De échte Van Nelle RIJSTTAFEL \uit het bekende blauwe pakje Ivan „De Weduwe desgewenst een brief kaart. Vervolg van pag. 5. losse type) té voorbarige conclusies trekt. Bij een langer verblijf corrigeert zich dat wel. Behalve de onnoemlijk veel degelijke meisjes ook in lagere niveaux zijn er bij elk ras bij zonder strenge wetten van moraal en fatsoen en daarom gaan algemene definities nergens goed op. Ik heb enkele negerfamilies gekend, waarin de vrouw het niet onder stoelen of banken stak dat ze kinderen van diverse vaders had, maar ze had ze lief en verzorgde ze goed. Dat is toch altijd beter dan het wegmoffelen van onechte" kinderen in weeshuizen en net doen ,,of er geen vuiltje aan de lucht is"Veel wat verkeerd schijnt, is een andere rassenpsycho- logie normaal en zelfs eervol. „Kort en uiterst bondig' zijn is gevaarlijk. T.R. 2.) Veel lariekoekis voor kleine, lotsver- bonden volks groepen toch maar een prachtige „code voor sociale bewustheid, nuttige samen werking en preservering van ethonologische waarden. De Indo-Americans zijn helemaal niet zotter dan de „Pacific-Schweitzer" in Ca- lifornië, de Badjoes in Bantam of de Huge noten in Nederland. Waarom zou overigens het woord lndo-American lachwekkend zijn en het woord Indo-Europeaan niet? Al deze klei ne groepjes geven juist tekening, karakter en charme aan een eentonige volksmassa. De hemel behoedde ons echter voor de „Grote Ideologieën die b.v. als Leninisme, Facsisme of Nationaal-Socialisme geleid hebben tot ont zaglijke en mensonterende onderdrukkingsoor- logen. Het is overigens voor Amerika logisch, dat Roy en zoveel anderen dit doen. Want Amerika zit tjokvol zulke volksgroepjes (S'tci- lianen, Vlamingen, Armenianen, Hawaiïans, Filipino's, enz., enz., die het doen, hierdoor beschermd door het dominerende begrip Free dom. Uit de brief van Mrs. Roosevelt aan Roy bleek ook wel hoe vanzelfsprekend men dat in Amerika vindt. Er ontstaat in Amerika dus geen verdrinkingszeemaar een eindeloos gevarieerd en schilderachtig conglomeraat van volksgebruiken van de gehele wereld, waar mensen uit lndië (die altijd genoten van de diversiteit van volken en gebruiken Soenda- nees, Madoerees, Atjehs, Minahassisch, enz.) verzot op zijn. Laat ze maar schuiven! Wat voor Nederland „lariekoek" is, is het daar volstrekt niet. T.R. APRES MIDI D UNE NJONJA Drie uur 's middags. Mevrouw ligt loom in bed. Te warm om te slapen en om buiten te zijn. Bovendien papil lotten in het haar. Slaapkamerramen staan open. Horren toe. Lijzige stem van buiten:: „Tabeh njèèè!" Niets zeggen. „Tabeh, njèèè. Poep." Mevrouws ogen gaan opeens wijd open. „Poep, njèè." Dus toch wel goed verstaan. Is die vent gek. En zo hard nota bene in de stille middaguren. Mevrouw boos: „Tida man! Tida maoe tanah gemoekO zo; een ieder spreke zijn eigen taal „Babeh njèh. Boekan tanah gemoek, njèh. Poeoeoep Te deksel! Mevrouw vliegt overeind steekt een onderzoekend maar boos gezicht boven de horretjes uit. En ziet een verkoper van poufs. „Tida man!" „Tabeh njèh." „Grrrr." En vleiend en zoet klinkt langzaam in de verte wegstervend telkens weer: „Poeoeoep! Poe oeoep HANDELSONDERNEMING MA LAK KA Postbus 205 ROTTERDAM In open envelop met 4 cents postzegel ver zenden Zo juist verscheen onze NIEUWE PRIJSLIJST Aan alle ons bekende adressen wordt deze automatisch verzonden. Indien U tot dusver nog geen prijslijst hebt aangevraagd, dan adviseren wij U dit alsnog te doen. Onze sortering ingrediënten voor de is nog verder uitgebreid, terwijl wij vele prijzen, ten gevolge van de grote om zet, nog hebben kunnen verlagen. Alle bestellingen boven f 10, - leveren wij FRANCO HUIS door geheel Nederland GARANTIE: Artikelen, die niet aan Uw verwachtingen voldoen, worden bin nen 5 dagen onvoorwaardelijk door ons teruggenomen. Gaarne onivang ik geheel vrijblijvend, uw prijslijst B 28. Hr./Mevr. Adres N Woonplaats 21

Tong Tong | 1962 | | pagina 21