American 30 Oct. 1964 3e Jaarg. No. 5 International Day Op International Day in Interna tional Airport op 16, 1?, 18 Octo ber was gelukkig de Indo-groep weer gerepresenteerd met een fas hion show van Lillian Ducelle: ba tik in de haute couture. Helaas bracht de programma-indeling de shows in de ochtend-uren toen er niet zoveel publiek was, maar zij heeft desondanks veel indruk ge maakt en invitaties werden ontvan gen voor twee andere shows voor Amerikaanse gemeenschappen. Dat is goed: de Indo Groep blijft in de openbare belangstelling en komen er eventueel slechte tijden, dan hebben wij vrienden met begrip. Op deze Intern.Day hebben wij speciaal werk gemaakt van het be zoeken van ethnische groepen als de onze: uit hun geboorteland ver drevenen die nochtans hun aparte afkomst niet vergeten zijn: de Esten, Letten, Lithauers, Kroa- ten. Bij allen vonden we rustige zelfverzekerdheid in eigen waar den, trots op een originele af komst en geen spoor van minder waardigheidsbesef. Vooral de Kroa- ten, wier oorspronkelijke volks groep thans "opgedeeld" is in di verse nieuwe staatjes achter het IJzeren Gordijn in de Balkan, heb ben ons getroffen. Ze hadden een prachtige collectie oude prenten en andere artikelen, waaruit hun gemengde afkomst duidelijk sprak. De Balkan is eeuwen lang door de Mohamedanen beheerst geweest en o.a. bij de Kroaten is b.v. de fez eeuwen lang de nationale hoofdbedekking van de mannen ge weest. Vrouwen dragen veel kant (zoals de kebaja's van de Indi sche dames gedurende eeuwen). In taal en levensgewoonten zijn veel Mohamedaanse elementen. Ook bij de Peruanen zagen wij een eerlijke historische afkomst- bepaling. Er hing b.v. een wand tapijt, de ontmoeting voorstel lend tussen Pizarro en de Inca koning Atahualpa, welke laatste door Pizarro vermoord werd. Bei de figuren zijn echter symbolisch voor de Spaans-Indiaanse afkomst der Peruanen. OARINc 9N1S^ B R I D G E BETWEEN EAST AND WEST

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1