SPANJE Italiaanse Bloemen Riviera Verdere informaties omtrent het Plan Spanje worden in Tong-Tong NIET verstrekt, al zal af en toe zeker een berichtje geplaatst worden van verdere vorderingen. Bungalowbouw „La Garita", nabij Las Palmas Poekoelan Depok verlovingsringen Jos. van Arcken Veraangenaam uw nachtrust JAN RIJPSTRA N.V. (Vervolg van pag. 4) werkend, waarbij het investeerders is toege staan bij repatriëring al hun geld plus ge maakte winsten en dividenden te repatriëren. Wie er dus na enige tijd tóch „genoeg" van krijgt, wordt er alleen maar rijker op als hij weggaat. 9- Het is de bedoeling van de initiatiefnemers om met deze Indische stad creativiteit te ont plooien. Er wordt geen „in mootjes verdeelde wijk" domweg neergepoot, maar er wordt ver wacht dat door eigen bouwlust, fantasie en ondernemingslust op de duur verrijst een stadje van een heel bijzondere en schilderachtige aanblik, door verschillende bedrijfjes boven dien een aanwinst voor Andalusië. De stad rekent af met de gedachte van „toenggoe mati", maar is gefundeerd op de gedachte „Tambah Oemoer": leef langer en nuttiger. Druk nog voor vele latere generaties een stempel op Europa. Het kan. Het zal goed worden. 10. Pensioenen worden in Spanje uitbetaald. Sommige sociale zekerheden (o.a. AOW) NOG niet. Er schijnt echter (i.v.m. de snel toenemende ouderdomszorg) reeds aan ge werkt te worden. Wat wij ervan weten zullen wij zeker in Tong-Tong bekendmaken. 11. Zij die er niet definitief willen wonen, maar er alleen een pied a terre willen hebben voor enkele maanden, om het huis andere maanden aan toeristen te verhuren, kunnen een apparaat vinden, dat daarvoor zorgen kan. T enslotte: Wie geinteresseerd is, stuurt een briefkaartje aan de redactie onder het motto (in linker bovenhoek) SPANJE en met opgaaf naam en adres: „Ik ben geïnteresseerd"Men krijgt dan regelmatig van alle verdere ontwikkelingen bericht. Wie in staat is om reeds direct te kopen (datum van contractering en storting worden nader bekend gemaakt), schrijft dat er meteen bij. Uiteraard hebben zij, die het eerst inte kenen, de eerste keus. Een aantal mensen dat direct kopen kan, is onvoorwaardelijk nodig, omdat de grond zo spoedig mogelijk gekocht moet worden. Op het tweede plan kunnen mensen geholpen worden, die alleen kunnen kopen op hypotheek basis. Als uit de Indische gemeenschap niet voldoende kopers tevoorschijn komen, wordt het plan middels de grote pers bekendgemaakt in Nederland en het buitenland, want het Plan MOET doorgaan. Daarna zal het ongetwijfeld te Iaat zijn om nog in te schrijven. Het is mogelijk om bij inschrijving te vragen om reservering van een aantal kavelingen naast elkaar voor een kring vrienden die bij elkaar willen blijven. „Poekcel sekarang, poekoel teroes! In aansluiting op het medegedeelde in Tong- Tong van 30 juni j.I. omtrent de aanbieding van nog meer bungalows, kan ik thans berich ten, dat mij nog 21 bungalows in het blok No. 40 van het plan „La Garita" zijn ter beschikking gesteld. Zij zijn van hetzelfde type als de bungalow waarvan het grondplan is afgedrukt in de Tong-Tong van 30 maart j.I., doch iets groter en op duurdere grond, waardoor de prijs zal bedragen Pes. 129.000 ongeveer gelijk aan 7800,—. Aangezien de belangstelling ook voor dit type nogal groot is,verzoek ik gegadigden zich zo spoedig mogelijk bij mij aan te melden, Hofdijck 54, Oegstgeest, Tel. no. 01710 53669. W. H. G. VAN SANTEN (Vervolg van pag. 9) Snelheid, soepelheid en vooral reactie worden door speciale trainingsmethoden zo hoog mo gelijk opgevoerd. Kracht, alhoewel gemakke lijk, is hierbij geheel ondergeschikt. Gebruik van goena-goena is taboe. Uniek is het knie werk te noemen. Hiermee kan hij de tegenstander bij een ge vecht op korte afstand (tijdens een aanval) met links en rechts-slaande kniebewegingen tegen het standbeen, totaal uit balans brengen. Het aanvallende been blijft n.l. met de voet op de grond, waarbij de bal van de voet het draaipunt vormt. Op deze manier wordt de tegenstander zowel van boven als van beneden belaagd. Het vechten met wapens zoals het kapmes en de sikoe-sikoe (drietand), vormt een onderdeel van de opleiding. Met de wetenschap een geducht onzichtbaar wapen te bezitten wordt een groot zelfvertrou wen verkregen, waarbij angst (zeer funest voor de conditie) overwonnen wordt. Wanneer we dit alles op de keeper beschouwen komen we tot de conclusie dat de poekoelan Depok eigenlijk geen geheimen heeft. Het is de kwaliteit van het spel maar bovenal de vaardigheid van de man die het hem doet en is bij ieder spel te verwezenlijken. Jammer genoeg is dit alles niet op papier te demon streren. Met opzet heb ik in dit stuk geen namen genoemd van grootmeesters of bekende djago's. De oudere Depokkers en Bogorianen kennen ze des te beter. Ik hoop dat hierover nog een artikel uit de bus komt. LAURENS Voor naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 336441 Bungalow-Plan Canarische Eilanden Wilt U zich graag vestigen in het bungalow-park op de Canarische eilan den Ik kan U mijn bungalow te huur aanbieden. Serieuze gegadigden gelieven zich in verbinding te stellen met M. Din- garten, van Geunslaan 18, Harderwijk, Tel. 03410-2441 (09-00-17.00). VILLAPARK MONTEROSSO gelegen tussen San Remo en Ventemiglia, luxe vrijst. bungalows geh. compl. zwembad, restaurant, parkeerterrein. 23 juli t/m 23 aug. volgeb. Inl. Amsterdam: XV. J. Wijnberg, Burgemeester Cramergracht 180, Tel. 020-130753 Slaapkamers, blank berken Kast 140 cm, geheel compleet 495. Bijpassende toilettafel 137.50 Grote sortering in: matrassen, interieur, schuimrubber, drakacel, kapok, plastic. Dekens, wollen, halfwollen, dynel e.a. drie maanden rentevrij, natuurlijk bij complete woninginrichting - dames-heren-kinderkleding- haarden en electrische huishoudelijke apparaten de constant rebecquestraat 5-49 den haag - telef. 33 35 77 22

Tong Tong | 1962 | | pagina 22