The Padre Twins rCi w%J MUSIC MAKES ME V GROOT NIEUWS VOOR ALLE TONG TONG ABONNEES! wmmm 37ste Diës Natalis B.S.C. PLAATSVERVANGER VAN PETRUS 6 Het t.v.-programma „Nieuwe Oogst is al een tijd aan de gang. Ik zit een beetje lusteloos te kijken. Dan verschijnen ze op het scherm. Twee Indische jongens die sprekend op elkaar lijken. Ze zingen „Listen to the Ocean" en begeleiden zichzelf op de gitaar. Ik veer op. De close-har- mony is opvallend, de interpretatie uitstekend. Een eigenaardige „tweede stem" die een aparte sfeer oproept, een originele klankkleur. En dan zingen ze „Michael". In dezelfde pakkende stijl. Prachtig uitgebalanceerd, met een indringen de zeggingskracht die je volkomen doet vergeten dat je met amateurs te doen hebt. Baukan main muzikaal! Ja, nu weet je het natuurlijk alwie „Michael" zegt, zegt The Padre Twins! Op een avond ben ik naar hen toegestapt. In de Schoutenstraat nummer 30 in Den Haag maak ik kennis met Wim en Hein Vader en met hun ouders. The Twins zijn negentien jaar oud en een echte tweeling. Vandaar misschien de fantastische close-harmony? Van ïndië kunnen ze zich niet veel meer herinneren, ze waren toen nog maar kleine jochies. Ze zingen al twee jaar, zo maar in hun vrije tijd, als hobby. Want ze studeren nog. Hein aan de H.T.S. (bouwkunde) en Wim zit op de H.B.S. Ze zijn ook niet van plan van de muziek hun bestaan te maken. Hun ouders leven harte lijk met hen mee, maar stellen de studie toch op de eerste plaats. Dat neemt niet weg dat ze in die twee jaren al op heel wat podiums hebben gestaan, zowat in heel Nederland. Bovendien zijn ze vier maal voor de radio geweest en twee keer voor de t.v. Enige tijd geleden verscheen hun eerste plaat met „You told me a lie" en een eigen compositie „Star of my love". Ja, ze hebben al een stuk of wat eigen composities op hun naam staan, „Silvy is er één van, en „Angela". De teksten maakt een be vriende tekstschrijver; dat is een vak op zichzelf. Wim en Hein kiezen de nummers die ze brengen zorgvuldig uit en bouwen een repertoire op dat zo veel mogelijk afwijkt van het gewone genre. Hun voorkeur gaat uit naar melodieuze songs uit Noord en Latijns Amerika en stukken van Johnny Ma- this, „Venezuela" bijvoorbeeld en „Let it rain Wat instrumentaal gebracht wordt, buigen ze om in een vocale interpretatie die sterk aanspreekt. Dat gaat allemaal min of meer voor de vuist weg. Muziekles hebben ze niet gehad. Wim kan wat noten lezen, maar voor de rest gaan ze ABONNEES! Er komt een nieuwe rubriek in Tong Tong, een rubriek voor iedereen en voor elke leeftijd, een rubriek vóór en dóór de Tong Tong abonnees. Het wordt een rubriek waar men helemaal in kan opgaan en waar men zich hele maal aan kan geven en men ook veel voor over heeft. De nieuwe rubriek zal heten: „TONG TONG'S HOBBY RUBRIEK." Elke 14 dagen ver schijnt er in Tong Tong s Hobby Rubriek het „HOBBY NEWS". Wat doet „HOBBY NEWS" zult U vragen. Wel, om kort te gaan komt het hierop neer, dat een ieder die een hobby (of zelfs meerdere) heeft, ons dit direct schrijft onder vermelding van zijn of haar naam en leeftijd. Een speciale afdeling is in het leven geroepen die zich belast met de „HOBBY" verzameling. Het „HOB BY NEWS" kan nu adressen verstrekken aan belangstellenden die dezelfde hobby hebben en die graag tot uitwisseling of ruiling willen komen. Om enkele veel