Waarom wij kalenders maakten VOOR PLAAT F- Totaal Indien wij U na Drie Koningen nog veel heil en zegen toewensen met het 1963 dat zojuist is aangevangendan willen wij daarmee in de eerste paats uitdrukking geven aan onze hoop, dat JJ ook in 1963 deelachtig zullen worden die ziel er us t en die gelijkmoedigheid van geest, die nodig zijn om het geluk te doen postvatten in een mensenhart. Maar daar het overal ter wereld een goede gewoonte is om aan Nieuwjaarswensen een basis te geven van een goede maaltijd, meen den wij niet beter te kunnen doen dan U deze zij het dan symbolisch op te dienen in de vorm van een „extract" uit onze keuken- kalender. Uit die lang verbeide keukenkalen der waarnaar honderden abonnees met onge duld informeerden en die zich nu aan het loswerken is uit de draaikolken van de P.T.T. op weg naar duizenden keukens van onze rusteloze Tong-Tong-ers. Nu zijn ze er dan en het is met een zekere voldoening, dat wij U een „extract' uit de plaatjes voorzetten op onze voorpagina van vandaag. Aan een extractuil de recepten zullen wij ons niet wagen, omdat wij daarmee tekort zouden doen aan het werk van Wies vat? Maar s eve en. Indien U tot die mensen hoort, die eerst moeten zien voordat ze kopen, dan hopen we dat die keukenkalender al bij één van uw vrienden is gearriveerd zodat U hem daar kunt doorbladeren. Dan zult U ook kunnen begrijpen, dat het nu al complimenten regent van enthousiaste abonnees, die deze zogenaam de kalender voor 1963 een „bezit voor hun le ven" noemen; een betere verzameling recepten van Indische gerechten voor Holland dan ze tot nog toe waren tegen gekomen, omdat elk re cept door Wies vat? te voren is uitgeprobeerd op zijn mogelijkheid van bereiding met wat hier in Holland in elk. seizoen aan ingrediën ten verkrijgbaar is. Heb nu eens vertrouwen in het oordeel van uw mede-abonnees; doe ale zij en laat vlug enkele keukenkalenders komen nu U ze nog krijgen kunt met een reductie op de normale prijs van 6.60, van 10% korting bij aankoop van 2 kalenders tegelijk en van 13% bij aan koop van 3 kalenders tegelijk. En U zult met ons zeggen: „Well done, Wies, well done!!" ELLEN DERKSEN In de enkele maanden dat wij met uw kalen ders bezig zijn, heeft menigeen ons gevraagd waarom wij, die kennelijk al zo'n moeite had den om een toch niet zo dik en toch niet zo groot-blad als Tong-Tong op tijd en op peil te laten verschijnen, zoveel extra kalen der-hooi op onze vork namen. Kon je niet beter een kleinere taak goed doen, dan een (te) grote taak minder goed Indien U zich ook die vraag gesteld mocht hebben zou dit U in het volgende misschien een bevredigend antwoord kunnen vinden. Eén reden is dat wij U (en ons zelf) wilden bewijzen dat als Tong-Tongers maar willen en in eendracht ergens hun schouders onder zet ten zij ook in Nederland tot uitzonderlijke prestaties komen. Wij hopen niet dat U ons van zelfoverschatting zult betichten als wij openlijk bekennen, dat wij uw drie Tong-Tong kalenders tot zo'n uitzonderlijke prestatie reke nen. Mogelijk gemaakt dank zij de trouw en het vertrouwen van enige honderden Tong- Tongers, die onvolprezen rintis-kappers, die altijd weer met hun „preng" reageren op het „woerda" van Tong-Tong. Aan hen en de honderden anderen die daarna hun voorbeeld volgden zijn U en wij dank verschuldigd voor het feit dat de kalenders mogelijk werden en dat nu al in duizenden keukens de Tong-Tong Keuken-kalender hangt met volledige voor lichting over tientallen geliefde Indische lek kernijen, dat nu al in duizenden huiskamers de „Schoonheid uit Bali" van de Tong-Tong Bali-kalenders. die lichte toets van de zonnige zorgeloosheid van weleer brengt die de zon- arme sfeer van deze kille westerstranden wat makkelijker doet dragen, dat nu al duizenden, neen tienduizenden verjaardagen geno teerd staan op de Tong-Tong verjaardagkalen der, die