Intercoiffure IH DE VROUW Daar helpt geen moedertjelief aan ooooooooooooooooooooooooooog oooooooooooooooooooooooooooo KOKKIES Rijstwinkels Myana-lezeressen ge zult U vermoedelijk berinneren hoe ik in TT van 30 april vorig jaar schreef over ,,Mary met de Indische han den"aesthéticienne van Guerlain - Paris, gehuwd met totok Pouwels, lid van Intercoif fure. Dit keer geef ik het woord aan Mary's man. Mies Roelofsma. Omdat iedere opleiding een gedegen opleiding moet zijn, en de totaliteit van ambachten lijdt aan een nivellering naar beneden, is Inter coiffure in het leven geroepen, om te zorgen dat de leden van deze dameshaarverfraaiende bent niet alleen maar zich verenigen aft dameskappers, maar ook de verworven kennis uitdragen, en de jongeren metterdaad de weg wijzen naar Internationale des Maitres Coif feurs. Omdat degene, die zich zeer dicht bij het vuur bevindt, zich in de regel ook het beste warmt, grepen we dus de gelegenheid aan, om een grootmeester in het verfraaien van het beste van God's schepping (d.i. de vrouw) aan het werk te zien: Guillaume uit Parijs. Foto: Intercoiffure Zijn faam was hem al vooruitgesneld naar Hamburg, waar de voorjaars- en zomermode werd gelanceerd, geïnspireerd naar zijn thema „La Lionne". Die mode was aangepast aan de Noordse smaak en vorm. Maar zondag 28 april in Brussel zou hij zelf voor een kleine kring van Intercoiffureleden demonstreren. Dus werd Mary duidelijk gemaakt, (en véél tijd kostte dat niet), dat dit een unieke kans was. Dus togen Pouwels Pouwels naar Brussel, woonden een uitermate instructieve privéles bij van maitre Guillame. Van bemin nelijk sloddervosje zagen wij de metamorfose zich voltrekken naar up-to-date Lionne. En dat alles in een tempo en vaart, waar men stil van werd. Nauwgezet werd de techniek van speciale coupe en uitgebalanceerde permanent getoond. De aparte methode van watergolven werd in alle finesses en variëteiten gedemonstreerd. En het opmaken (zegt U), oftewel uitkappen (zeggen wij), ja, dat gebeurde nu in een minuut. Dank zij de minutieuze voorbereiding. De ene Lionne na de andere kwam op het podium, haar coiffure werd verder verfraaid met kleine postiche of vlecht, en wéér mooiere en interessante, nieuwe coiffures brachten de vakman in bewondering. Maar al rap begonnen de eigen vingers te jeuken, om het ook te doen. Het resultaat was, dat de officiële demonstratie werd voortgezet in de salons van collega's op iets informeler grondslag, waar Guillame van de een naar de ander ging, inspirerend, instru erend. Hoe dit er uit ziet, laten we U hier zien in een tweetal variaties. Moeilijk? Dat valt wel mee. Vaak naar de kapper? Misschien iets meer. Maar is het U niet waard, indivi dueel gekapt te zijn? Waarom ik U dit zo uitgebreid vertel, is niet alleen om het modepraatjê. Het is, omdat deze totok een volstrekte bewondering heeft voor deze Indische vrouw, die naar Holland kwam in '58 met haar kind en haar twee handen. Die daarvoor, en daardoor een autodidactische ontwikkeling in mode doormaakte, die onge looflijk is. Die door doorzetten bereikte, wat massa's Nederlandse vakgenoten nog missen: het instructieve contact, de volmaakte oplei ding, ontvangen door haar bekendheid in het buitenland, verworven door noest doorzetten. Foto: Intercoiffure „Mary" behoort eveneens bij Intercoiffure, dat de 1200 selecte kappers over de hele wereld groepeert. Maar ze is er bij gekomen door vol harding. Via meehelpen, gevolgd door een gespecialiseerde opleiding komt men een heel eind. Maar de vervolmaking van een carrière, die bestaat uit het op gelijke voet samenwerken met