INDISCHE VERENIGING CURACAO I succesvolle voorstellingen heeft gegeven en voor t.v. en radio is opgetreden. Tevens gaf hij dagelijks danslessen, waaraan ook een stel IVC-dames heeft meegedaan. De groepsfoto die wij hierbij insluiten, is gemaakt op Indra's verjaardag, die hij hier heeft gevierd. Wij waren er gelukkig tijdig achter gekomen en hebben hem een surprise-party gegeven ten huize van de gastvrije Henk en Gepke Rudolph, compleet met cadeau overhandigen, schor en vals zingen van ,,lang zal hij leven" en met rijst met sateh, geroosterd op de ruime porch waar we allemaal zaten. Jullie zien op de foto Indra vergenoegd zitten tussen een gedeelte van het gezelschap. De andere foto is van Indra en die dames van de IVC die les hadden van hem en met wie hij apart de rijstdans had ingestudeerd. Op 6 oktober hebben wij hier een Iedenavond gegeven, waarop Indra de eregast was en waar hij ook voor ons heeft gedanst. Als verrassing voor óns weer, liet Indra de dames van de foto daar aan ons tonen wat hij hen geleerd had, en het resultaat was bizonder leeuk. Indra zelf amuseerde zich enorm om het gebouwtje waar we het feest gaven, dat hem deed denken aan een ouderwetse Indische pendoppo, zo half open. Als hij optrad moest hij elke keer door de tuin uit zijn kleedkamer naar het zaaltje lopen, op zijn blote voeten, wat hij waarschijnlijk al lang niet zo gedaan zal hebben. Het speet ons werkelijk toen Indra ons weer ging verlaten, hij heeft zich hier in die korte tijd vele en goede vrienden gemaakt die hem graag zullen terug zien. Behalve de vaste kinder-filmmiddagen en zo, gingen we toen 100% aan het werk voor een grote propaganda-avond die op 3 november gehouden zou worden met als doel dat de op brengst zou dienen voor een eigen clubhuis fonds, iets wat onze club hard nodig heeft. We maakten er een „Polynesian Luau van, Compleet met warongs (waarom moeten wij Indische lui eigenlijk zoveel kauwen als we lol maken?); 3 bands, onze „eigen" Hawaiïan- band onder leiding van Frans Noordhoorn, een Zuid-Amerikaanse en één met Noord-Ame rikaanse muziek, om aan de verschillende smaken tegemoet te komen. Onze dames zou den hun pas ingestudeerde Tanem Padi en ook de kaarsendans doen; enkele jeugdige schonen deden een hula-hula dans; er was een toekang potret-tent, compleet met geschilderde hawai- ïan-girl zonder gezicht, waar op de avond natuurlijk bij voorkeur mannen een breed- grijnzende tronie doorheen staken. Tegen de 3e november kwamen we tot de verpletterende ontdekking dat er op die avond in de stad 8 grote feesten waren, we keken dus in spanning uit. En het wonder gebeurde, de mensen kwamen toestromen. Het hele clubhuis dat wij (Vervolg op pag. 22) Geachte Tong-Tong Redactie, U allen heil, namens het hele IVC-Bestuur. Wij hadden jullie al lang eens bericht willen sturen over het wel en wee van onze groep hier, maar zoals dat gaat, er is altijd zoveel te werken, en er komt steeds meer bij, dus heeft het toch een poos geduurd. Nu, met het einde van het jaar in zicht, wordt het, naar onze mening, toch wel tijd onze vrienden-in-de-kou van ons te laten horen, als het ware een kort verslag van het afgelopen jaar. In het begin van dit jaar, dat we goed begon nen zijn met op 3 februari op klinkende wijze ons 1-jarig bestaan te vieren, zijn er verschil lende malen bestuursmoeilijkheden geweest. Er was eind februari op normale wijze wisseling van bestuur, maar er was onderling verschil van mening. De moeilijkheden liepen zo hoog op, dat de bestuursaktiviteiten erdoor geremd werden. Tenslotte leek het ons allemaal beter iets radikaals te doen, dan zo sukkelend door te gaan en het bestaan van onze Indische Vereni ging in gevaar te brengen. En daarom zijn er midden augustus tussentijdse bestuursverkie zingen geweest en is er sindsdien een volkomen