A\ctry KiihnNu gedune urbeid is het zulig werken KOKKIE GEEFT U DE VIJF VERSCHIL NACHTELIJKE OVERVAL (Vervolg van pag. 13) hield ik niet uit. We organiseerden dansavon den op zaterdag, maar ook bonte avonden. Je weet, ik ben gek op alles wat maar met dan sen en toneel te maken heeft!" „Natuurlijk werd er geroddeld. Mensen heb ben altijd wat te praten, meestal slechte din gen. Dat komt omdat ze weinig te doen heb ben. Daarom zoek ik altijd bezigheid en zo lang ik voor mezelf en voor mijn gezin weet dat het oké is, laat ik de mensen maar rod delen. Wat ze nu al niet over me zeggen omdat ik op mijn oude dag op kantoor zit! „Wat noem je oude dag?" vraag ik. „47 jaar is een goede oma-leeftijd vindt Mary. „Mogen oma's dan geen toneel meer spelen en dansles nemen? „Weet je nog dat ik voor de film gespeeld heb?" Óp een dag werd er bij het pension gevraagd of er mensen waren die als figurant wilden spelen voor een reclame-film van de KLM. Was ik natuurlijk als de kippen bij. In de Studio Duivendrecht heb ik een paar keer moeten flaneren in Oosterse kledij. En weet je met wie ik in een scene moest op treden? Frits van Dongen. Boléh dèh. En ik werd er nog goed voor betaald ook. Het was toch wel een grappige tijd toen". „En nu?" „Ach Li, ik zeg maar zo, een mens kan het altijd nog wel beter hebben, maar wat schiet je er mee op, daar alsmaar aan te denken? Je moet verder, zo goed mogelijk, vooral als je kinderen hebt. Kinderen zijn een moeilijk, maar toch ook een heel erg kostbaar bezit. En ze blijven je kinderen, of ze nu 2 maan den of 32 jaar zijn. De directe zorgen van voeden, kleden, opvoeden houden op. maar in gedachten blijf je ze verzorgen, leiden. Dat is misschien niet altijd goed. Daarom zoek ik afleiding". „Als je je leven over zou kunnen doen anders bedoel ik, wat had je dan willen doen?" Mary hoeft niet lang na te denken. „Ik zou toneelspeelster willen worden. Of danseres. Maar nog liever aan het toneel, je weet hoe zalig ik het vind om te mogen spelen!" Ik herinner me al die amateur-toneelavonden waarin Mary Kühn verreweg het beste ac teerde. De manier waarop ze van een een voudig rolletje iets wist te maken. Ik herinner me haar ook in een Hawaiian-dans waarin ze met haar soepelheid de veel jongere meis jes de loef afstak. En wie herinnert zich niet moeder Asiah in de „Paria van Glodok"? „Zeg Mary, alles goed en wel, je werkt ook al noem je het uitrusten praktisch van 1 Alle rijsttafelartikelen 2 Indische koekjes 3 Aziatische souvenirs 4 Rijsttafelgerechten 5 Verzending van paketten over de gehele wereld Kokkies Rijstwinkels: Witte de Wlthstraat 1 28 Telefoon 89438 Slotermeerlaan 1 25 Telefoon 130362 AMSTERDAM-W Tante Clara had weer last van rheumatiek juist dat ik bij haar kwam logeren. Als altijd zat ze in haar krossi malas te dut ten, terwijl ik door het raam naar buiten keek. Ineens stopte er een prachtige slee voor het huis. Een deftig uitziend heer met een in drukwekkende baard stapte uit. „Tante", schudde ik haar wakker, „U krijgt bezoek, zo gezien hoog bezoek". Tante Clara leunde voorover om naar de „toean besar" te kijken. „Och", zei ze gerustgesteld, „dat is mijn toekang pidjit maar. Hier zeggen ze magne tisch maseur". MEVR. L. v. d. WORM-FLOHR Een Indisch vrouwtje zat bij de kapper onder de kap. Na 10 minuten gilde ze: „Kaffer, kaffer, kom hier, mijn hoofd al zó warm!! Als de damesbeurS demonstratrices vraagt voor Indische producten of margarine meldt Mary zich graag aan. 6 uur 's ochtends tot 12 uur 's avonds, maar je hebt toch wel een paar uurtjes voor jezelf „Wat