Breda 1961 Reacties op „DIERENVRIENDEN' (Tong Tong: 15 aug. pag. 2) TEGEN: VOOR: 1 3 NAAKT lil««in DISCUSSIE GESLOTEN. Ik kan helaas het begrip van deze Boeng niet de len. Weet U nl. dat Nederland in de grote steden 1.000.000 zwerfkatten telt? Op alle pleinen zwer ven hongerige katten. Op de Gaslaan (den Haag) zitten er wel 200! en dat jongt maar weer. Barm hartige mensen voederen deze schuwe dieren, die weinig achting hebben voor de mens, wat geen wonder is. Verstandige mensen zullen altijd hun poes laten steriliseren en hun kater castreren: Want 1. het nachtelijk gekrijs stoort van 12-4 uur 's nachts onze slaap. 2. al deze jonge katjes worden voor 70 procent zwervers, omdat vele mensen de jongen wer pende ma-poes op straat zetten. 3. de poes die niet kan paren, of mag paren loopt kans op borstkanker. Mijn schat, een ge wezen zwerfster, die ik helemaal getemd en lief gemaakt had, moest ik op 14-jarige leeftijd laten afmaken. Ze laat een leegte achter. Dan is sterili seren toch beter, nietwaar? Jammer, dat het te laat kwam voor onze Mietsje. Van 30 juni 1961 tot 15 augustus 1961 organiseert de Stichting Breda 1961 een nationale vrije-tijds- bestedingsmanifestatie. Een evenement teneinde de aandacht te vestigen op de besteding van de vrije tijd, in Nuttige Uren, vandaar de slagzin in Breda: Nü. Breda 1961. Op een 8 HA groot terrein in het centrum van Breda worden op eerder genoemd tijdstip tentoon stellingen georganiseerd en op overtuigende wijze vele andere hobby's naar voren gebracht als: to neel, zang, dans, muziek, roeien, zeilen, tuinieren, gymnastiek, turnen enz enz. Naar aanleiding van een onderhoud dat wij in Bre da mochten hebben is de mogelijkheid zeer groot dat men ermede accoord gaat dat „onze Indische groep" als één geheel op deze manifestatie verte genwoordigd wordt. Maar net zo goed als men in Breda de inzen dingen en andere getuigenissen zal selecteren, zullen wij dit ook voor onze gezamenlijke inzending moeten doen. Tesamen met Tong-Tong zullen wij hiertoe in maart 1961 in de Houtrusthallen of een andere gelegenheid in Den Haag een „Indische Hobby Manifestatie" doen plaatsvinden, ter selectie voor de „uitzending" naar Breda. Daarom Modelbouwers, Knutselaars, Schilders essenZan gersfessen), Borduursters, Dansgroepen, Musici en alle andere hobbyisten en zelfdoeners, dit is voor onze Indische groep een te belangrijke aangelegen heid om ongebruikt voorbij te laten gaan. Stuur mij een briefje of briefkaart als U in prin cipe bereid bent hieraan mee te doen en zet op Uw enveloppe het code woord „T.T. Breda U hebt tot maart de tijd af te maken waarmede U bezig was of iets nieuw in elkaar te zetten. Uiter aard zullen er bij U vragen rijzen over: trans port, verzekering en andere punten. Hieraan wordt gewerkt en zodra wij een idee hebben omtrent de hoeveelheid deelnemers en de aard van hun hobby, zullen wij U nader berichten. Dat mijn brievenbus vol stromeü! Geeft U deze oproep ook door aan anderen? W. WANROOY, W. Pietersestraat 34-II A'dam W.-2, tel. 80411 Tong-Tong heeft gaarne zijn medewerking toege zegd, omdat Tjalie tijdens zijn reizen door Neder land overal kennis heeft kannen nemen van velerlei uitstekende vormen van zelfwerkzaamheid. Als wij voor de volle 100% meewerken, kan dat in maart leiden tot een super-Pasarmalam met allerlei mooie exposities, vrolijke concoursen en sport-, toneel- en andere manifestaties, die daarom van groot belang zullen zijn: het grote Nederlandse publiek zal met eigen ogen kunnen zien, welke belangrijke volks groep zij met de repatriatie heeft gewonnen. Van de inschrijvingen en toezeggingen hopen wij in Tong-Tong regelmatig en uitvoerig melding te maken. Maar reageer snel, lezers! Redactie Ook jongen doden is wreed voor de moeder; een kat is een voorbeeldige moeder. Met een goed apart gekookt kattendieet van verse gekookte vis (wijting bv.) met