Intercoiffure-leden om mode te creëren, dat is een pracht voorbeeld van hoe het kan zijn voor ieder, die echt wil. Moederdag is geruisloos voorbijgegaan thuis. Ik heb eens ernstig met de kinderen gesproken en ze naar mijn beste weten en gevoel uitge legd dat er geen enkele reden is voor bloemen, taart en cadeautjes. Wat is er voor bijzonders aan moeder op deze dag. Wat is er over het algemeen voor bijzonders aan een moeder? Mijn moeder heeft nooit moederdag gevierd. Toen wij (de kinderen) nog thuis woonden werd die dag nog niet officieel gevierd en toen mijn moeder er later over hoorde moest ze vreselijk lachen: „De mensen zoeken maar een smoesje om er een feestdag van te maken Het doel heiligt de middelen wel: ineens wor den kinderen en kleinkinderen met de neuzen gedrukt op Liefde en Dankbaarheid. En hoe toon je liefde en dankbaarheid? Met eau de cologne en een mierzoete taart, zeggen de drogist en de bakker. Welnee zegt een modehuis, liefde druk je uit in een nieuwe blouse of een nieuwe zomer mantel. Veel te gewoon, zegt de gashaarden verkoper, moeder heeft al zolang koude voeten gehad, geef haar nu maar eens een nieuwe gashaard van 498.75. Er zijn moeders die gelaten de moederdag over zich heen laten gaan. Alles gaat wel over, denken ze lijdzaam als ze 's-avonds naar het ontredderde huis kijken, waar ze de hele dag geen hand naar uit mochten steken vanwege het feest. Andere moeders rekenen gewoon op moederdag, ze kopen al vanaf januari geen kousen, parfum, zeep, zakdoeken en onderjur ken meer. Dat komt allemaal vanzelf op moederdag. Wat een waanzin allemaal. Ineens schiet me een uitspraak van Madam Chiang Kai Shek te binnen: „Life is so simple, it is people that make it complicated". Wat is er eenvoudiger dan moederschap? Kwestie van moed, beleid en trouw. Dat is alles. Laten we ons nu niet afvragen wat vele moeders er van terecht brengen. Door alle eeuwen heen zijn er goede en slechte moeders geweest, wanneer de besten hebben geleefd wil ik in het midden laten. De tijden zijn ver anderd, onze maatstaven ook en vergeet niet, we hebben tegenwoordig psychiaters en kinder psychologen. Wat vroeger een goede moeder heette, kan nu wel een „geval" genoemd wor-- den en omgekeerd. Daarom juist heb ik wat tegen moederdag. De nationalisering van de kinderliefde en dank baarheid noem ik het. Hupsakee allemaal naar de bloemist, de bakker en de drogist. Allemaal blij zijn want moeder is moeder vandaag! Als je je werkelijk moeder voelt, dan voel je dat er iets scheefs zit in dit uiterlijk vertoon. Moederschap betekent een stille vreugde bele ven om iets dat niemand anders ziet of kent. Of een stil verdriet lijden om iets dat buiten staanders ontgaat. Wat maakt die zondag in mei anders dan andere dagen? Als kinderen werkelijk behoefte hebben iets voor moeder te doen dan kan het zijn op de 3e dinsdag in september of de 2e woensdag in juli. Iedere moeder is iedere dag weer op haar eigen manier moeder. Slecht of goed. Slecht èn goed Daarom voor mij geen moederdag. Alstublieft niet. LILIAN DUCELLE O Iedereen weet het, KOKKIE verzendt O alle rijsttafelartikelen naar binnen- en 0 O buitenland. Q O Enkele voorbeelden: 1 liter ketjap (dus g O bijna 2 grote flessen) in gesoldeerd blik o O (kan niet kapot dus) naar Amerika, O O inclusief vracht kost slechts 11.70. O Zelfde blik doch SUPER kwaliteit O 12.90. Spekkoek, gewicht ca. 7 ons, g van Oma Tio (dus djempol) naar Ame- O rika inclusief vracht 13.25. O O O O O O O. O O O O Witte de Withstraat 128 - Tel. 89438 Slotermeerlaan 125 - Tel. 13 03 62 AMSTERDAM-W. 12

Tong Tong | 1963 | | pagina 12