voorkomende liefhebberijen te noe men die dé hobby van U zou kunnen zijn is b.v. het verzamelen van: postzegels, oude en nieuwe munten, lucifersmerken, suiker zakjes, platen van filmsterren, vliegtuigen, schepen enz. Dan is er b.v. correspondentie (binnen en buitenland), foto grafie, bloemen en planten enz. enz. veel teveel om allemaal op te noemen. Het is dus maar een greep. De andere laat ik aan U over; het doet er niet toe wat voor een hobby het is, geef toch maar op. Het is dus een echte gezellige en een zéér waardevolle rubriek, waardoor U Uw hobby kunt uitbreiden en misschien zelfs Uw oude hobby waaraan U al zo lang niets hebt gedaan en die maar „in de stoffige kast aan het beschimmelen was" weer te voorschijn kunt halen om er nieuw leven in te blazen. Een mens met een hobby is een gelukkig mens, men krijgt er nieuwe kennissen door die dezelfde interesse hebben, men ziet nieuwe mogelijkheden, kortom men wordt een ruim denkend mens en dat is véél waard in deze tijd. Nu echter direct aan de slag, doet allen mee en laat de Hobby Rubriek een enorm sukses worden, dit hangt niet alleen van de redactie af, maar vooral van U. Stuur dus alles wat betrekking heeft op Uw hobby onmiddellijk naar de redactie van: „HOB BY NEWS" POSTBUS 8006 DEN HAAG. HOBBY SC BAT sCpEUÏtt Veelbelovende artisten in een artistiek hoekje, ver' diept in hun fanmail. Vertolkers van een briljante Michael". Wim en Hein Vader, spreek uit: THE PADRE TWINS! alleen maar af op een feilloze feeling en een grote dosis warme muzikaliteit. Ze beluisteren een me lodie, maken een nieuw arrangement, een ander ritme, zangpartijen met die typische klankleur, en het is alsof de melodie herboren is! Helemaal op hun eigen houtje hebben zij in hun vrije tijd een peil bereikt, dat niet onderdoet voor wat be roepsmusici brengen! Na hun recente t.v.-optreden is hun populariteit dan ook met sprongen gestegen. De brieven be ginnen binnen te stromen, onvolledig geadresseerd vaak, maar reken maar dat de posterijen hen weten te vinden. Werkelijk muzikaal talent kan je nu eenmaal niet tegenhouden, het werkt zich zelf onweerstaanbaar naar boven. Dat kan niet missen, djangan takoet1 Hoe diep hun jongste succes is ingeslagen blijkt ook uit de plaat die dezer dagen is verschenen. Hun eigen liedje met de romantische titel „Angela en op de keerzijde natuurlijk „Michael". The Padere Twins laten zich door hun groeiende populariteit niet van de wijs brengen. Ze gaan rustig door met het schoolwerk en met de muziek uiteraard. No, sir, ze zijn nog lang niet uitgezon gen. Voor mijn gevoel staan ze pas aan het begin van hun muzikale carrière. Een véélbelovend be gin. Luister maar eens kritisch naar hun „Michael", maar zet daarbij je muzikale hart wijd open. Dom pel je in die geladen, een tikkeltje trieste sfeer, die een heel eigen bekoring heeft. Dan weet je wat „blues-feeling" is. En dan zal je het met mij eens zijn: dit is muziek van de bovenste plank. Het smaakt naar méér, ja of niet? Yes, Sirree, let op deze jongelui. Maak ruim baan voor The Padre Twins! MAUS Wat zijn de diepere gronden van de vriend schap. Wat is vriend schap. Gedachten als de ze komen op tijdens ie dere reunistenbij een komst van het Bata- viaas Studenten Corps. Ditmaal wel zeer sterk. Want de sfeer van vriendschap omringde allen, die op 11 no vember gekomen waren om de 37ste