J len. Tussen twee haakjes zulke brie ven komen ook wel uit Holland, waar we ook wel eens "zware verhalen" vandaan krijgen. Soms is er wel IETS van waar; soms helemaal niets. Maar ALTIJD is het evenwicht zoek. Als U eens iets beroerds weet van een ander, vertelt U er dan maar liever niets van in brieven naar Holland. De betrokkene wordt er niet beter van (en heeft het mis schien al ellendig genoeg) en er is zoveel moois ook te vertellen! Dat sommige kennissenkringen zul ke roddelkringetjes zijn, is al erg genoeg. Maar waarom bovendien nog "export van roddel?" T.R. RUMOER OM DE VREDE Er leefde eens in een klein doch welvarend land een meisje dat naar de naam Vrede luisterde. Zo zou dit artikel wel kunnen be ginnen, doe laten we sprookjester men maar achterwege laten en ons houden aan de nuchtere werkelijk heid. Er is in de laatste tijd veel ge schreven en gesproken over en voor al veel critiek uitgeoefend op de wijze waarop een jonge vrouw van koninklijken bloede probeerde haar eigen weg te gaan om normaal als ieder ander verliefd menselijk we zen in het huwelijk te treden met de man van haar keuze en bovendien ook nog tot zijn geloof toetrad. Hiermee brak zij de eeuwenoude tradities van haar vorstenhuis en daaropvolgend maakte zij verschil lende andere beslissingen die voor al de regering van haar land in groot oproer bracht. Ik moet hierbij toegeven dat dit alles zeker haar ouders in een moeilijke positie bracht, maar aan wie lag de schuld? Zeker niet aan de jonge prinses. Het was de rege ring die deze opschudding veroor zaakte; een regering zo conserva tief en vasthoudend aan oude, voor deze moderne tijd ongeldende wet ten en deze gelegenheid waarnam om haar constitutionele verant woordelijkheid voor gedragingen van leden van de koninklijke fa- milie te laten gelden en het ge drag van de prinses volledig af te keuren. Daarom is volgens mij de regering te ver gegaan in haar op treden door zelfs de Koningin en haar echtgenote niet toe te staan het huwelijk van hun dochter bij te wonen. Inmiddels zijn Vrede en haar Prins in de echt verbonden en ik weet zeker dat de meerderheid van haar landgenoten volledig achter haar IThe American 2 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer. per half jr per jaar .50 5.00 ..$10.00 UXP£PJ rU 1C T/ Lilian Ducelle Tjalie Robinson telf. 696__492l Roy J. Steev ensz Marijke Steevensz t<-lf 944 3549 P. O. Box 4572 Whittier, Cal., 90607

American Tong Tong | 1964 | | pagina 2