ZON/DER Dr. BEN CASEY DE "JAYCEE' S" Als "associate member" (ik ben te oud om regular member te zijn) van de "Jaycee", de Junior Chamber of Commerce, van Whittier, ben ik in staat de arbeid van de pientere jongeren van mijn stadvan nabij ga de te slaan. En ik sta versteld van een massa dingen: 1. De grote diensten die de Jay cee* s in heel Amerika de gemeen schap bewijzen door een nuttige wisselwerking te organiseren tus sen handels- en bedrijfsleven van hun stad en de gemeente, 2. De ongelooflijke hoeveelheid arbeid die deze vaak heel kleine clubs kunnen opbrengen. In Whit tier zijn duizenden junioren, en maar 70 members van de Jaycee. Maar zij behoren ontegenzeggelijk tot de "elite" van deze stad, ook al hebben zij vaak maar eenvoudi ge baantjes. Maar zij organiseren vaak "drives" waar honderdduizen den dollars in zitten, 3. De uitnemende relaties waar over deze Jayoee*s beschikken, want door hun regelmatige omgang met de topfiguren in de handel hebben zij hier vele vrienden en ik verzeker U dat jongens met ta lent hun weg naar de top sneller vinden dan de man die altijd lekker thuis blijft. Ze leren veel "kneepjes van het vak" en ontwikke len een open oog voor allerlei wij dere ontplooiingsmogelijkheden voor hun eigen talenten, h. De wijde verspreidheid van de Jaycee*s over de hele wereld. De Wereld Organisatie wordt gepresi deerd door O'Brien, een jongeman van de West Indies, 5. De perfecte organisatie en de beschaafdheid van de Jaycee's. De vergaderingen worden "model" ge leid. Men is correct gekleed en gedraagt zich als "gentlemen". El ke vergadering, elke actie draagt een stempel van intelligentie en effeciency. De gelden worden uit muntend beheerd. De leeftijdsgrens voor inschrij ving als member is 33 jaar. Het is te wensen dat het ambitieuzer deel van onze Indo-gemeenschap zich ook als lid laat inschrijven. GOEDE TANDPASTA Velen breken zich nog steeds het hoofd over wat nu werkelijk een goe- de tandpasta is. Wel, "fluoridated Crest toothpaste" heeft dezer dagen de A-onderscheiding gekregen van de ADA (American Dental Association) en is dus volgens tandartsen Dat blijkt ook wel uit de verko pen. Met 700 millioen jaarlijks is Crest verreweg "number one" van al le tandpasta's. Men vergete echter niet dat het gaat om het poetsen kort na elke maaltijd. Wie een halve dag lang met etensresten tussen zijn tanden loopt, verliest zijn gebit toch, welke tandpasta hij ook gebruikt! 4

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4