VOOR DE VR1 VROUW Köê-gê röêk, Köê-gê-röêk 9 MvM Cadeautjes die je elkaar met Kerst geeft moeten in de eerste plaats mooi, kleurig, sierlijk zijn vind ik. Je zou ze, bij wijze van spreken zo in de boom moeten kunnen hangen. Nu wil ik heus wel graag een broodrooster en een koffiemolen heb ben, maar toch iets krijgen wat je nooit voor je zelf zou kopen, dat moet het zijn. Wat ik me van die geschenken voorstel heb ik van de week gezien bij: Esfahan, aan de Kruiskadehof, Rotterdam. Een juweel van een winkeltje! Alles wat u zich aan exotische en uitzonderlijke sieraden, snuisterijen, kunstvoorwerpen kunt voorstellen ligt hier uitge stald. Hier is een inkoper met een zeer verfijnde smaak bezig geweest alles wat mooi is in het Oosten en Midden-Oosten te verzamelen. Er is werkelijk geen flacon, geen collier, geen schaaltje dat ik niet graag zou willen hebben. En de prij zen? Zo laag dat je je ogen niet gelooft! Nu u toch in de buurt van de Lijnbaan bent kijkt u ook even bij Tollenaar op no. 53? Neen, niet dat bankstel maar dat glaswerk bedoel ik. Flessen, karaffen, bokalen, schalen, of soms zo maar een „ding" van glas, in fantastische kleuren robijn, amethist, acqua, groen. Wist u dat zo'n sim pel glazen voorwerp op uw dressoir, op uw boe kenrekje een lichtpunt is in de huiskamer? Zo'n lucide schaaltje of asbak geeft een sfeer van luxe en romantiek aan het meest zonloze, trieste kamertje. Prijzen ver onder en ver boven de 10,precies wat u wilt. Bij Eckhart (ook aan de Lijnbaan) zag ik een grote collectie houden mascotjes. Van die koddige Amerikaanse cartoon figuren, zo kostelijk uitge voerd dat je er met plezier een plaatsje voor maakt op de schoorsteenmantel of vensterbank. Leuk cadeau voor teen-agers en jonggezellen. Om nog even op de Lijnbaan te blijven: bent u al eens wezen neuzen bij Au bon göut? Die heeft allerlei heel exclusieve huishoudelijke zaken (énige tassen en teacosies). En kookwanten. Ik zag ze van gebloemd cretonne, oranje en geel met effen oranje binnenzijde. Je zou ze gewoon voor de mooiigheid willen hebben. Loopt u in de Kalverstraat in Amsterdam, blijft u dan even voor de étalages van Reveillon staan. Wat daar ligt kun je bij wijze van spreken zo in de Kerstboom hangen. Kurketrekkers, aanstekers, contactsleutels in ontelbare luxe, sierlijke en gees- CORRESPONDENTIE Alle correspondentie betreffende de dames pagina te richten aan: Myana, p/a Tong- rong, Pr. Mauritslaan 36 Den Haag. tige uitvoeringen. Heel schattig voor rokende vrouwen: aansteker inclusief ingebouwd asbakje zodat je altijd fatsoenlijk je as kwijt kunt. En dat is in Holland erg belangrijk! Manicure-sets die er uit zien als lipstickkokers met een glin sterende steen als dop. Vergulde en verzilverde kleingeld-beursjes. Allemaal onder de 10, Mocht u iets van parfum zoeken, geef dan beslist „Eau de Vent Vert" van Balmain. Klein flesje in een biljartgroen vilten hoesje. Een grote ver rassing is de geur. Iets van jasmijn, een vleugje me- lattie, een beetje tuberoos, zo volkomen Indisch! Geen spoortje van dat hardnekkig zoet-kruidige dat de meeste Europese parfums hebben. Welk Indisch Meisje dat voor het verzorgen van bejaarde gere atrieerden voelt, wil in „NIEUW PATRIA", Nassaulaan 58 te Baarn, opgeleid worden voor „Bejaarden Verzorgster Kom eens praten met Mies Roelofsma. Directrice Nieuw Patria, Telefoon 02954-4362 Onthoudt dus: Vent Vert van Balmain, de geur van een Indische kleerkast met melatti tussen de kleren. Ook aanbevolen: Jolie Madame (in rose hoes) en Eau d'elyssee (in rode hoes) ook van Balmain. En als u in Amsterdam-West woont: Kokkies Rijstpaleis aan de Slotermeerlaan heeft een heel aardige collectie Spaanse oorhangers en andere dingetjes uit Toledo. Voor