Diës Na talis van het Corps ge zamenlijk te vieren. Ongeveer honderd aanwezigen stortten zich in de roezige feestvreugde in het stijl volle Minangkabauhuis in het Haagse Bos en on dergingen haar als een opfrissend geestelijk bad, weldadig door het gevoel van warmte en tinte lende blijheid, dat het wederzien van ouwe sobats hun gaf. Dit jaar was het 30 jaar geleden dat Prof. Dr. C. D. de Langen tot Ere-Rector van het Corps werd benoemd en Prof. Dr. M. P. Vrij tot Ere voorzitter van de Sociëteit, of in duidelijker ter men: de Kroeg, het centrale punt van het Corps leven, dat zozeer heeft bijgedragen tot de samen binding van de leden en tot hun vorming voor het leven. Aan de dankbaarheid aan de jubilarissen werd behalve in woorden, ook vorm gegeven in geschenken, respectievelijk een sigarenkistje en een presse-papier, beide voorzien van het Corpswapen: de Pelita, wier schijnsel de duisternis verlicht, en het devies: Impavidi Sepellite Curas, verdrijft zon der vrees de zorgen! Prof. de Langen, toegesproken door Mr. Jetse Bouma, antwoordde op de hem eigen manier („gooi er een rijksdaalder in, en hij praat een uur en de woorden van dokter Noet Indorf -met zijn hoogstandjes als een, gelukkig niet verwezenlijkte, doorsteek naar Petrus tot Prof. Vrij waren voor deze aanleiding om nog eens goed te onderstrepen hoe hij niettegenstaande de relatief korte tijd welke hij in Indië doorbracht, met het grootste genoegen daaraan terugdacht. Vele sprekers luchtten nog hun hart, allen getui gend van dankbaarheid voor de onvergetelijke studietijd. Mr. Carla Hogenkamp-Leidelmeyer riep een vaarwel en veel succes toe aan Mr. Nini Mahler-Kailola, die binnenkort naar Amerika gaat emigreren en die voor alle BSCers en na tuurlijk alle BVSVsters haar huis daar wijd zal openstellen. Dokter Bram van Tijn richtte zich tot Dr. D. de Visser Smits, die kortgeleden zijn 80ste verjaardag vierde, en memoreerde hoe in een tijd dat men hier in Nederland daar nog lang niet aan dacht, wij in Batavia in het gelukkige bezit waren van een Studentenhuis, waarin Dr. De Visser Smits de geliefde meester was. De plaatsruimte in Tong Tong laat helaas niet toe uitvoeriger te zijn, maar wij kunnen uit de grond van ons hart zeggen, dat het weer een ge slaagde avond was, die 11e november! En als er nog eens een sociologisch onderzoek zou worden ingesteld naar de vriendschap, dan zou ze ker als een van de experimentele groepen onze reünistengroep kunnen dienen om daarvan de po sitieve kanten te ontdekken. W. VAN MAARSEVEEN Tijd en plaats van het gebeuren: begin dezer eeuw te Poeloe Sembilan (Oostkust-Sumatra), de oliehaven van Pangkalan-Brandan. Te Poeloe Sem bilan fungeert als havenmeester een ambtenaar der vierde klasse van de I.U. en A. Op een goede dag wordt Poeloe S. bezocht door het engelse s.s. „Fu Wuh". Ter rede aangekomen begeeft onze douaneman havenmeester zich aan boord om de kapitein het praairapport ter invulling aan te bieden. Bij de overhandiging daarvan, stelt hij zich volgens goede indische gewoonte voor aan de kapitein met de volgende woorden: „Good morning Captain I am the master-of-the-heaven". Kijtk de kaptiein hem enigszins verbaasd aan en repliceert niet zonder enige ironie direkt met: „Well sir, if you are the master of the heaven, I wonder what became of the old Petrus then".

Tong Tong | 1961 | | pagina 6