Reünie C.O.O.V.I. De Kijai van Sambiredjo U KUNT „WINKELEN" BIJ fjoifïsf jTOlfuf ZONDER DAT U DE DEUR UIT HOEFT vy De tweede reünie, welke de Club van Oud- Officials en Voetballers uit Indonesië op 29 ju ni j.l. in de Rotonde Houtrust te Den Haag hield, mocht zich wederom in een grote belang stelling verheugen. Ruim 200 oud-officials en voetballers, waarvan verscheidene zich door hun echtgenoten hebben doen vergezellen, wa ren aanwezig. Speciale genodigden waren de burgemeester van Rijswijk Drs. A. Th. Bo- gaardt, de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Lo Brunt en de bekende T.V.- sportcommentator, de heer Jan Cottaar. Ook waren aanwezig de oud-aanvalsleider van Soe- rabaja en oud-internationaal Bep Bakhuis en de bekende sportredacteur Herman Nelissen, die vroeger in Soerabaja in het N.I.V.U.-be- stuur zitting had. Na de openingstoespraak van de voorzitter van de C.O.O.V.I. de heer Piet van Hooydonk, kwamen achtereenvolgens ook de heren Brunt, Bakhuis, Cottaar en Drs. Bogaardt aan het woord. Allen hadden lof voor de wijze waarop deze reünie was georga niseerd en zagen in de grote opkomst van de deelnemers opnieuw het bewijs geleverd, dat zulks alleen kon worden bereikt door grote saamhorigheid. Zoveel als in hun vermogen ligt, zegden zij de C.O.O.V.I. gaarne steun toe. De toespraak van Drs. Bogaardt werd zelfs enkele malen door applaus onderbroken, o.m. toen hij de C.O.O.V.I.-voorzitter verzocht om hem voortaan niet meer als „eregast", maar a's „gewoon lid uit te nodigen, voorts toen hij het succes van deze bijeenkomst toeschreef aan de grote kameraadschap onder de Indo- Nederlandse voetballers, waarop aldus eindigde de heer Bogaardt zijn rede -„wij Indische Nederlanders trots kunnen zijn". Na deze hartverwarmende woorden, waarmede deze „grote boeng" een voltreffer boekte in de harten van de kleinere boengs, kwamen de tongen van de oud-voetballers pas goed los. Hier en daar gingen oude, reeds vergeelde kranten, tijdschriften en foto's van hand tot hand, waarbij dan vaak de goede en minder goede dingen van bepaalde spelers in de geëigende spreekwijze werden gekarakteriseerd. En zo verliep voor deze merendeels reeds ver grijsde voetbalvrienden de middag, welke met de traditionele rijsttafel werd besloten, maar al te snel. Eén troost hebben zij wel en dat is de wetenschap, dat volgend jaar met Pinkste ren er weer een reünie zal komen en wel een heel bijzondere want dan zullen zij nog meer reden hebben om met hun „50 jaren steden- wedstrijden" de blommetjes extra buiten te zetten. Bravo C.O.O.V.I., poekoel teroesVEHA (Vervolg van pag. 10) waren het er over eens, dat ze nog nimmer zo n kolos van een zwijn hadden gezien. Vaak werd de „kijai" of „hoofdonderwijzer" dan hier, dan weer elders gesignaleerd, maar pak ken liet ie zich nimmer. Helaas kwam toen de 2e wereldoorlog, die aan al deze jachtavonturen een einde maakte. Ik ben geen dierkundige, zodat het mij niet bekend is hoe oud een zwijn zou kunnen wor den. Maar als die „achtmanskijai" of „hoofd onderwijzer" nu nog zou leven, zou hij vast in een „zwijnentehuis voor ouden van dagen" vertoeven, zich moeizaam op bamboekrukken voortslepende.mogelijk nog met die vermale dijde hadji op zijn rug... Wie zal het weten. J. R. HORST1NG lm mOKSae Indo detective Njai Dasima samen voor f 4.-, Njai Dasima door A. Th. Manusama. Een historische ze denroman van Bata via, waarin Njai Dasima het slacht offer van oedrog en misleiding is. Code: nd, Prijs: f 2.50 De schoonste tri omf van de Indo detective door Ucee. Een gezellig speur- verhaal in de .Indi sche" wereld van de jaren twintig. Code: id, Prijs: f 2.50 De Piekerans van een Straatslijper door Tjalie Robin son. Deze pocketuitgave is de 8ste druk, dat zegt genoeg... Code: ps, Prijs: f 3.50 Je-lah-je-rot. Humor uit het oude Indië, de allerbeste verha len en moppen bij een gezameld door de lezers van Tong- Tong. Een boekje van U, vóór U. Code: jl, Prijs: f 2.50 "if- Een buitengewoon geschikt cadeautje is de TONG TONG Verjaardagkalender, een as trologische kalender, ingedeeld volgens de i2 lekens van de dierenriem. Behalve, dat U op deze kalender meteen kunt zien wan neer iemand jarig is, ziet U ook met één oogopslag onder welk teken de jarige ge- b°ren werd, welk getal, welke dag, welke steen de jarige geluk aanbrengen. Code vj Prijs f 3.— De TONG-TONG vlag, een sieraad, een sym bool van de goede Indische eigenschap pen. Kleurengroen, oranje, wit. Met stan daard voor op de schoorsteenmantel (co de: vl-1). Prijs: f 1.25. Driehoekig, als f iets- of autovlag (code: vl-2). Prijs: f 0.75. TONG-TONG balsem, het equivalent van de bekende ,,obat matjan", op initiatief van dokter Rama Polderman in Nederland gefabri- j ceerd naar oude Indische kruidenrecepten, in wijde kring beproefd en perfect bevonden. Code: ba, Prijs: f 2.50. Een rantang is een onmisbaar attribuut in ieder Indisch huishouden. Bij Tong-Tong zijn aluminium rantangs ver krijgbaar in 2 maten: met 4 en met 2 pan netjes. Code: R4, Prijs: f 11.50 -(- 80 ct porto en R2, Prijs: f 6.50 -j- 60 ct porto Het oestellen is heel eenvoudig; U hoeft alleen code en aantallen op de bon in te vullen. De bestelbon kunt U in een open enveloppe als dnjkwerk (4 ct. postzegel) opsturen naar: TONu-TONG, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. BESTELBON Beste Tong-Tongers, stuur mij uit jullie waroeng TONG-TONG: (code en aantallen) (totaalbedrag) Naam.- Adres: Woonpl.: (handtekening) Het bedrag ad fzal per giro/ postwissel worden overgemaakt (Giro 6685). 19

Tong Tong | 1963 | | pagina 19