JONG BLIJVEN AKTIEF CAPSULES n.v. RIJST Aardappelen en Groenten Goedkoper dan U denkt Ik en Bentiet en van het leven genieten met al uw energie Atoief Per flacon HANDELSONDERNEMING MALAKKA In deze tijd van dure of slechte zijn er voor ons uit Indië geen problemen. Een heerlijke bamischotel, een nassi goreng of een eenvoudige rijsttafel zijn niet alleen een welkome afwisseling in het menu, ze zijn ook Naast onze prijslijst B 28, waarin een enorme sortering ingrediënten is opgenomen, hebben wij op het ogenblik ook een aantrekkelijke aanbieding in Vult U onderstaande bon vandaag nog in. Op een dah ik onmoet Si Bentiet bij kali Antjol. Haat noh pantjing met bamboe pagger, ouwe glasan en spelt. Ik seh: „Jij wil fangen wat?" Hij seh: „Misschien maar tawes njang klein". Ik seh: „En dan wat?" Hij seh: „En dan dese tawes ik maak aas en dan misschien maar ik fang gaboes njang hroot". Ik seh: „Als deese foor wat". Hij seh: „Foor maken boeboer ikan. Als lekker móet met minjak gaboes. Ssssp! Je haat doot fan de lekkercheit". En toen kenjantol sijn haak en toen hij trek en toen d'lWeh, hengel-nja. En toen wat, ja? En toen hij seh: „JóWij haan naar tepekong Antjol!" En toen ik segt: „Jó!" En toen wij haan lopen. Dese is fer. Eerst je moet naar Djapat foor njebrang en dan aan oferkant doormaardoor tot de bruh en toen naar binnen bij de modder en de tambak. Maar leuk. Wij hep kartepil en door maar beuken alles en alles. En toen bij de Tepekong wij haat alles kijken. Ister kleine vuurtoren met krulletjesdak foor offer-offer oewang sjoe kien. En binnen mooi met altaar en kaarsen njang rood en leeuwen ister en afgods njang haweldig kaja samber glèdèk ister twee stuks. En doepa isterfeel en pisang radja foor offeren, njang lekker tot kwijlen ikke, maar durft niet nemen. En dan ister ouwe Chinese vrouw en Si Bentiet haat frahen alles: „Ini apa ini apa ini apa". Tot op alles hesien en dan wij haat weh. Maar als buiten Si Bentiet hij stop. En dan hij seh: „lsternoh één bolongan ikke". Ik seh: „Als foor twee stuks stroop pala lekker". Hij seh: „Dors jij?" Ik seh: „Altijt! Wattemeer lopen lang naar chier". Hij seh:,,Laatmaar dors. Ik haat offeren Ik seh: „Apa loe gilèh Hij seh: „Niet. Je hoor die vrouw sij seh wat? Ister één beeld foor offeren, je wor rijk. Dese is wonderbeeld. Als offer, móet kena. Tot fan Pontianak en Palembang, Chinezen hij kom chier en wor rijk. Ik ook, ah!" En dan haat hij naar binnen en dan hij koop fan de vrouw doepa fijf sén fier. En dan hij steek aan bij de kaars en dan hij bran bij de beeld. Tot op. En dan de vrouw sij seh: „Sinjo baik. Biar djoega moeda, baik ati-nja En dan Sie Bentiet hij is tefreden. Hij seh tehen de vrouw: als rijk ik, ik geef persèn met jou. En dan de vrouw sij seh: als so, ook offeren bij de andere beelt njang foor rijk. En dan Si Bentiet beteutert. „Als dese beelt foor wat hij fraah. En dan de vrouw sij seh: „Foor krijhen feel kinderen!" „Wahü" Si Bentiet hij seh, „salah wèsel!" En dan hij schelt uit de beelt en dan de vrouw sij jaah weh. En toen door tot chuis mopperen Si Bentiet. Wattemeer dorstih wij. Tot nou doormaar ik dèng: „Wie is geboren foor een dubbeltje, hij krijh alleen kinderen". En toen al. TJAL1E ROBINSON DE GEHEIM VAN 'T SMID Examenklasse lagere school. Pa' Djenggot (hfd .d. school): „Jongens ik heb nu heel wat verteld van de uitzettings- coëfficient. Nu moeten jullie mij eens wat vertellen: waarom worden spoorrails toch nooit tegen elaar gemonteerd bij de lassen?" Doodse stilte. Alleen gaan veel wenkbrauwen op en neer. Alleen natuurlijk Si Patjol, hij weet alles. Pa' Djenggot, zichtbaar teleurgesteld: „Nou Karei, zeg jij het dan maar". Patjol: „Tierlijk nir, die las hij nooit tehen- mekaar. Als tehenmekaar, die trein hij ken niet: djêglèglèk-djêglèglèk-djeglèglek 1" Ook u - of u nu man of vrouw bent - zal zich jonger, vitaler en gelukkiger voelen. Bij het toe nemen der jaren neemt uw energie af. Aktiveer uw geestelijke en lichamelijke werkkracht. Voel u fitter Gebruik daarom de reukloze Kloostervrouw Aktief Capsules. De ideale combinatie van tarwe- kiemolie en knoflook - verrijkt met vitaminen - in Aktief Cap sules, hebben wij aan de steeds voortschrijdende wetenschap te danken. Tarwekiemolie bevat werkzame stoffen in geconcentreerde vorm voor bloedvoorziening en spieren en aktiveert bovendien de stof wisseling. Knoflook is reeds jaren bekend om zijn veelzijdige wer king, die vooral de gezondheid ten goede komt. 1000 i.e. vitami ne A en 100 vitamine D3 zijn verrijkend toegevoegd. Met Aktief Capsules leeft ook u gezonder, opgewekter en... ak- tiever Haarden, Kachels, Gasfornuizen, Comforen, Wasmachines, Centrifuges, Koelkasten, Radio's, T.V.'s. Complete Woning-Stoflering. SHOWROOMS: Keizersgracht 486 b/d Leidsestraat,Tel. 32716 en 243772 Filiaal: Hemonystr. 52/54 Tel. 717904 722331 Contactpersoon Hr. F. S. Chin Frans Halsstraat 8 Amsterdam, Tel. 732456 Postbus 205 ROTTERDAM Verzenden in open envelop met 4 ets postzegel Desgewenst een briefkaart Zendt mij prijslijst B 28 en rijstofferte. Hr./Mevr. Adres |M Woonplaats 21

Tong Tong | 1962 | | pagina 21