8118 8118 - 8118 - 8118 TONG TONG I m 4 Utrecht, Zwolle, Rotterdam, Deventer, Amsterdam, Enschede, Zutphen, Tilburgoveral slaan Indische groepen de voor stamgenoten !n noo.l in Indonesië en stromen gelden binnen op Giro 8118 van bet NASSI-Comité - Laan v. Meerdervoort 1580, Den Haag Zoveel initatief doet het Indisch hart goed. - Poekoel teroes tong-tong voor 8118, Poekoel teroes! (Vervolg van pagina 3) j'.. MACHMOED Kwartaal-Abonnees Vergeet U VIET te gireren? 6685 van de TV. Alleen Rogier was van de hele kwes tie op de hoogte. Hij had nl. een belangrijk aan deel in de voorbereidingen, het opsnorren van adres sen etc. li kunt zich dus zijn schrik voorstellen toen Pappa Tjalie (voor diegenen, die niets van Tong-Tong afweten: Rogier, tekenaar en opmaak redacteur, is de zoon van Tjalie Robinson) een daq voor de uitzending ziek werd en verk aarde de hele zaak af te zullen zeggen. Rogier begon toen op slag een ongekende zorgzaamheid aan de dag te leggen, rende met rumgrocs en antigriepine. Bereidde toegewijd licht verteerbaar voedsel, maar het was aan Tjalie allemaal niet besteed, want die krijgt in tijden van ziekte de allures van een zieke kat: stil liggen en vooral niets eten. Rogier heeft toen in zijn wanhoop zijn pa het eten zowat gedjedjeld. Het gevolg van dit alles was, dat zich bij Tjalie een flauw argwaan begon te ontwikkelen, maar „gelukkig" was hij weer net iets te ziek om verder uit te vissen wat er aan de hand zou kun nen zijn. Op de grote dag zelf moest Rogier al heel vroeg in Hilversum zijn, terwijl Tjalie pas om 4 uur 's namiddags zou vertrekken. De dames van Tong-Tong werd dus vooral op het hart gedrukt ervoor te zorgen dat de Baas ook inderdaad zou vertrekken. En, gode zij dank, hij ging. 's Avonds zaten we in spanning voor de TV (we hadden nu zo langzamerhand wel een aan zeker heid grenzend vermoeden, dat Tjalie de hoofdper- in „Anders dan Anderen" zou zijn) en slaakten een zucht van verlichting toen hij op de beeldbuis verscheen en zich bereid verklaarde aan het pro gramma mee te werken. En, nou ja, over het pro gramma zelf hoef ik verder niet te schrijven. U heeft het, hoop ik, gezien en zo niet, er dan toch in de kranten wel over gelezen. Hij was GEWEL DIG! Daar zijn we het allemaal wel over eens! ELLEN ABONNEMENTEN BUITENLAND Per jaar Nw. Zeeland, Australië, Zd. Afrika. Brazilië: Per Luchtpost: 30,—. Per Zeepost: 12,— Nw. Guinea, Canada, U.S.A.: Per Luchtpost: 24,—. Per Zeepost 12,— Suriname, Antillen: Per Luchtpost: 18,—. Per Zeepost: 12,— West Europese Landen; Per Luchtpost: 12, Agent voor de Ver. Ststen: Chris Deyker- hoff. 210 Heckelstreet, Belleville, New Jer sey, U.S.A. Agente voor Canada: Mevr. E. Ie Seur- Zimmer. 1 Richviewside Road, Weston. Ontario, Canada. ACTIVITEITEN VOOR N.A.S.S.I. Wij plaatsen hier nog twee opnamen van activi teiten ten behoeve van NASSI. De eerste foto geeft ons de ouders van het wonderkind Roland uit Wim Kan's blijspel „Roland ons Kind". Dege nen, die de aardige voorstelling in Pulchri Stu- dio bijwoonden, herinneren zich nog het vlotte spel van het ouderpaar Partos, dat tot de ontdekking kwam, dat hun zoon Roland zich niet ontpopt als een violist-wonderkind maar als een veel-belovend sportman. Een goede raad aan dat ouderpaar: mocht Koe- land onverhoopt hier toch niet slagen, zend hem dan in Godsnaam niet meer „naar de Oost want dan krijgen wij er nog een spijtoptant bij en wij hebben er al 14.000! Zo n kleine halve eeuw geleden had de familie L. te Batavia enige studerende kinderen in de kost, onder wie ook een Sumatraan. Het was een besté knaap, maar niet een van de slimste. Hij deed de tafel echter alle eer aan, en toen mijnheer L. hem eens plaagde: „Machmoed, wat eet je toch veel!" verklaarde Machmoed ernstig: „Ja, ,nir, als jij eet véél, jij wor knaaaap! Het was in de tijd, dat een heel enkel modern meisje heur haar liet afknipppen. Het eerste meisje, dat Machmoed zo gekortwiekt zag rondlopen, maakte een buitengewoon diepe indruk op hem, en hij rapporteerde thuis dan ook: „Mefroik heb een keet gezien met zó n langeh aar, waarbij de lin kerarm, de vuist gebald, omhoog werd gestoken, de rechterhand aan de linker elleboog, ter aandui ding van de schandalig minimale lengte van het haar van de „keet"! Sinterklaas was een erg gezellig feest, waar Mach moed natuurlijk uitbundig aan meedeed. Voor hem was er een houten ei, dat je open kon schroeven, Vol verwachting draaide Machmoed de twee helf ten van elkaar, om meteen een rauwe Sumatraan- se kreet te slaken, want er sprong een kronke lende rubberen slang uit! Onder veel gelach werd het ding weer in elkaar gezet, en het feest ging vrolijk door. Na afloop ging ieder voldaan naar bed, en weldra was alles in diepe rust. Maar mid den in de nacht weerklonk een akelig geschreeuw door het huis! Van alle kanten gingen deuren open en de hele bevolking rende naar de zitkamer, waar het ijselijke gehuil vandaan was gekomen. Daar stond Machmoed beteuterd te kijken, met de twee helften van zijn ei in de hand, en de rubberen slang vóór hem op de grond. Hij had zijn cadeautje nog eens willen bekijken! ELS De tweede foto toont ons de charmante Bidadaris- meisjes, die in Breda, onder leiding van de dames Aveling en Harthoorn ten behoeve van Nassi on der grote belangstelling „oosterse" dansen ten beste hebben gegeven. Dit eerste optreden heeft zó n enthousiast onthaal geoogst, dat het Bredase Nassi-comité besloten heeft binnenkort een tweede dans-uitvoering te geven.

Tong Tong | 1960 | | pagina 4