1 1 2+ Dit lepeltje krijgt U wanneer U ons een jaar- abonné aanbrengt! Poekoel Teroes Rijker worden dan met de toto neen, 1 1 2+ 1 1 BANJAK BETOEL! DE BLIK TERUG - DE BLIK VOORUIT Ja, één plus één kan meer zijn dan twee. De twee stieren voor de karapan-renslee op de voorplaat betekenen voor de eigenaar niet alleen de werkkracht (en het bezit) van één stier plus de dito van een andere stier, maar door coördinatie van krachten de beschikking over afwisseling, over reserve, over het bewer ken van dubbele arbeidsterreinen, over solider credietwaatdigheid en tenslotte over de moge lijkheid om het stugge ploeteren op de sawah te kunnen verlaten door met een span te kunnen deelnemen aan de traditie-gebruiken van de samenleving. Onze Tong-Tong-lezerskring is volgens een heel primitieve maar heel doeltreffende me thode geklommen van bezitloosheid naar on afhankelijkheid. De methode: één abonnee brengt één abonnee aan. Zo zijn wij gegroeid van 50 naar 100, van 100 naar 200,, naar 400, naar 800, naar 1600, naar 3200, naar 6400, naar ttenduhend\ Precies diezelfde kleine krachtsinspanning kan het lezersaantal van Tong-Tong op slag brengen van tienduizend op twintigduizend! Eén abonnee één nieuwe abonnee. Maar dan ook allemaal! Kan het? Maar natuurlijk kan het. Wij hebben het immers in de afgelopen vijf jaren bewezen? Wij doen het met onze speciale dynamo, die „Poekoel teroes'' heet. Het kan. Het MOET! Waarom moet het? Omdat het aanbod van copy blijft toenemen. Wij kunnen onze Tong- Tong onmogelijk zo klein houden. Dit num mer heeft al vier pagina's meer. Wij móeten groeien tot 32 pagina's en meer. Eerst dan zal ons blad die wijde variatie hebben, die ons rijke wijde leven in Indië benadert. Maar vier pagina's meer betekent al direct dat wij in een hogere gewichtsklasse komen voor de porti. Dat betekent een plotselinge en fikse uitgave meer. Wij kunnen als in afgelopen jaren telkens noodgedwongen ons abonnementstarief verhogen, maar dat lijkt ons onredelijk. Als wij onze meelezers ertoe kunnen brengen óók een abonnement te ne men, dienen wij onze opvattingen van ver bondenheid en vriendschap eerlijker. Want waarom zouden tienduizend abonnees zélf meer moeten betalen om tienduizend mee lezers een gratis genoegen te verschaffen Ook al zou U daartoe bereid zijn: doe dan wat beters: geef zo'n meelezende vriend een jaarabonnement cadeau. Maar poekoel teroes van die tienduizend naar de twintigduizend De tijd is goed. 21 maart begint de Lente. Komt „de spirit van de Zon" bij ons terug. Onze grafieken hebben ons geleerd dat bij ons, kinderen van de zon, in herfst en winter de geneigdheid het grootst is om te bedan ken, om twist te zoeken, om te vertwijfelen. Dat daarentegen elk jaar, bij de terugkeer van de zon, de ware Tong-Tong-geest wakker wordt: toeloeng menoeloeng. Samen wat groots maken. Nieuwe energie en nieuwe hoop worden wakker. Het is tijd om te zaaien! Besef goed dat wij met tienduizend abonnees méér bereiken. We hebben op slag tweemaal zoveel contacten, die kunnen helpen in de nood, die nieuwe associaties mogelijk maken voor nieuwe ondernemingen. Uw advertentie bereikt op slag tweemaal zoveel kansen voor realisering. En allemaal onder mensen die uw background begrijpen, Uw noden en behoef ten aanvoelen, uw plannen steunen met begrip. Besef goed wat U dan automatisch heeft bij gedragen door