ONDEft C€ KAP opgeschoten zijn in het "Amerikaan worden" dan anderen. Maar als wij heel nuchter maatschappelijke maat staven aanleggen,dan vinden wij dat er over de hele linie erg weinig is opgeschoten. In feite kennen wij in onze vrij brede contactkring maar TWEE Indo's die zo nu en dan een aandeeltje kochten en zo langzamerhand een goed belegd kapitaal fokken, dat over enkele jaren aardige dividen den begint op te leveren. Tiendui zenden anderen zullen na hetzelfde O tal jaren geen spat opgeschoten zijn. Er zijn drie methoden om vooruit te komen: Methode A van Pietje Zuinig: elk dubbeltje sparen. Veel dubbeltjes ophopen. Als je 65 jaar oud bent, heb je misschien wel f 25.000. Dan hebben ze er zelf niet veel meer aan op deze leeftijd, maar krijgen de kinderen tenminste nog wat als intussen de gulden niet instort. Methode B van Pak Paman: koop telkens als je weer wat geld hebt gemaakt een gouden armband of oorhangers of gouden munten of gouden kettinkjes. Breng alles naar het pandhuis. Daar is het in de kluizen goed bewaard. Eenmaal O Óaar je alles dragen ver der betaal je trouw je pandhuis- huur. Die waarde stort nooit in, want goud behoudt altijd zijn waarde. Voor dat geld kan je sa- wahs en andere grond kopenDoen. Methode C van Jack Smith: leef zuinig en van wat je overhoudt: buy shares, buy real estate. DOE altijd wat met je geld. "A penny turned makes two pennies" (een heel oude en practische handelsin stelling in Amerika). Niet doe een penny op de bank en wacht een jaar tot je 1,05 penny hebt. Staar U niet blind op de vele Amerikanen die "met geld smijten, want zij kunnen ook erg zuinig zijn en zich veel ontzeggen als het moet. Pas als wij dat leren en boven dien wat leren te DOEN met ons ge spaarde geld, zijn wij op weg een goed Amerikaan te worden, en bou wen wij WERKELIJK aan een goede toekomst. T.R. Er is geen bezigheid die mij meer razend maakt dan het zitten "onder de kap" bij de kapper.Terwijl mijn haar normaal droog wordt in 10 mi nuten, duurt het onder die stupid haardroger minstens drie kwartier. Daar zit je en zit je en zit je.Je krijgt een pak stukgelezen tijd schriften die allemaal Elisabeth Taylor en Richard Burton op de voorplaat hebben op je schoot en daar kun je het dan mee doen. Je kunt natuurlijk ook wel zelf lec tuur meenemen, maar dat is boter 5

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5