bladgroente of boontjes en een sneetje bruin brood zal poeslief zeker niet vet worden: denk er om, nooit zout of vet of jus en aardappelen, dat is taboe. Een verstandig behandeld poesebeest is zo trouw als een hond. Waaks bij ongewoon lawaai - brom men - en blaast verwoed tegen een ieder die een minder welwillende houding aanneemt tegen de „vrouw"! Mijn katten dóen dit! Over vette honden gesproken een hond is een vraat en zwakke toegeeflijke vrouwtjes geven maar toe, koekjes e.d.; ook de hond moet apart ge kookt mager paardevlees, groente en bruin brood samen gekookt eten, geen zout, een paar koekjes op zondag, meer niet. Rashonden 1 maal per dag 1 bakje melk en 2 maal per week 1 gekookt ei. Grote hond 1 pond vlees per dag, middelmatige 3 ons vlees per dag, kleine 1 ons, niet rauw, dat maakt ze bijterig. Dat is dan voor teerhartige dames die hun hon den vet mesten en de geïrriteerde dames die hun poezen plus kroost de deur uit zetten. Ik hoop dat deze dierenliefhebbende Boeng mijn visie kan accepteren. Ik heb een 39-jarige ondervinding met honden en vooral met katten. Dindah J. SOFFNER Aan de schrijver (ster) van het stukje over Dieren vrienden of iets dergelijks in Tong Tong van 15 aug. Waarschijnlijk ligt het in de lijn van gezonde men sen om dierenvrienden zoals U die bedoelt het zelfde leven als hun huisdieren in een eventueel hiernamaals toe te wensen. Ik durf U echter te ver zekeren dat deze wens strikt overbodig is, ze hebben nl. al zo'n leven. Hebt U dit type in hun dagelijkse leven gadege slagen? Het zijn geestelijke armoedlijders die zich zelf beperkt hebben in de belangrijkste vrijheid die het mensdom heeft, ze botsen voortdurend tegen onzichtbare muren-de gevangenis die ze onbewust voor zichzelf gebouwd hebben. Ze zijn ongelukkig zonder het zichzelf te durven bekennen, naar bui- Si Pèng moet voor de klas zijn vakantie-belevenis sen vertellen en doet zijn best er iets fantastisch van te maken. „Ik op jah hewees nir met mijn pa en nog twee lui. Jahen tekoekoer! En toen wij zien tekoekoer njang dik op tak. Mijn pa schiet. Dor!! Wah nir! Brol, brol, brol, veren vallen, maar vogel zit noh! En toen mijn neef schiet. Dor!! Wij ziet weer veren vallen, nir, maar vohel zit noh! De laatste ik njang schieten. En toen, nir. „Nou en toen??" „Ah neen nir durf niet sehhen." ten toe hebben ze vaak de drang om „extra even wichtig en blijde" te doen maar ach en wee als je ze in hun dagelijkse doen meemaakt en ze het niet nodig meer vinden hun facade voor je op te hou den het zijn intense stakkerds. Wat deze mensen nodig hebben is geestelijke warm te en moed, met hel, duivel en verdoemenis douw je ze alleen nog dieper in de prut waarin ze zit ten. Ik kan me levendig voorstellen dat de mees ten geen zin hebben om met dergelijke verziekte idioten om te gaan en alleen hun dieren diep be klagen, maar ik heb al meer dan eens gezien dat een paar jaar geduld met zowel de bazen als de dieren veel goed kan doen. Het zijn beiden under dogs en in wezen zijn ze me in ieder geval sym pathieker dan de figuur die als hij van zijn baas op kantoor op zijn duvel heeft gehad, thuis zijn hond schopt en te weinig te vreten geeft, of die het lekker gaat zitten afreageren op z'n minderen. "PSYCHI PASTER" Deze foto kregen wij van een lezeres uit een jagersfamilie toegestuurd (uit de Indië-serie van Stevens en Magielsen) met het eenvoudige bijschrift: „hoorde bij de jacht". En inderdaad, hoe welkom was dat eenvoudige etensstalletje in de laatste kampong vóór je het terrein in dook. De eenvoudige desa-lieden die voor het laatst nog een advies gaven over het slobberende kommetje soto heen. De houtverkopers en de grassnijders op de achtergrond en de grootogige kindertjes links, alles is compleet. „Jo, lui! Lego! Met de rug van de hand de mond afgeveegd, de buksen opgenomen en daar ging je hoor!

Tong Tong | 1960 | | pagina 13