dacht je? Woensdagavond, dat is mijn avond, dan heb ik les bij Indra Kamadjojo, Oosterse dansen. Eigenlijk moet ik magerder worden, dat zegt Indra ook. Vindt U dit geen bijzonder verhaal? Is het ook niet. Mary Kühn is eigenlijk ook maar een gewone vrouw, maar in deze tijd van sensatie en super-kwaliteiten zien we het ge wone, normale vaak voorbij. Kent U nog zo'n gewone vrouw Doet U haar de compli menten van LILIAN DUCELLE BEROEP Ze zitten met z'n drieën, jongens van de 6e klas, aan tafel te ngrobol. „Wat ga jij later worden, John?" „Geoloog of diepzee-duiker". „Jij, Denny?" „Decor-ontwerper en schilder". „Jij, Luc?" „Ook geoloog. Of anders linksbuiten. Of an ders mid-voor". Dat weet ik dan alweer. Wie wil mijn studie verzekering overnemen Omstreeks middernacht stond een Indische mijnheer op het punt zich ter ruste te begeven toen er gebeld werd. „Kalm laten bellen gromde hij en stak reeds één been onder „het zeil" toen er voetstappen op de trap naar de slaapkamer klonken. Verschrikt trok hij haas tig zijn pyamajasje aan en met de broek nog over de arm begaf hij zich naar voornoemde trap. Daar stond een vreemde jonge vrouw voor hem. In een fractie van een seconde flits te het door hem heen: dit is een overval, deze vrouw moet me natuurlijk boven zien te hou den, terwijl beneden de boel wordt leegge roofd. Ik moet haar laten schrikken en de trap afgooien Met vooruitgestoken vingers en stentorstem bulderde hij: „Wat doet U hier?" Kennelijk geschrokken en wat verbaasd zei ze: „Ik ben de vroedvrouw. Ik werd opgebeld. De sleutel stak in het slot. Dit is toch Hoog- laren 20?". „O", kreunde de mijnheer, „20" wel, maar niet Hooglaren. Dit is Hoogland Zich plots bewust van zijn pendekje, klom hij haastig in zijn broek onder belangstellende blikken van de vroedvrouw. Op blote kakies liet hij haar uit en wees haar de goede weg. 6 KADAL WIE SCHILDERT ER MEE? ,,Als er nu net zoveel vraag was naar beschilderde flesjes als in de Japanse bezettingstijd, dan ging ik direct weer aan de slag. Ik schilderde gezichtjes, elfjes, Biedermeiers, bloemen, echt mi- niatuurwerk. Hier schilder en teken ik nog steeds graag, in de zomer bloe men, maar in de winter ben ik wel op andere modellen aangewezen, want de bloemen op de ruiten inspireren me niet Dit schreef mevrouw Chr. van ter Beek in Halfweg. Nu oefent ze zich in portretschilderen; een kunstschilder in Zwanenburg is bereid les te geven maar dan graag in clubverband. Niet alleen dat samen tekenen en schilderen de animo verhoogt, maar dan kan er ook geregeld een levend model ge huurd worden. Dit is beslist nodig. Nu is de vraag: zijn er teken-schilder enthousiasten in Amsterdam-West, Halfweg, Haarlem of andere plaatsen in die buurt die allemaal door een goede busverbinding gemakkelijk be reikbaar zijn, zodat dit clubje opge richt kan worden? Met 5 aanmeldingen zou gestart kunnen worden. Mevrouw van ter Beek stelt haar huis gaarne ter beschikking voor de lessen, maar zij is ook genegen naar een andere plaats te komen als daar meer gega digden wonen. Hier is een prachtige kans voor U om misschien een langgekoesterde hobby- wens als vrije tijdsbesteding vervuld te zien. Leeftijd speelt geen rol, alleen zin en daadkracht. Denkt U aan Grandma Moses die op haar 80ste jaar pas goed uit de verf kwam? Ontelbare vrouwen hebben op latere leeftijd in schilderen rust en vergetelheid gevonden. Breng wat meer kleur in uw leven en zoek contact met Mevr. Chr. van ter Beek-Beynon, Haarlemmerstraat 113, Halfweg. Ze wacht met ongeduld op U 14

Tong Tong | 1962 | | pagina 16