BEMSTIKi RUBRIEK „NEW GENE TRANSPORTONDERNEMING De inkomstenbelasting Buitengewone Lasten (art. 51) agent van de FORD-automobielen en N.S.U.-motorrijwielen Scooters en Bromfietsen te Hollandia Noordwijk #1 Het is ons een genoegen de heer P. G. Dessauvagie die een deskundige is op het gebied van belastingzaken en accoun tancy bij onze lezers te kunnen introduceren als medewerker van de nieuwe rubriek: Belastingza ken. Vooral, nu als een Sinterklaas surprise de definitieve aanslag der inkomstenbelasting 1954 uit gereikt is geworden, kan het geen kwaad eens na te gaan hoè men zijn biljet heeft in te vullen. Want heeft men zijn biljet te hoog ingevuld door onbekend heid met de bij de wet geoorloof de aftrek, dan heeft men door gaans éérst te betalen, alvorens zijn bezwaarschrift in behande ling kan worden genomen. Met het oog hierop heeft de redactie van „Onze Brug" ge meend er goed aan te doen de rubriek „Belastingen" te openen. Voor incidentele gevallen heeft men zich echter te wenden tot het kantoor „Accountancy Belas tingzaken" van de heer P. G. Dessauvagie, Copernicusstraat 116, waar men ook juridisch fis caal advies kan bekomen. HET op juiste wijze opmaken van een aangifte-biljet voor de inkom stenbelasting is heden ten dage geen eenvoudige zaak. Een onvolledig of onjuist ingediende aangifte kan al dadelijk leiden tot een te hoge aan slag. En zelfs indien men zulks be merkt en tijdig tegen een dergelijke te hoge aanslag bezwaren indient, zal men desondanks op z'n minst enige maanden geduld moeten oefe nen, voordat de „vermindering" wordt toegekend. Het leed is gro ter, wanneer de Ontvanger der Be lastingen voor de invordering der te hoge aanslag geen uitstel ver leent. Het ligt in de bedoeling om in dit blad onder deze Rubriek te wijzen op voetangels en klemmen, welke in onze belastingwetgeving légio zijn, en voorts om aan degenen, die hun aangifte-biljet zelf verzorgen, enige richtlijnen en toelichtingen te ver strekken. Hieronder volgt de eerste toelichting. Zo kunnen degenen, die zich bv. in 1954 hebben moeten „inrichten" in een hen in datzelfde jaar toege wezen woning, art. 51 toepassen op hun aanslag. D.w.z. door „aftrek van deze woning-inrichtingskosten van het inkomen over 1954 kan men voor aat jaar een verminderde aan slag bewerkstelligen. iJE zg. rehabilitatie-uitkering, weiKe fiscaal niet bedoeld is de ge leden oorlogsschade geheel of ten dele te vergoeden, en welke uitke ring voor de Inkomstenbelasting „on belast blijfc, oefent géén invloed uit op vorenbedoelde „atirek voor wo ning-inrichting". In dit verband heeft de Minister van Financiën het na volgende opgemerkt: „I'en aanzien van hen, wier noodzakelijk huisraad en lijfgoed in Indonesië door oorlogsgeweld zijn teniet gegaan, kan er voor de toepassing van meergenoemde aanschrijving van worden uit gegaan, dat de rehabilitatie-uitke ringen, noch geheel, noch voor een deel, strekken tot goedmaking dier schade, en kunnen voorts de kan sen op afzonderlijke vergoeding van die schade worden verwaar loosd." De Inspectie der Belastingen zal echter veelal om overlegging vra gen van de betalingsbewijzen van het bedrag, dat voor de „woning inrichting" is besteed. Het is dus zaak de desbetreffende quitanties te bewaren, totdat de betreffende aan slag definitief is vastgesteld. Slechts bij uitzondering zal kunnen worden volstaan met een deugdelijke specifi catie van het voor de woning-in richting bestede bedrag. Naar de letter heeft art. 51 slechts betrekking op de vorenbedoelde „wo ning-inrichtingskosten", welke be taald zijn in hetzelfde jaar van de woning-toewijzing. Doch daarnaast wordt aangenomen, dat óók het meubel-voorschot, dat men in het zelfde jaar van de woning-toewijzing ontvangt, voor „kosten-aftrek" in aanmerking komt. Degenen, die me nen, dat op de hun reeds opgelegde aanslag art. 51 alsnog behoort te worden toegepast, kunnen hierom middels een bezwaarschrift verzoe ken. Dit bezwaarschrift moet wor den ingediend BINNEN TWEE MAANDEN na de dagtekening van het aanslagbiljet. Art. 51 betreft nl. een „aftrek" op een „aanslag-inko men". Er zijn echter nog meerdere „kos ten", waarvoor „aftrek" kan worden verzocht. In de volgende nummers van dit blad zal hierop een toelich ting worden gegeven door P. G. Dessauvagie.

Onze Brug | 1956 | | pagina 5