N. A.S.S.I. N.A.S.S.I.-RUBRIEK RADIO BOLLAND f 5.- 2 (Vervolg van pag. 1 met 6 fraaie Indische Foto's en pakkende Teksten, per stuk Bestelt NU, vóór die is uitverkocht! Uw betaling per postwissel naar NASSI, Prins Mauritslaan 36, Den Haag, of op Giro 8118, Laan van Meerdervoort 1580, Den Haag DOE HET NU METEEN Advertentie Mieke Veenhuyzen. In deze Nassi-rubriek van Tong-Tong maakten wij reeds eerder melding van de verzen-bundel „Met heel mijn hart" van Mieke Veenhuyzen, waarvan de opbrengst gedeeltelijk ten bate van Nassi komt. Om de verkoop van deze gedichten bundel verder te stimuleren plaatsen wij het volgende bericht van deze dichteres: „Met heel mijn hart" heb ik de eenvoudige gedichtjes en ge dachten neergeschreven, ontstaan i n de jaren 1940 tot 1960 naar hun strekking bijeen gebracht in dit eerste bundeltje. De eerste duizend werden met behulp van familie, vrienden en kennisen in twee maanden tijds verspreid. Dit moet met de 2e duizend „geheel ten bate van „Nassie" ook lukken! Nassi-pikkers, zet er Uw schouders onder: laten wij met z'n allen geld gaan pikken voor „Nassi". Bestel bij Nassi, Prins Mauritslaan 36, bij vooruit betaling a 50 cent per stuk, 10, 20, 25 stuks of méér van dit kleine bundeltje, dat slechts het goe de wil, ter verspreiding door verkoop in eigen kring. Bij voorbaat hartelijk dank aan alle mede werkers!" Tweede Kamer. Het belangrijkste nieuws voor onze spijtoptanten ontlenen wij ditmaal aan de uitvoerige beschou wingen in het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer inzake de Justitie-begroting 1961. Daarin lezen wij o.a. „Zeer vele leden verklaarden de indruk te hebben, ook democratische plichten. D.w.z. achter elk ver zoek om een recht staat ook een georganiseerde macht om dat recht te verschaffen. Niets komt vanzelf uit de lucht vallen. De repatriant die op bepaalde rechten wil staan, zal er hard voor moe ten werken ook. Mopper dus niet op Tong-Tong. Wees blij dat er een blad bestaat, waarmee U op slag met één arti kel tienduizend gezinnen bereiken kunt om krach ten te mobiliseren. Zoals een politicus mij onlangs verzekerde: „Elke andere volksgroep zou met zo n contactmiddel als Tong-Tong tienmaal zoveel pres teren!" Maar misschien komt dat nog wel. T.R. dat de richtlijnen van de Minister zodanig gefor muleerd zijn, dat velen, die in Indonesië in benar de omstandigheden verkeren en van wie mag wor den aangenomen, dat zij zich binnen redelijke cijd in Nederland thuis zouden kunnen gevoelen, niettemin buiten de richtlijnen zijn geplaatst. Met klem drongen deze leden aan op een aanzienlijke verruiming van de richtlijnen en van het toe te laten jaarquotum, alsook op een werkelijke ver snelling in de uitvoering van het beleid. Zij zouden gaarne van de Minister willen vernemen, of hij bereid is te overwegen in verband met de situa tie in Indonesië alle spijtoptanten en andere betrokkenen, die daarom gevraagd hebben, zo spoe dig mogelijk naar Nederland te doen overkomen, voor zover hun toelating op grond van de open bare orde of de goede zeden niet ongewenst is of hun assimilering niet uitgesloten is te achten. De hierbedoelde leden vroegen voorts het oordeel van de Minister te mogen vernemen inzake de gedach te aan de instelling van een adviescommissie, wel ke omtrent die visumaanvragen zou kunnen advi seren, waarop naar aanvankelijk departementaal inzicht afwijzend zou moeten worden beslist. In deze Commissie zouden personen zitting dienen te hebben, die zowel over tijd als ervaring in deze materie kunnen beschikken. Verder worden de Minister van Justitie nog ver schillende vragen gesteld. T.a.v. toegestane en af gewezen visum-aanvragen, arbeidsmarkt, stopzet ting van pensioenen door Indonesië, versnelling der procedure enz. Het antwoord van de Minister en de mondelinge behandeling in de Tweede Ka mer wachten wij met spanning af, omdat het lot van vele spijtoptanten en maatschappelijke Neder landers daarvan afhankelijk is. Buitenland. Intussen verheugen wij ons over de blijken van sympathie voor de spijtoptanten, welke wij uit het buitenland ontvingen. Vanuit de Antillen wer den wij verblijd met een bedrag voor Nassi van ƒ6186,als opbrengst van een bazaar op Aru ba. In Nieuw-Zeeland werd door de Oud-In- dischgasten-club „de Koempoelan voor Nassi een bedrag van 20-10-0. bijeengebracht. Hulde oud-indischgasten in „Oost en West" voor deze klinkende blijken van saamhorigheidsgevoel en medeleven met onze in nood verkerende stamge noten. Stationsweg 143 - Tel. 11.50.86 - DEN HAAG WsbL/ TIP-TOP: „Safe the last dance for me" The Drifters-Danita Jo- en „White Christmas' 1# The blue diamonds Binnenland, Doch ook „het Binnenland" blijft gelukkig niet achter. In de vorige rubriek vermeldden wij reeds verschillende activiteiten t.b.v. Nassi, die in deze periode vallen. In herinnering brengen wij de Kunstavond in Kasteel Oud-Wassenaar op 25 no vember, de K.W. III-fuif in het Kurhaus in Scheveningen op 26 nov. en het Jubileum-feest van de „Ver. voor Gerepatrieerden" op dezelfde datum in de Haagse Dierentuin. Nassi-Bolsward organiseerde een geslaagde pro- paganda-avond met Javaanse-Balinese en Arabi sche dansen, terwijl de „R.K. Gerepatrieerdenzorg" in Vlissingen een contact-avond gaf met een aar dig cabaret-programma, waarvan de opbrengst t.b.v. de spijtoptanten kwam. Deze verheugende blijken van sympathie voor onze spijtoptanten zijn voor Nassi telkens een sti mulans om alle krachten in te zetten ter bereiking van ons doel: onze stamgenoten tijdig te behoeden voor een dreigende ondergang. Nassi-Kalendcr En tenslotte lezers en lezeressen van Tong-Tong mogen wij U nog herinneren aan onze fraaie Nassi-Kalender voor 1961 met mooie foto's uit „Ons goede Indië". Deze kalender verdient als pro- paganda-middel voor Nassi een groot succes te worden: helpt U ons daaraan mede door reclame te maken in Uw kring van vrienden en kennissen. U weet de prijs is slechts 5,en bestellingen kunnen worden gericht aan het Nassi-secretariaat Prins Mauritslaan 36. Den Haag. KALENDER 1961

Tong Tong | 1960 | | pagina 2