BRUINE VOETBALLERS 1 Netty Langeven - Max Prick van Wely Frits Adeboi 2 Opgelet!! Verhogingen Abonnement 7— 13.— 24.— 18.— 3— 5.50 10.— BINNENLAND Kwartaal f 2 25 Halfjaar f 4 - Jaar f 7 - Experimenteel Origineel Voor NIEUW Ballet op tropische thema's o.l.v. worden gevraagd DANSERS (leerlingen klassiek ballet), MUSICI (gevorderde) voor fluit. hobo, clarinet, guitaar, piano, slagwerk, viool, cello, contrabas Aanmelding Dinsdag 15 en Donderdag 17 September, 's avonds 8 uur Prins Mauritslaan 36 - Den Haag Origineel Experimenteel ABONNEMENTEN BUITENLAND Nw. Zeeland, Zuid-Afrika, Brazilië en Australië: kwartaal halfjaar jaar Nieuw Guinea, Canada en de U.S.A.; kwartaal halfjaar jaar Suriname en de antillen: kwartaal halfjaar jaar West-Europese landen: kwartaal halfjaar jaar Deze abonnementen gaan eveneens in op 1-10-1959. 8.50 16. 30. 5.50 10— Opgelet! Een nieuw abonnement kan uitsluitend ingaan, verlengd of veranderd worden op de eerste dag van ieder kwartaal, dus op respectievelijk 1 janu ari, I april, 1 juli en 1 oktober van ieder kalender jaar. Diegenen, van wie het oude abonnement mid den in een kwartaal afloopt, verzoeken wij vrien delijk het kwartaal aan te vullen door 0,75 per maand bij te betalen. Voorbeeld: Iemand heeft zijn abonnement (tegen de oude abonnementsprijzen) voldaan tot en met april 1960. Wil hij nu verder geabonneerd blijven, dan moet hij eerst over de maanden mei en juni betalen, dat is dus 2 maal 0,75 of 1.50. Daar na betaalt men de prijs, die voor een nieuw kwar taal-, halfjaar- of jaarabonnement geldt. Onder grote belangstelling (natuurlijk ook van et telijke cracks uit vroeger jaren) is in Den Haag opgericht de S.V, NIVO (Na Inspanning Volgt Ontspanningofficieel ingeschreven bij de KNVB en vol bravo om het in de eerstvolgende compe titie al een heel eind te brengen. Onze beste wensen vergezellen deze nieuweling met oud „djago- bloed" op zijn levenspad. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter P. J. v. Hooydonk, vice-vz. W. Vosmaer, secr. G. F. v. Maanen, penningm. H. A. N. G. Cha- vagne, commissarissen: W. Stalder, H. R. Frieser, L. O. Loth. De contributie bedraagt voor werkende leden minimum ƒ18,maximum ƒ60,per jaar en Dit wordt nog eens een historisch plaatje: het eerste elftal van de eerste Indische club in de KNVB-competitie! Staand v.l.n.r,: Hukom, Olaf de Vries. Dorst, Wetters, Vogler. Knielend: Sebo, Waccarij (achter hem Lody Loth), Vosmaer, Loth jr., W. Stalder. fonge jongens en ouwe jongens - - wie de oude ziet, hoort in zijn herin nering weer de openings-mertjons knallen van de stedenwedstrijden! Voor de hele ploegt „Noem- pang Boeng! Ga opzij, broer, daar komen ze aan!" voor ondersteunende leden minimum 6.per jaar. Entreegeld 2.50. Opgave als lid voorlopig bij W. Vosmaer, Enschedelaan 170, Den Haag. Tel.: 66.32.07. Giro: 188457. Voorlopig terrein vanaf 31 augustus elke zondag, aanv. 14.00 uur: Ockenburg (eind Laan van Meerdervoort en dan links af). Reeds thans zijn de oefenmiddagen uiterst gezellig bezocht, want ook maatjes en kinderen ko men mee. Alleen de pala-manis ontbreekt nog. Zou die ook nog komen? Het is te hopen dat veel lezers zich in elk geval als steunend lid willen opgeven, want de eerste etappe van het bestaan is natuurlijk het moei lijkst. In elk geval zal Tong-Tong alle medewer king graag geven. Nu nog een kanttekening: Dit blad legt natuurlijk ook het oor te luisteren buiten onze Indische kringen en heeft (natuurlijk) weer de klacht vernomen: „Waarom weer iets aparts? Waarom geen integratie in de Nederlandse Clubs? Het spijt ons het te moeten zeggen: men sen die zulke dingen beweren, doen meestal op dit gebied zelf niets. Wanneer het immers wél het ge val was, dan zouden in het Nederlandse voetbal al lang duizenden Indische voetballers zijn opge nomen. Er moeten dus blijkbaar redenen (psycho logische?) geweest zijn dat er geen integratie heeft plaatsgehad. Als nu dus enkele flinke kerels uit onze Indische voetbalwereld de handen uit de mouwen steken om in elk geval integratie in het Nederlandse voetbal (als het dus bij de clubs niet gaat) mogelijk te maken, dan verdient dit alle lof. Scheiding schijnt er in dit merkwaardige leven in Holland nu eenmaal te moeten zijn (katholieke clubs, protestantse clubs, socialistische clubs, ja clubs van geheelonthouders!); de oprichting van een aparte Indische club is dus typisch Nederlandse integratie. We hopen dat het bestuur van de S.V. NIVO zich niets aantrekt van allerlei zeurige aan merkingen, maar doet. Alleen het doen redt de Indischman in de Nederlandse maatschappij. Go- jang kaki en zeuren heeft ons al genoeg schade berokkend. Zaterdag 5 september speelde het eerste elftal (met invallers) een wedstrijd tegen een Gemeente lijke combinatie. Er was royale Indische belang stelling („Heel Indonesië is present!" zei een Hol landse toeschouwer), er was zon en een ouwer- wetse gemoedehjke en gezellige sfeer. We hebben genoten aan het lijntje! Van die onsterfelijke droge Indische humor, die hier in Holland weer frisse nieuwe uitdrukkingswijzen vindt. Een bal wordt niet ver genoeg uitgetrapt. Commentaar: „Ken- tang!" (ja, die slechte volksvoeding! bij een goede prestatie klinkt het daarentegen; Ketan-eter deze!") Als één van de oudere spelers een bal niet achterhaalt: „A.O.W.Ü!" Aan het lijntje struikelden we gewoonweg over de oude cracks en hunne lieftallige echtgenoten, kin deren en tjoetjoeks. De wedstrijd zelf was bijzon der geanimeerd met vele perioden van goede span ning. Alhoewel onze jongens voor 80 van de wedstrijd een positief overwicht hadden, lukte het niet best met het scoren: 11 werd het maar. Oorzaak kennelijk het nog niet voldoende op el kaar ingespeeld zijn, waardoor er een tekort was aan tactiek en strategie (geen switchen van de wings, niet sluitend grendelen, geen off-side-val, enz. enz enz.) maar dat komt best in orde binnen een kwartaal. We hebben genoeg voetbal gezien om positief te weten: er zit een massa aanleg en talent in onze boys. Ze hebben fut, ausdauer en branie. Ze zullen het vér schoppen - óók als er straks ès-gosok op de velden ligt.

Tong Tong | 1959 | | pagina 2