with brains ahd tai^ah ditigin THUIS GELD VERDIENEN In de "Missouri Home Gardener" troffen wij een aardig artikeltje aan van een huisvrouw, die voor weinig moeite "tussen de bedrij ven door" toch regelmatig een aardige stuiver wist te verdienen en wel met het kweken van coleus (iqyana). Af en toe koopt ze maar zaden (voor 25 c. per pakje) en verder stekt ze. Voor potjes gebruikt ze halve ^gallon cartons van melk. Behalve my ana groeien uit zaad, stekt ze veel. De plantjes moeten opgroeien in vruchtbare aarde, die ze koopt bij de nursery. Ze gebruikt venniculite ($2 per 4 cu. ft. bag) en af en toe voedt ze extra met "soluble plant food (35 tot 50 ct. a can). Ze werkt het meest met stekken, die ze afbreekt bij een "knoop" met minstens 2 volgroeide blaad jes. Zo kan ze honderden stekjes uitzetten, die ze voor wederver koop aanbiedt aan supermarkets voor 20 commissie van plantjes, die 49 ct. tot 60 ct. per stuk doen. De plantjes mogen geen vorst heb ben en moeten verder enigermate be schut zijn, b.v. achter ramen, waar toch wel zon op staat. Goed vochtig houden. Op het laatste krijg je er de slag van, schrijft de dame, en ben je er maar vijf minuten per dag mee bezig, en je hebt er veel plezier van want de nyana ontwikkelt steeds weer nieuwe aantrekkelijke kleuren. Voor een nuttige en aangename hob by naast het soms eentonige huis houden lijkt ons dit wel wat voor onze lezers en lezeressen. Propagation by seed Hie classes of ornamental plants, usually propagated by seed, are an nuals, any trees, and most native plants. When possible, sow seeds of orna mentals in flats and pots rather than directly in the open ground. Be sure there are cracks or holes in the bottom of the flat or that the hole in the bottom of the seedpan or pot is kept open to al low excess water to pass quickly out of the soil. A layer of coarse gravel should be placed on the bottom of the container so that soil will not sift or wash through* the drainage holes. The best control for soilborne pests and diseases is to sterilize the soil. This may be accomplished by placing the container of moist soil in the oven and heat it at 180-200° F. for 30 minutes. After sterilizing firm the soil to within one-half inch of the top of the container. Add a thin layer of venniculite to the surface of 6

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6