Tanah Aer Kita's' 4 ren in St. Louis. Het was in die tijd een gewone dansclub van jonge lui - maar deze club omvatte toch wel jongemensen met wat ruimer be schaving en ruimer ambities. Toen de burgerij van St. Louis lauw bleek te zijn voor verbetering van de stadsplantsoenen en parken, be sloot deze dansclub er in zijn een tje een actie voor te voeren. Zo resoluut pakten ze de zaak aan, dat de Chamber of Commerce diep onder de indruk kwam en de dansclub een bedrag van 3000 ter beschikking stelde om hun campagne succesvol te maken. De campagne werd een suc ces en uit dankbaarheid noemde de dansclub zich voortaan JUNIOR Chamber of Commerce, en sindsdien is het zo gebleven. De Jaycee is dus geen club van jonge businessmen die geld willen maken, maar een club van jongeman nen die leadership opkweken voor social welfare. Om bij St.Louis te blijven: door de verfraaiing van parken en plantsoenen kreeg de stad een mooier aanzien; de handel ging beter verdienen, maar de stad pro fiteerde ervan omdat meer handel meer belastingen opbracht en boven dien de burgerij echt plezierige parken kreeg, waar jong en oud van genoot. Sindsdien is het zo gebleven. En ontwikkelden jongelui met een rui mer gezichtsveld en grote energie vele acties die de samenleving ten goede kwamen. Al zijn de Indo organisaties rond om Tong-Tong nog jong, het gehalte is goed en de resultaten zullen in vijftig jaren duidelijk merkbaar worden voor elke samenleving. Onze kinderen zullen van onze erfenis profiteren. Het spreekwoord zegt: "Zo gewon nen, zo geronnen". Wie leeft vol gens het thema "Ieder voor zich" en al zijn arbeid alleen besteedt aan zichzelf, kan misschien gauwer succes hebben, maar dit succes sterft ook gauw. Wie echter in breed verband werkt, bouwt een naam op en een reputatie, die door de stad niet vergeten wordt. Kin deren zullen niet vergeten worden^ en de relaties opdoen voor snellCf re promoties. Tong-Tong legt een basis voor de toekomst en dat zal een nuttige basis blijken te zijn. Als wij maar doorzetten! En is onze lijfspreuk Poekoel teroes eigenlijk niet een variant van "Je maintiendrai"? Poekoel teroes, lezers! T.R. Wacht niet weer tot het te laat is! Zojuist weer ontvangen een zending (in het Engels) Elders 15»-; bij ons 8,75 BESTEL NU!

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4