Garbage Can We werden door de Presbyteriaanse kerk alhier gesponsord. Een huisje werd voor ons ingericht, weliswaar met een ratjetoe van meubels (maar dat was je in Indië eigenlijk toch wel gewend geweest), huishuur en verwarming voor een maand betaald, provisiekast gevuld, etc.etc. En toen was er nog 150 over van het geld dat voor' ons was opgehaald. Een vrouwelijke diaken kwam het ons aanbieden. We weigerden het geld aan te nemen. Mijn man had direct een baan, op een afgrijse lijk klein salarlsje to tell the truth, maar we konden draaien. "Dat geld moeten jullie maar be waren voor mensen die het meer no- O dig hebben dan wij", zeiden wij. Later heeft de betreffende diaken ons bekend op een vergadering kern achtig te hebben uitgeroepen: "Those darned fools didn't want to accept the money!" We moesten er vreselijk om lachen. "Maar als jullie denken dat jul lie van ons af zijn, dan hebben juli ie het toch mis", zei ik pla gend, "ik persoonlijk heb nog een hele grote wens. Ik wil graag jul lie garbage can zijn, weet je!" "Ik wandelde laatst rond op gar bage day en overal zag ik de meest interessante tijdschriften zo maar op hopen gereed staan voor de gar bage truck. Ik moet jullie eerlijk bekennen dat ik me heb moeten be heersen om niet overal te gaan snuffelen en stapels tijdschriften mee naar huis te zeulen. Als jul lie nu de gelezen tijdschriften op onze frontporch deponeren of ons een seintje geven wanneer we ze kunnen ophalen, dan zal ik jullie erg dankbaar zijn." We zijn nu twee-en—en-half jaar verder en nog steeds komen er tijdschriften van de meest uiteen lopende aard binnen,van de bekend ste tot kleinere minder aanzien lijke. Hierdoor blijven wij op de hoogte van alles wat er in de U.S. omgaat en ook van wat er verder in de wereld gebeurt, zonder dat het iemand eigenlijk een cent kost. Wij zijn met gemak in het Ameri kaanse leven opgenomen en dachten dat het de meeste Indische mensen zo afging, totdat we in Tong-Tong het tegengestelde lazen. Maar hoe het ons vergaan is sinds we voet op Amerikaanse bodem zet ten, zal ik voor de rubriek "Vrou wen in Amerika" vertellen. Tot dan! Fe' Klerks (-Këhr) Ohio 5

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5