nog geen 2,En natuurlijk veel barang uit Singapore en Indonesië. Als u daar toch eenmaal bent kunt u meteen be- landja, en hoe! LILIAN DUCELLE CORRESPONDENTIE GEZOCHT met vlot Amerikaans schrijvende vrouw (gehuwd, ongehuwd, doet er niet toe) somewhere in de States of daarbuiten. Lilian Ducelle, Pr. Mau ritslaan 36, Den Haag. De Nieuwe Directrice van „Nieuw Patria" Bij mijn post ligt een verhuiskaartje van Mies Roelofsma. Alwéér, denk ik, die verhuist wat af. Lees ik het goed? Nieuw adres: „Nieuw Patria", Nassaulaan 58, Baarn. Even haal ik me Mies voor de geest. Als onderwijzeres, als schrijfster van kinderboeken, als verpleegster, als kampleid ster, dan weer als verpleegster, als journaliste, dan weer als verpleegster. Ja toch, directrice van een tehuis voor ouden van dagen, dat hoort wel bij Mies. Op 16 november werd Mies Roelofsma met een hartelijke toespraak van Dominee de Zeeuw na mens het bestuur van de Vrijzinnig Protestantse Stichting voor Huisvesting van bejaarde gerepa- trieerden en ontheemden, als nieuwe directrice van „Nieuw Patria" geinstalleerd. Op de een of an dere manier is ze altijd betrokken geweest bij de zorg om gerepatrieerden, nu treed ze dus wat meer op de voorgrond. In de ruime, lichte serre zijn de bewoners van het huis samengekomen om hun directrice te be groeten. En zoals ik ze daar in een grote kring zie zitten, zo vergaat het me nu iedere keer als ik Indische mensen zie. Ik ken ze ergens van, er gens heb ik ze ontmoet, waar? In Malang, Soe- rabaja, Batavia, Bandoeng, Semarang? Onze we reld daar is zo ruim geweest dat we geleerd heb ben elkaar op grote afstand te herkennen. Ook Mies Roelofsma komt uit Indië. Ze is er ge boren, heeft er geleefd en gewerkt, zij weet ook wat herinneringen voor ons betekenen. Oneindig prettige en heel erg droeve, ze behoren nu eenmaal bij mensen uit Indië. Bij oma de Haas, oma Cattenburg en oma van der Engh. Bij mevrouw Wouterse (van Malang toch?) en bij mevrouw Kuhuwel en mijnheer Stekkinger en mijnheer van Solingen en als die anderen. „Nieuw Patria" is een gezellig, een veilig thuis. De centrale verwarming staat heerlijk royaal aan, er zijn ruime kamers met een eigen zitje, er is een lift, er zijn gemakkelijke wasgelegenheden (voor nijvere handen die zelf willen tjoetji-tjoetji) er is een recreatie-zaal met televisie, radio en pick-up, een prachtige tuin. Onze oudjes worden er liefderijk verzorgd door juffrouw Veenstra en juffrouw Radersma die voor de makanan zorgt). Maar bovenal is er een sfeer van „onder elkaar" zijn, met elkaar leven. De nieuwe directrice zal wel weten hoe ze die sfeer kan bewaren. Indische jaren tellen dubbel. Ik weet zeker dat de Indische jaren van Mies Roelofsma in haar nieuwe functie dubbel zoveel waard zullen blijken. L.D. Het gebeurde op één van die grauwe november dagen, dat ik zomaar onder het werk, voor het raam stond te mijmeren; met een stofdoek in de ene hand en de andere werkloos in de zak van mijn jasschort gestoken. De regen kletste onbarmhartig tegen de ruiten en de wind joeg met veel haast de bladeren van de bomen in razende vaart. Och ja, veel romantiek zie je daarin niet: ook niet in de glimmende stra ten en kleumende mensen, die voorbij liepen, met net zulke grauwe gezichten, als de laaghangende wolken. Plotseling klaarde het in mij op. Mijn oren vin gen een lieflijk geluid op, dat warmte en zonne schijn met zich meebracht en de somberheid op de vlucht joeg. Net kwam mijn zoon de kamer binnen. „Hoor je dat, mam," zei hij. „De perkoetoet van onze Hollandse buren." Mevr. L. v. d. WORM-FLOHR De nieuwe directrice (links) en vier van haar acht en dertig Iboes. ,,Ik heb nog nooit zo'n thuisgevoel gehad," zei Mies.

Tong Tong | 1961 | | pagina 9