tTha American iezingen 15 Nov. 1964 3e Jaarg. No. 6 De Verk Als dit blad U bereikt, heeft de verkiezingsstrijd zijn hoogtepunt bereikt. Over een paar dagen heb ben wij een nieuwe president of is de oude herkozen. Ook al hebben velen van ons niet kunnen stemmen omdat zij nog geen Amerikaans burgerrecht hebben, me nigeen heeft zich door het (zelfs tegen wil en dank) volgen van het nieuws in kranten, TV en radio een idee kunnen vormen waarom het gaat: Lyndon Johnson wenst het tot nog toe gevoerde regeringsbeleid voort zetten ("let us continuet"), Barry Goldwater staat een radicaler re- ,<reringsbeleid voor. Hij vindt de C3aidige Amerikaanse regering "half zacht": tegenover het communisme, tegenover de staten die slordig omgaan met de financiële bijstand van Amerika, tegenover "sociali sering" van Amerika. Hij is tegen de Civil Rights Bill (en merkwaar dig genoeg heeft hij toch nog een vrij grote Neger-aanhang); hij is tegen de Medicare Bill. Hij wil krachtdadiger optreden tegen ver wordingsverschijnselen in de hui- dige maatschappij. Nu moeten wij niet denken dat al leen maar twee kemphanen tegenover elkaar staan en het volk alleen maar "uit sympathie" kiest. Beide candidaten voor het presidentschap vertegenwoordigen denkstromingen in het Amerikaanse volk, die nog veel langer meegaan dan vandaag. Over vier jaren, met andere candi daten, zullen dezelfde "issues" van dit jaar weer op het programma staan. En dan zullen ALLE Indische immigranten staatsburger zijn en in staat om een stem op te brengen. In de komende vier jaren kunnen wij intussen zien wat er terecht komt van de schone beloften van vandaag, zodat wij het volgend jaar met meer zekerheid een goede keuze kunnen maken. Zo zoetjes aan kunnen wij wat meer verstand gaan fokken van poli tiek, want Amerikaan zijn is natuur lijk niet alleen hamburgers eten en in een Chewy rijden. Dat is: mede verantwoording dragen voor de re geringspoli tiek. OARINc ONlS* B R I D G E BETWEEN EAST AND WEST

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1