nieuw bestuur. Dit nieuwe bestuur nu, wil zich even aan U voorstellen. Voorzitter; Paul Neervoort, groten deels uit Malang. Vice-Voorzitter/Secretaris Bert Rusch, laatstelijk uit Batavia. Dan 2e Secretaresse is zijn vrouw Polly Rusch-Swart, dat is ondergetekende. Geboren en getogen nonna Betawie, die al lang ontdekt heeft dat ze maar een beroerde baan heeft in een bestuur, want, mensen, wat moet er getikt worden bij zo n functie, soms al litjet je vingers. Penning- meesteresse is Gepke Rudolph-van Borssum Waalkes, uit Soerabaja; 2e penningmeesteresse is Lily van Dieren-van Daim uit Bandoeng en Meester-Cornelis. En onze 2 commissarissen zijn Nick Easton uit Djokja en ons jongste bestuurslid Wil Casimiri, geboren in Batavia, die vorige maand pas in het huwelijksbootje is getreden. We hadden net het bestuur overgenomen, waren nog bezig uit papieren en mappen wijs te worden, toen we opgebeld werden door het Roode Kruis, dat in september een speciale Roode Kruis-maand organiseerde, of wij een of andere activiteit konden ontwikkelen ten bate van die instelling. Tja wat??? Wij zijn nog een te jonge vereniging om een ruime kas te hebben, wij nog zo'n jong bestuur, en dan op zo'n korte termijn iets goeds verzinnen? Feesten werden overal al gegeven ten bate van het Roode Kruis, dus het moest iets anders zijn, iets afwijkends en opvallends. Lui, we heb ben gepiekerd! Tot één een helder ogenblik kreeg, waarom geen gala-rijsttafel, rijsttafel altijd graag gegeten, gala voor de dikke beur zen. Enfin, we hebben als gekken gewerkt om het in 2 weken voor elkaar te krijgen, letterlijk tot in de nacht. Eindresultaat? Een rijsttafel, bestaande uit rijst en 10 bijge rechten, gegeven in het chique landhuis Brak- keput van de Shell. Wij hadden het hele huis ontdaan van alle muurversiering en alles op nieuw opgemaakt met alles wat wij, na één oproep in onze Suara IVC, van onze leden te leen hadden gekregen. Indische schilderijen, de prachtigste sarongs en kaens, Djokjaas zilver werk, koperwerk, Kendari houtsnijwerk, aller lei beeldjes, vooral Balinese, een mooie koperen gong waarmee de rijsttafel werd ingeluid, enfin, al het moois dat wij Indischen zorgvuldig over de hele wereld met ons meenamen ter herinne ring aan ons geboorteland. Van één van onze leden, die als hobby orchideeën kweekt, moch ten we zelfs 2 potten met prachtige dieppaarse larats lenen. Hier en daar nog palmen in potten en het Curagaose landhuis was herschapen in een pronkhuis van een Oost-Indische planter in de goede oude tijd. De Shell-mensen waren zelf verbaasd over de transformatie. Er was gekookt door zo'n 12 vrouwen, er waren menus door ons zelf getekend en afge draaid, papiertjes met een korte uitleg over de rijsttafel in het Hollands en Engels (er waren ook Amerikaanse gasten) en tenslotte een soort invulformulier dat ze mee konden nemen naar huis waarin hun mening over het gebodene werd gevraagd. Bediend werd door een twintig vrouwen en meisjes van onze club gekleed in sarong en kabaja, en tijdens de maaltijd speelde een band-recorder door ons opgenomen gamelan en originele krontjong-muziek. Er waren 120 gas ten (meer kon het landhuis niet bevatten) uitgenodigd door het Roode Kruis, die 10. per couvert hadden betaald. Dan was er natuur lijk ook een bar. Eindresultaat: schone winst, door ons overhandigd aan het Roode Kruis, Cf. 1008.waarvoor we dan ook een keurige bedankbrief van het Roode Kruis kregen, be nevens een mooie plak om aan de muur te hangen. Direct daarna hadden wij het genoegen Indra Kamadjojo hier te hebben, die verschillende De vijf dames van de IVC, die de rijstdans instudeerden met Indra Kamadjojo in hun midden. Indra Kamadjojo als eregast van de IVC op de surprise-party in Curasao ter gelegenheid van zijn verjaardag.

Tong Tong | 1962 | | pagina 10