ingedeeld is volgens de astrologische tekens en waarop ook een korte karakter schets van de jarige te vinden is. Een tweede reden is dat Tjalie voor zijn blad best een paar extra centen kon gebruiken. U mag best weten dat zolang het aantal abonnees van Tong-Tong niet stijgt boven de 10.000 a 11000, extraatjes nodig zijn om dit enige (doet U dat iets, dat enige?) Indische tijdschrift ter wereld in stand te houden. Een „extraatje" zullen we er wel van over houden al zal het niet iets zijn om over naar huis te schrijven, omdat zovele duizenden zich tot onze verba zing en teleurstelling afzijdig hielden. Waar schijnlijk omdat zij zich niet konden voorstel len dat wij werkelijk iets uitzonderlijks aan het maken waren. Deze „afwezigen" zouden nu eens moeten lezen wat de mensen die de kalenders te laat hebben ontvangen ons schrijven: „Adembenemend" schrijft er één over de Bali-kalender, „zendt me er nog vijf", „Hulde" schrijft een ander, „graag als je nog hebt, nog tien". „Geweldig", schrijft weer een ander over de keukenkalender, „kirim lagi, als ister nog, 6". En de derde reden, en dat is de reden die bij ons de doorslag gegeven heeft, is, dat wij met Tong-Tong naar een oplaag van 20.000 moeten, ja moeten, anders blijft het sukkelen met dat enige Indische tijdschrift van U en Tjalie. En we hadden zo gedacht: als we er nu in slagen om Tong-Tong kalenders, hele mooie, aparte Tong-Tong kalenders in de woonkamers te krijgen van die 60.000 gezin nen uit Indië, die nu in Holland zijn en Tong- Tong nog niet lezen, als een soort voorhoede om de weg te effenen voor ons blad, dan moeten we er abonnees bij krijgen. Want het is toch niet mogelijk, dat iemand dag in dag uit tegen een mooie kalender aankijkt zonder dat hij nieuwsgierig wordt naar de bron waar uit dit moois is ontsprongen. Moesti kena deze De vraag is alleen: hoe krijgen we die kalen ders in de huizen van die 10.000 mensen die we er als abonnee bij willen (en moeten) hebben. Als onze huidige abonnees en daar bent U er één van ons willen helpen, dan lukt dat beslist. En daarom vragen wij U nu: wij heb ben ons best gedaan, de kalenders zijn er, wilt U ons nu helpen om dat einddoel, die 10.000 abonnees extra te bereiken? Neen we verwachten niet van U dat U links en rechts Tong-Tong kalenders cadeau gaat doen. Verkoop ze foor ons. Iedereen die U onze kalenders laat zien, zal ze graag, werkelijk dolgraag van U kopen. Dat hebben we zelf ondervonden. Iedereen letterlijk iedereen die wij onze kalenders toonden, wilde ze onmiddellijk kopen. Onmid dellijk, zonder dat wij er één woord bij hebben hoeven te praten. Wij hebben ze alleen maar laten zien. En U als abonnee van Tong-Tong kunt er nog wat aan verdienen ook, want U krijgt nog altijd zolang de voorraad strekt 15% korting als U 3 kalenders tegelijk koopt, kan niet schelen welke drie. Zoals U weet zijn de prijzen: met 15% Norm. korting Keukenkalender 6.60 5.60 Balikalender 4.60 3.90 Verjaardagkalender 3.2.55 Wij hebben gemerkt dat U „poekoel teroes" zo n mooie kreet van Tjalie vindt. Welnu, poekoelt U nu eens teroes. Laat zien, dat dit geen holle kreet voor U is. Vul onderstaande coupon even in (of schrijf hem over op een briefkaart) en laat vandaag nog een stelletje kalenders komen. Doe wat voor mensen die wat voor U gedaan hebben en help mee de basis van uw blad te verstevigen. Dank Tong-Tong-ers, duizendmaal dank bij voorbaat. ROGIER BOON EN ELLEN DERKSEN COUPON VOOR 3 OF MEER KALENDERS Beste Ellen en Rogier, Ik zal jullie helpen de weg te banen voor ons aller Tong-Tong. Zend mij dus, als je nog voorraad hebt, voor de normale prijs minus 15% korting: Keukenkalenders a 5.60 Balikalenders a 3.90 Verjaardagkala 2.55 De centen stuur ik je gegarandeerd vandaag nog per postwissel/giro*). Naam Adres Woonplaats Doorhalen wat niet van toepassing is.

Tong Tong | 1962 | | pagina 26