V. J Hmertcan Men is dan eindelijk van zijn "feestzaal-bestaan" af en beschikt over een eigen "grondgebied" waar op de vele in de groep levende ta lenten kunnen worden geselecteerd, gecoördineerd en gedirigeerd. Dan kunnen de leeszaal en de biblio theek worden geformeerd, de ver gaderzalen en de ateliers, de restauratie-exploitatie en het park, de speeltuin en het sport veld. Dan is het stadium aangebroken, waarop men niet meer "met zijn be nen onder andermans tafel" hoeft te zitten. Dan is "de erfenis voor de volgende generatie gesticht". Het is het verschil tussen een huur huis (waar men met zijn vingers af moet blijven) en een gekocht huis, waar men wat mee DOEN kan. Dat zowel Soos, ICA als IVC wat kunnen doen, staat als een paal bo ven water voor wie de organen dezer verenigingen leest, en waaruit dui delijk niet alleen aandacht blijkt voor ontspanning, maar ook voor li teratuur, historie en de Hogere Kuns ten. Alle drie verenigingen zijn nu nog in "hun prille jeugd", maar de indicaties dat hier spoedig een sterke volwassenheid en zelfstandig heid zullen worden bereikt, zijn duidelijk. Poekoel teroesl T.R. GELUKKIGE DAG Begin September hadden we een van die zeldzame "gelukkige dagen" dat we opeens drie nieuwe abonnees te gelijk erbij kregen. Eén van hen schreef er spontaan een lange sym pathieke brief bij: hij was intus sen al lang Amerikaans burger ge worden, maar dat belette hem niet Tong-Tong te waarderen. IntegendeelJ Zo lang er nog van die gelukkige dagen zijn, dus blijkbaar nog ge noeg mensen met eerbied voor een mooi verleden en het inzicht dat hierin nuttige waarden schuilen voor de toekomst, is de Indische groep nog niet verloren en tot een nieuwe "vertical rise" in de his torie in staat. Het zijn er altijd weinig, dat is waar. De grootste massa's den ken alleen aan "de volle ruif" lopen van vaderland naar vaderland als het minder goed gaat. Maar de wereld wordt ALTIJD vooruit gehol pen door de mensen, die langer te rug dus ook langer vooruit kunnen zien en denken. Wat in de Bijbel staat is waar: "Eert Uw vader en Uw moeder (m.a. w.heb eerbied voor het verleden) opdat het U welga in het land dat de Heer Uw God U gegeven heeft". Verschijnt de 15e en 30ste elke maand met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr.5.00 per jaar $10.00 Lilian Ducelle Roy J. Steevensz Tjalie Robinson Marijke Steevensz •elf. 696 ^4921 (elf944 3549 P. O. Box 4572 Whittier, CaL, 90607

American Tong Tong | 1964 | | pagina 2