de opvoering van 20 pagina's tot minstens 32 pagina's: het consolideren van nóg meer historische feiten, het openen van nóg meer frisse interessen voor de toekomst. Tong-Tong is geen amusementsblaadje, nóch een duf wetenschappelijk tijdschrift, maar een levende band tussen levende mensen: hoe groter de band, hoe groter de bestaansmoge lijkheden. Dat is wat wij bedoelden met één plus één is twee-PLUS. Eén avond bij één kopje koffie toebroek plus koeweh semprong met al uw groothartigheid, al uw overredingskracht een vriend abonnee maken en Lï doet méér voor uw vriend dan hijzelf misschien beseft: U geeft hem 19.999 vrienden! Met andere woor den: 1 1 20.000! Zijn wij kleine, „uitstervende" vergetenen? Als wij alleen staan, ja. Maar met twintig duizend en één Tong-Tong zijn wij sterker dan wij alle afgelopen jaren geweest zijn. En nieuwe deuren zullen opengaan naar een wij dere wereld. In één lente kunnen wij ons doel bereikt hebben. In één lente. Laat de Lente van 1962 die lente zijn. Poekoel teroes, Tong-Tong-ers, poekoel teroes Want één plus één is BANJAK BETOEL! Is tien gulden te veel? Als U per maand een inkomen hebt van maar 250,dan verdient U in een jaar 12 x 250,3000. Tien gulden is daarvan maar 3%. Velen kopen elke maand een lot (in 1 jaar 12, of 4%) of wekelijks een toto-staatje... en winnen NIETS. Met deze tien gulden voor Tong-Tong heeft U tweemaal in de maand tientallen pagina's interessante, direct-aansprekende en vreugde- gevende leesstof. Méér: U heeft twintigduizend vrienden over de hele aardbol: van Canada tot de Salomonseilanden, van Malaya tot Ar gentinië, van Perzië tot Tanganyika, van Hongkong tot Aruba. Had U ooit gedroomd voor maar een tientje zoveel meer bestaanskansen te kunnen kopen dan welke loterij U ooit geven kan? Ajo, Kinderen van de Zon, sta op, reikt elkander de hand en dan samen voorwaarts naar een toekomst die wij zelf in de hand hebben. Poekoel teroes DEZE LENTE DE TWINTIGDUIZEND! P.S. En met elke abonnee die U aanbrengt, wint U een origineel tong-tong-lepeltje, niet zo maar een sendokje, maar een bewijs van inzicht, begrip en ondernemingslust! Poekoel teroes TERUGGEVONDEN Bij het opruimen kwam een bijbeltje (Nw. Testament) dat ik in krijgsgevangenschap van de dominee kreeg, weer tevoorschijn. Het be hoort toe aan: F. J. van Diest, mil. sld. 3de escadron gemot, cavalerie, Malang. Wil de eigenaar (of wat niet te hopen is, nabestaan den) het terug hebben, dan kan het hier wor den afgehaald: F. TH. J. WITTERLAND HULSHORSTSTRAAT 107 DEN HAAG Tong-Tong blikt terug op het verleden niet in sentimenteel en passief heimwee, maar in een welbewust en georganiseerd streven om onze mooiste historische tradities uit Nederlands Indië te consolideren, opdat er nieuwe waarden in gevonden mogen worden voor de toekomst. Tong-Tong blikt ook vooruit: handhaaft en versterkt de banden met Indische Nederlanders over de hele wereld om door uitwisseling van nieuwe waarden onze geest te verruimen en onze maatschappij te verrijken. Door onvermoeid te streven naar invoering van méér nuttige tropische waarden in Nederland. Niet blijven staan bij peper, notemuskaat en loempia sadja, maar méér, hoger, mooier. Het kan. De Indische groep Nederlanders is géén uitstervende groep, maar een nieuw zuurdesem. Met de leus „Poekoel teroes" zullen wij slagen.

Tong Tong | 1962 | | pagina 3