(1 1 2+) SHELL Op krokodillenjacht FONTEIJN CO. HORLOGES MINAHASA Assurantie-Kantoor «MEER EN BOSCH» XJW VRIEND LANGS Vervolg van pag. 11. v/h te Djocja Vlamingstraat 5, Den Haag Telefoon 1 1.66.77 Pontiac - Mido - Prisma Luxe verhuur 2CV VW A.R. Verzekering Voordelige tarieven Garage „Wodan" Nieuwe Loolersdwarsstr. 1 2 Amsterdam - Telefoon 31464 wéér aangevallen!... 't Gebeurde niet ver van de open plek af. In nood en om daar vlug naar toe te kunnen zwemmen, lieten zij tenslot te de geweren maar los, die naar de bodem zonken, en crawlden zij, hard plassend, maar toch stééds door de tawons achtervolgd, zo snel zij konden naar de kant. Daar stormden zij naar het huisje, dat zij op de oever ont dekt hadden. Al waren ze door geen enkele krokodil gebeten, wel stak hen, op het land nog!, die woedende wespenbende! Achter me kaar stoven zij het hutje binnen, smeten de deur achter zich dicht en zagen zich toen ein delijk van die vervloekte tawons verlost. Maar binnen, was een vrouw dodelijk ontsteld door de binnenstormende blanda's vluchtend, dwars door de hele atappen-achterwand van haar huisje heen(!), naar buiten gesprongen, twee meter hoog naar beneden! En ondanks hun geruststellend geroep moet zij diep het bos in zijn gerend... Ik herinner mij niet, of wij haar hebben zien terugkomen. De vijf gesto ken stakkers, aan boord gehesen, hebben waarschijnlijk wel al onze aandacht opgëeist. Zij bleken er werkelijk ernstig aan toe te zijn, al deden zij scheef en gebrekkig nog hun best, een beetje om hun deplorabele toestand te grijnzen. ...De Controleursvrouw liet gauw, bij gebrek aan ammonia, gesmolten suiker op de steek gaten in de builen smeren. Dat verzachtte de pijn wat. Onder dekens en doeken, zoveel als aan boord te vinden was, werden de natte, bibberende koortslijders te stomen gelegd... En maar zo snel als mogelijk was, werd de terugtocht aanvaard. Eerst de roeiboot opge haald en toen koerste ons scheepje volle kracht de rivier af... O, jé,: de geweren!?... Tja, nou ja, die waren natuurlijk weg. Op de bo dem van de Soengei BoekitbatoeDaar moes ten de krokodillen zich dan maar mee wape nen... Maar er waren twee van de politie „geleende" snaphanen bij! Hoe die straks te verantwoorden!? Want de hele zondagstocht was eigenlijk „clandestien" met de Gouverne- Vervolg van pag. 6. de Indische jongen uit de Minahasa, ook al heeft hij dan de Nederlandse nationaliteit. Er werd een wandelmars georganiseerd. Waar b.v. zag U in Indië dat iets dergelijks door meer dan 1000 mensen (Indonesiërs) werd deel genomen uit puur plezier oud en jong, vrouwen en mannen met kinderen die nog moeilijk of helemaal niet konden lopen in de slendang en op de rug. En toen voor het eerst de Manilla-show op de plaats voor stellingen gaf, iedereen het gebodene moest zien. Vooral de hula-hulagroep wilde niemand missen. Ouden van dagen, grootvaders die bijna niet vooruit konden wilden en moesten de dansende meisjes zien, ook al zouden ze er naar toe worden gedragen. Er werd over de wijze van dansen gediscussieerd. In het bijzonder ging het gesprek over de kuiltjes, die de meisjes in de wangen hadden en... het derde kuiltje niet boven en niet onder de gordel. Ik had ook nog willen vertellen over de kaba- saran, wat bij de Ambonnees de tjakelele is. En over Ponto, die na een lang verblijf op Java weer in Menado terug keerde. Hij liet een naambord voor zijn huis plaatsen, zijn naam in duidelijk zichtbare letters. En de jongens, die dat zagen joelden van: ai, ai, Ponto besarHet bordje verdween, ervoor in de plaats kwam een naamplaatje, nu met kleine letters. Toen de jongens dat merkten, was het: ai, ai, Ponto ketjil, Ponto ketjilü! Die jongens kwamen van kampong Makérét. A. N. v. d. VEEN mentsboot louter voor plezier(!) en niet voor dienst gemaakt... Ach, wat... Verantwoording was van later zorg. Erger was het met die vijf daar, die van de pijn te krimpen lagen... Een jofel eind van de partij hoor. Een eind? Zover waren we nog niet eens, want tot over maat van ramp kwamen wij aan de monding van de rivier met laag getij aan en liepen muurvast op een bankAlle pogingen om los te komen, waren vergeefsDaar zaten we!... Wij bleven er onbewegelijk liggen, zes uren lang!, tot het water hoog genoeg gekomen was, om met de schroef op eigen kracht weer los te mogen schuiven... En daar stoomden wij dan eindelijk in de duisternis, die intussen gevallen was, de bre de zeestraat over, terug naar Bengkalis; met volkomen gedoofde jachtlust, met vijf door het (nood)lot uitverkoren „boffers", die met tawons slaags geraakt, nu met flinke koorts en dikke builen voor pampus lagen. Een triest gezelschap aan boord!; van het „feest" terugkerend zonder enkele eigen en „geleen de" geweren en vanuit het krokodillenpara- dijs zonder ook maar één enkel buitgemaakt reptiel Het is de laatste krokodillenjacht geweest, die ik heb meegemaakt; én de meest spannende! MR. M. J. A. OOSTWOUD IVIJDENES Verzekeringen en Autofinancieringen Hypotheken op zeer gunstige condities Kantoor: Parkstraat 6 - Tel. 638945 t. 232 DEN HAAG Privé: Pinksterbloemplein 35 - Den Haag Tel. 360082 tot 9.45 uur v.m. 19

Tong Tong | 1962 | | pagina 19