spaargeld ook krijgen kan. Nu zegt men natuurlijk: wat schiet je op met dat aandeeltje? Het merkwaardige is, zegt het rapport, dat "wie rijk is, van zelf rijker wordt". Heeft men met zijn ene aandeel eenmaal de smaak te pakken, dan gaat men vanzelf harder werken en meer sparen voor meer aandelen. Ben je eenmaal goed vooruit ge komen dan bereik je het niveau (aldus het rapport) waarbij 80 dollars van elke 100 die je hebt, bezig is zelf geld te maken. Sn zoetjes aan breekt zelfs de tijd aan dat je helemaal niet meer zelf hoeft te werken, want je geld werkt al voor je! Dan is de tijd gekomen dat je, zo zegt het rapport, dat je spaarcen ten kan maken tot vijftien maal je jaarlijkse inkomen, terwijl de "kleine man" op zijn best ooit een jaarinkomen bij mekaar spaart ...en dan zijn het nog maar vijf tig van de honderd die daar kans toe zien. Nu dit: men kan aandelen op de stockmarket (laten) kopen, en men kan ze zelf maken. In Amerika ont staan jaarlijks duizenden nieuwe maatschappijen en maatschappijtjes, die gelden bij mekaar brengen om ze als aandelen te gebruiken in een groot gemeenschappelijk kapi taal. Daartoe zal vermoedelijk binnen kort ook Indo Enterprises Inc.gaan behoren, waarvan het aantal vaste inschrijvers (a minstens 5 Per maand) gestadig toeneemt. Men zal misschien spotten om dit kleine begin, maar zelfs de waringin be gint klein en ook Ford en Rocke feller begonnen klein: wie het kleine niet eert, zal het grote nooit weerd zijn.... Voor de meeste mensen schijnt het een geweldige toer te zijn om voor het aankopen van een aandeel 5 maandelijks opzij te zetten. Het merkwaardige is dat men voor TV's, auto's, frigidaires, wasma chines enz. enz. aanzienlijk veel meer kan afbetalen, hoewel men weet dat al deze zaken na korte of lan ge tijd toch ook als versleten van de hand gedaan moeten worden en men dus van alles wat men betaald heeft niets overhoudt, terwijl de 5 voor aan een aandeel dat vaste "holding" geeft, niets gemist kan worden. Ook loopt het altijd los met dat "niets kunnen missen", want als je merkt wat er regelmatig toch nog op kan gaan aan aparte etentjes uitstapjes naar de beach en fuifjes dan sta je toch te kijken! Het is niet een kwestie van het niet kunnen missen, maar het niet willen missen, omdat men geen be grip heeft waar het om gaat. Al deze Amerikanen die langzamerhand opklimmen naar de "bracket of the the rich" weten het wel en zijn eens ook begonnen met het klein spa ren voor kleine aandeeltjes. You MUST arrive somewhere.provided your know how to do it. T.R. Voor absoluut deskundige Reparaties van horloges, en andere uurwerken dit Indische adres: 2121 Thomas Ave PACIFIC BEACH Ook op te zenden. Reason able rates. Snel werk. 5

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5