denken dat het hebben van "een boel geld" rijkdom is, want als je niet weet hoe je het beheren moet, ben je toch na een korte tijd weer straatarm, zoals zoveel Indo's be wezen met een vette erfenis of de honderdduizend uit de loterij en toch weer na een poosje op een houtje konden bijten! Wat nu is rijkdom? Dezer dagen is er door de Fede ral Reserve een groot rapport ge weest van haar onderzoek van de rijke klassen in Amerika. De Fe deral Reserve is het Instituut dat Amerika's financiën helpt re gelen en o.m. een deel van onze bankbiljetten drukt. De mensen van dat instituut zijn heus wel pienterder dan U en ik en hun opi nie is werkelijk wat waard. Dit rapport begint met te ver tellen dat "a greater proportion of rich families is located west of the Rockies than in any other/~\ part of the U.S." De lezers in California boffen dus: ze wonen blijkbaar in het gebied waar het meeste geld verdiend kan worden! Maar hoe doe je dat nou? De tra ditionele opvattingen zijn: hard werken en veel sparen, maar als je het rapport doorleest, worden deze factoren nauwlijks genoemd. Onderzoek je namelijk hoe er ge werkt en gespaard wordt, dan merk je dat het geheim van rijk wrorden ligt in de methode: "Laat je geld voor je werken!" Dat is eenvoudiger gezegd dan gedaan, lijkt het, maar bij nade re beschouwing valt dat wel mee. Het rapport vertelt namelijk dat in de rijke kringen afcht van de Q tien rijken mede-bozitter zijn van hun zaak, ra.a.w. dat ze aandelen gekocht hebben in hun zaak. Wie namelijk een aandeel in zijn (of een andere grote) zaak heeft, heeft a.h.w. een geldboompje zon der dat hij er verder iets voor hoeft te doen. Want niet alleen geeft het aandeeltje regelmatig winstjes of dividendjes, maar het noteert ook nog koerswinstem. Die zijn allemaal samen veel groter dan de hoogste rente die je met welk 4

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4