kind is zo'n gat in ©en beurs een poort naar nieuwe lotgevallen. En zo is het werkelijke leven ook: datgene wat vaak als hinderlijk of afbrekend wordt ervaren, blijkt opeens een nieuwe wereld voor ons te ontsluitenI Zij die alleen materialistisch en zonder kunst leven, worden zeurige "modderaars", die "eeuwig pech" hebben. Zij die de Kunst ontdekken, vinden de weg naar een vrijer en hoger leven. Laat ons de kunstzinnige aanleg van onze kinderen ontdekken en ontwikke len! T.R. OOK NAVERTELLEN IS VORMEND Men denke echter niet dat wie niet honderd procent creatief kan zijn, ook meteen "van de kaart" is. 99 van onze gesprekken en van journalistiek en lectuur is "navertellen". En we weten ook dat een saai verhaal zó naverteld kan worden, dat het opeens waarde vol wordt. Wie zich oefent in het navertellen op een eigen en origi nele manier, zorgt hiermee voor verfrissing van het geestelijke leven. Hier laten wij twee andere jon geren aan het woord: PROBLEMS A club of eccentric young college boys had for one of their rules that on Monday evenings any man in the clubroom who asked a question, Which he was unable to answer him self should pay a fine of one dol lar. One evening Parker said: "Why doesn't a ground squirrel leave any dirt around the top of his hole when he digs it?" After some deli- 8 be ration he was called upon to ans wer his own question. "That's easy", he said, "the squirrel starts at the bottom and digs up." "All very nice", suggested a mem ber, "but how does it get to the bottom?" "That's your question!" said Par ker. Felicitas E. Monod de Froideville Laat ons hopen dat Felicitas ook zo'n club kan oprichten, waar vragen uitwisselt en problemen uit- knobelt. Amerikanen en Europeanen hebben veel zulke clubs. Indo's hebben er geen tijd, geen geld en geen trek voor. Daarom lopen ze vaak met vooroordelen rond als een krekel onder een klapperdop. Ge sprekken komen zelden verder dan auto's, TV's, fuifjes en roddel. "That's your problem!" is voor menigeen inderdaad een problem waar hij nooit uitkomt. "KNOW-WHAT LITTLE M3R0N SAID?" "How do you catch a squirrel?" "Get in a tree and act like a nut!" "Why did little moron cut his O fingers off?" "He wanted to write shorthand. "What did the wall say to the ot her wall?" "I'll meet you at the corner. "What has four legs and can fly?" "A pair of bluebirds."

American Tong Tong | 1964 | | pagina 8