wat zal £B ik o|gf Ezent |/1| Mijn correspondentie over boeken stapelt zich op; het is dus tijd enkele brieven uit te kiezen ter beantwoording. De andere worden persoonlijk beantwoord. Ik begin dan te vragen aan mrs. Brunhilde van Hout in Seattle:Hoe vinden Uw kinderen Java Jungle Tales van Hendrik Adele de Leeuw? Gaan Uw herinneringen niet in de Amerikaanse versie weer terug naar Indië? Ook een ander aardig boek is: Jokes for Children door Marguerite Kohl Frederica Young, prijs even eens 3,00. Ik denk dat mrs.Yvon ne Florentinus deze boeken ook aar dig zal vinden voor haar kinderen. Mr Albert Westbroek in Pasadena: Hebt U "Biorhythm" door Hans Wern- li al bestudeerd? Ik ben in recht streekse correspondentie met mede werker Lapre in Den Haag over het zelfde onderwerp. Laat eens wat van U horen zodra U op orde bent in Uw nieuwe huis. Voor huisvrouwen die vroeger in Indië gewend waren aan Mevr.Klop penburg-Versteeg' s boek 'Wenken en raadgevingen betreffende het ge bruik van Indische planten, vruch ten, enz." wil ik een soortgelijk Amerikaans boek aanbevelen. Het heet: "Using Plans for Heal ing", geschreven door Nelson Coon, uitgave 1963 en het kost ^,95. 6 Enkele chapters uit dit boek: The Medicinal Plants discussed - Medi cines in house and garden - Prepa ring plants for Medicinal use - Index of Plant values. Voorzien van heel duidelijke pentekeningen van de schrijver. Misschien kunt U dit boek (272 pagina's klein be drukt) ook in de plaatselijke bi bliotheek krijgen. Na lezing zult U zeker: ik wil dat boek heel graag altijd in mijn huis hebben. Oudere lezers van Tong-Tong die eigenlijk alleen maar teren op he^^ inneringen "van toen" zouden eigen lijk ook een nieuw boek over het huidige Indonesië moeten lezen, bv "Twilight in Djakarta", geschreven door Mochtar Lubis, net klaar van de Pers. Het handelt over het volks leven in de millioenenstad Djakarta en beschrijft de vele moeilijkheden van de kleine man en zijn weinige vreugden. De schrijver Mochtar Lubis is jour nalist, vanwege zijn scherp criti- sche artikelen bij de Regering in ongenade vervallen, en leeft sinds vele jaren in opsluiting. Dit boek kost h,50. U hoeft verder geen extra verzendkosten of "insurance" te betalen en het be stelde wordt rechtstreeks bij U Q thuisbezorgd. Bij Uw brieven waarop recht streeks antwoord wordt verwacht, please een postzegel insluiten voor het antwoord. Tot wederhoren! Enjoy reading, folks Jan B. van Steenbergen Box 17.201 San Diego, Cal.92117

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6