Wht American Pas op je woorden 30 JUNI 1964 2e JAARGANG No. 21 Dezer dagen werden wij door een relatie benaderd, die ons vroeg of wij in onze brede lezerskring ook gehoord of gezien hadden dat "in de laatste tijd de Indische immi grantengroep aan het afglijden is". Er zouden steeds meer gevallen voorkomen van diefstal, dobbelen, bandietisme, echtscheiding, enz.enz. De moraal van de Indische groep zou erg aan het dalen zijn. Dat had men althans in Holland gehoord. Ik knn gelukkig met de hand op mijn hart verklaren dat dit NIET het geval is. Natuurlijk lopen er Öer en daar wat "schuinsmar- 'aerders" tussen, maar zeker niet meer dan b.v. in Holland of met welke andere volksgroep ook. Hoe komt men dan aan die rare ideeën in Holland? Eerst een anec dote. Een week of zes terug kreeg ik een spoedbrief uit Den Haag, waarin bevestiging werd gevraagd van het gerucht dat Wim Wanrooy door kinderverlamming getroffen zou zijn en zijn gezin in de grootste ellende zou verkeren. Er waren reeds grootscheepse voorbe reidingen aan de gang om een ge weldige uitvoering plus geldinza meling te houden om de getroffenen te helpen, want "in het keiharde Amerika liet men die arme Wim na tuurlijk verrekken...." Ik schreef direct terug dat het maar een stom gerucht was. Liever geen poppekasterij daar alsje blieft! Later belde ik Wim toch maar voor alle zekerheid op: "Hallo, hoe gaat het? Ben je niet ziek?" Van de andere kant verbaasd: "Nee, waarom dan?" Veel gelach natuurlijk. Maar zulke praatjes ontstaan door domme brieven van domme mensen, die eigenlijk niets te vertellen hebben en dan toch maar om een brief interessant te maken kras se verhalen verzinnen. U kent dat soort wel: dat heeft ook in Indo nesië honderden Nederlanders zien krissen en afmaken en zo. Over het algemeen het soort dat in die tijd altijd bang thuis bleef en gretig van moord- en doodslag zat te smul- 1 plup/büs

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1