bentvel vermoeid? CONCENTRATIE /tl OVERRELAST? De menselijke kant van de Alg Secretarie DISTELBLOM ZONEN IS uw Dit nieuwe natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn Vitale positieve gezondheid ,,Un Caso Misterioso" J. M. VAN EXEL's vanaf maat 32 J te DJOKJA •Z&CO (Vervolg van pag. 8) toon spreidde, en daardoor als het ware voor beschikt was om er te gelegener tijd tussen te worden genomen, stond er naar te kijken, ter wijl er om hem heen beraadslaagd werd over de beste manier om dat ongedierte te bestrij den. Op dat ogenblik passeerde er een van de hogere ambtenaren, anders een tamelijk stijf en vor melijk man, die schertsend opmerkte: ,,Daar moest U eigenlijk een nota over schrijven". De aanwezigen spitsten de oren en de nieuwe ling werd gemakkelijk overtuigd dat dit ernstig gemeend was. Hij zette zich dus ijverig aan het werk, bestudeerde het onderwerp grondig en produceerde een lijvige nota. Men raadde hem aan, zijn licht op te steken bij een der hoogste functionarissen van het Departement van Landbouw, die bioloog was. Dat deze man altijd te vinden was voor een goede grap, wist de jongeman natuurlijk niet. De medewer king werd met veel enthousiasme gegeven. De jeugdige secretaris was zelf op de gedachte gekomen, dat het Indische gebruik met de poten in bakjes water te zetten, waar een laagje petroleum op dreef, voor de archief- rekken wellicht minder was aan te bevelen wegens het brandgevaar. ,,Neen", zei de bio loog. Veel beter is het om droog buskruit te nemenEveneens zou het niet aan te raden zijn om petroleum in de onderaardse gangen te gieten. Een probaat middel wes een mengsel van castorolie en brandewijn, daar kregen ter mieten een dierlijke apoplexie" van. Mocht dit alles niet afdoende blijken, dan zou men zich ook nog kunnen wenden tot een geleerde Chileen, die een geheim middel bezat, dat hij wellicht aan het Ned. Indische Gouvernement zou willen verkopen, aangezien hij zwaar was getroffen door de toen recente grote aardbeving in Valparaiso, en nu zijn brood met moeite verdiende in een melkbedrijf. Deze heer heette Don Larono del Rajape. Het stuk volgde naar het scheen de hiërarchieke weg en tenslotte werd de jongeman verzocht, zich nu zelf de dank der Regering te betuigen voor zijn gedegen werk! Eerst toen begreep hij, dat hij erin was gelopen. Geruime tijd was er op de Secretarie een geheel dossier van deze ontgroeningsstukken maar later schijnt iemand zich deze toege- eigend te hebben, zij waren tenminste niet meer te vinden. Er zullen zeker nog vele andere voorvallen uit vroegere tijden geweest zijn, die echter zijn nu vergeten. C. C. ERDBRINK-BOSSCHA INTERNATIONAAL MEUBELTRANSPORT St. Janstraat 21, Laren N.H., Holland, Telefoon 02953-2760 Gespecialiseerd in verpakkingen bestemd voor OVERZEE en verhuizingen naar SPANJE en ITALIË Gecombineerde verhuizingen mogelijk Bergplaats voor inboedels Als u zich fysiek niet lekker voelt kan dat betekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen - de rijkste bron van "groei" en "energie" vitaminen - met andere natuurlijke vitaminenrijke concen traties. Aktief Capsules zijn smaakloos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f. 3.90 voor een kuur. TOKO BETA W I E Gevestigd sinds 1880 Koningin Emmakade 114, Den Haag, Telefoon 070-606.222 Thans onder nieuw beheer. Verkrijgbaar alle rijsttafelingrediënten, Indische vruchten op sap, djamoe's, enz. Heeft U onze kippen-resolles, abon of katjangreboes al geproefd? door G. H. M. Went holt Dit boekje, dat kortelings werd uitgegeven door J. B. Wolters' Uitgevers Maatschappij N.V. te Groningen en dat verkrijgbaar is bij de Boekhandel Paagman, Frederik Hendrik laan 217 B te 's-Gravenhage, werd ons ter beoordeling toegezonden. Daar een groot aan tal van onze abonnees heel erg geïnteresseerd zijn in Spanje en ijverig Spaans studeren, heb ben wij het natuurlijk met de grootste belang stelling doorgezien. Anders dan de meeste leerboeken is dit een reeks vlot geschreven verhaaltjes en wat het belangrijkst is, dit boekje is in eenvoudig en gemakkelijk ver staanbaar Spaans geschreven, zodat men er bij de studie van de Spaanse taal veel aan zal hebben. Het moet ons echter van het hart, dat het niet bestemd is voor beginnelingen, want hoewel in de tekst een groot aantal verklarin gen zijn opgenomen, moet men toch voldoende vertrouwd zijn met werkwoordvormen en gra- matica om het boekje met gemak te kunnen lezen. Aan enigszins gevorderden willen wij het echter warm aanbevelen. J. G. Schoenhandel alleen Reinkenstraat 29 Den Haag - Tel. 33 21 17 Specialist in exclusieve dames schoenen met hoge of lage hak in de allerkleinste maten. j J In de Zomeropruiming l Prijsverlagingen van 20-60% iiiilllliil!i:iiiilil!ii|ii!iiiiuiilii 'i;i'li|l|i|l||||||||l!llll|||l|lllllllll||llllll|||l|l|l|||||!|!|||||||l|||||||||||||l|l|,| Dit boek is verkrijgbaar bij: I Algemene en Wetenschappelijke I j Boekhandel PAAGMAN j Prijs 3.50 Frederik Hendriklaan 217B 's-GRAVENHAGE Telefoon 54.37.00 - Postgiro 185783 IIIIHIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllilllHlllllllllliilllllll e Vlamingstr. 5 - Den Haag-Tel. 11.66.77 BRILLANTE markiesringen en oorknoppen in 22 karaats goud 21

Tong Tong | 1963 | | pagina 21