PRIJSVRAAG t DE VROUW KEUKENKALENDERS en KEUKENGENOEGENS KOKKIES Rijstwinkels UITSLAG VAN DE PRIJSVRAAG Er zijn, tot onze vreugde, heel wat inzendingen binnengekomen op onze prijs vraag: „Er hangt een Indisch kookboek aan de muur" die in ons nummer van 30 augustus 1963 stond. Leuke begeleidende brieven waren er ook en van één willen we U mee laten genieten. Beste Tong-Tong vrienden, We ontvingen vandaag de Tong-Tong van 30 augustus, met tot onze verrassing de prijsvraag over het Indische kookboek-paardenhoofdsel. Wat een enig geheelWe hebben ons er uren mee geamuseerd, hoe komen jullie op het kapitale idee. Na enig gezwoeg en transpiratie (het is bijna 40° hier) kom ik nu met drie pogingen tot deelname aan de prijsvraag. Mijn man had ook een resultaat, maar dat was nog niet zodanig, dat we het aan jullie dorsten op te sturen. Om de een of andere reden, als hij rijmt, is het produkt verpletterend aan de schuine kant, netjes rijmen is soms wel moei lijk, blijkbaar. Maar wie weet heeft ook hij nog vóór de afsluitdatum een en ander in elkaar gedraaid, dat we dan alsnog zullen opsturen. (Helaas was „recht" rijmen toch te moeilijk? We mochten niets ontvangen. We laten hier een vers van mevr. Rusch volgen. Red.). Er hangt een Indisch koekboek aan de muur De sambal-goreng pruttelt op het vuur Sajoer-lodeh en grote frikadel, Die kombinatie, seh, die lus ik wel. Helemaal weg van het onderwerp, zo langza merhand, ben ik aan het piekeren geslagen over het oorspronkelijke „There is a bridle hanging on the wall", dat ik me nog zo goed kan herinneren, besloot toen over het kookboek een heel liedje te maken, min of meer opge dragen aan mijn moeder, die altijd heeft kun nen koken „als een engeltje", iets waar ik helaas niet zo dicht bij kom. Een heel liedje dus, op de gehele melodie van het oude liedje „There is a bridle hanging on the wall". Aangezien ik mij hiermee niet meer helemaal aan de regels van de prijsvraag hou, weet ik niet of deze poging no. 4 mee mag doen met de prijsvraag, een beslissing die ik geheel aan jullie overlaat. Mag ik hiermee wel meedoen, fijn zo, kan het niet, soedah, in elk geval weer plezier gehad ermee. Hier is het dan. Er hangt een Indisch kookboek aan de muur, Ik zie mijn moeder bezig bij het vuur, De wadjans vol, de koekoesan met rijst, En het geheel door zoete geur omlijst. Ook hier een Indisch kookboek aan de muur, De lucht van trassi en sambal bij het vuur. Maar buiten, als'k in het felle zonlicht tuur, Zie ik een cactus naast een oude schuur. Maar keek ik vroeger door het raam, dan zag ik daar bloemenpracht, De boengoer, zo kleurrijk en fijn. Wat vaag gepraat bij de put, de groene schaduwen zo zacht, En ergens voel ik soms een pijn... Ook hier een Indisch kookboek aan de muur, Waar ik nu zelf moet koken menig uur. Ach, lieve mams ,ik denk zo vaak aan jou, ln mijn Indische keuken hier in Curasao. Zo, dat was dat. Ik hoop dat jullie het wat aardig vinden. Ik ben reuze benieuwd naar alle reacties, het zullen er vast wel vele zijn. Bij zo'n prijsvraag als deze zijn de prijzen eigenlijk het minst belangrijk, wat wel belang rijk is, is de gezamenlijke lol die we ermee beleven. Ook wij hier, met wat vrienden, evenals wij uit het goede oude Batavia. Teza men hebben we nog verder zitten rijmen, af en toe met de meest onmogelijke rijmwoorden. Vindt maar eens iets dat rijmt op „Djengkol", we hebben ons suf gelachen. Allerlei herinne ringen kwamen boven, mijn hemel, om kwart Reeds vóór de verschijningsdatum heeft de nieuwe Keukenkalender 1964 veel lezers en lezeressen een genoeglijk uurtje bezorgd door de gezellige prijsvraag: „Er hangt een Indisch kookboek aan de inuur"De prijs- winnaressen en de enige prijswinnaar ver diendenzo met een origineel gedichtje hun Keukenkalender. Behoorde U niet tot de gelukkige winnaars of lukte het U niet een rijmelarijtjete verzinnen en in te zenden, dan wil dat nog niet zeggen, dat U niet ook in het bezit kunt komen van één of meer originele KeukenkalendersEn voor niet eens zo erg veel geld, als U vlug bent met bestellen en dus gebruik kunt maken van de tot 1 november a.s. geldende voorinteken- en cadeaukortingen van resp. 25% en 10%. Normaal kost een Keukenkalender 6.60, maar in de voor- intekenperiode slechts 4-95. Nóg meer oentoeng heeft U, wanneer U deze kalender ook cadeau doet: bij 3 of meer exemplaren komt één Keukenkalender op 4.45. Nog 2 weken heeft U de tijd om van deze voor deeltjes gebruik te maken en dat kunt U door onderstaande bon in te vullen en uit te knippen of over te schrijven. Beste Tong-Tong-ers, Stuur tnii nog vóór Sinterklaas: 1 of 2*) Keukenkalender(s) a 4.95 f 3 (of meer) Keukenkal. a f 4.45 f Het bedrag ad. zal nog vóór 1 november per giro/postwissel*) op jullie giro 6685 worden overgemaakt. Naam: Adres: Woonplaats: Doorhalen of invullen. Iedereen weet het, KOKKIE verzendt t alle rijsttafelartikelen naar binnen- en I buitenland. Enkele voorbeelden: 1 liter ketjap (dus J bijna 2 grote flessen) in gesoldeerd blik 4 (kan niet kapot dus) naar Amerika, f inclusief vracht kost slechts 11.70. I Zelfde blik doch SUPER kwaliteit f 12.90. Spekkoek, gewicht ca. 7 ons, J van Oma Tio (dus djempol) naar Ame rika inclusief vracht 13.25. Witte de Withstraat 128 - Tel. 89438 Slotermeerlaan 125 - Tel. 13 03 62 j AMSTERDAM-W. over 1 's nachts kwamen we met schrik tot ons zelf. Dank zij de Tong-Tong prijsvraag hebben we een enige avond gehad. Daarom beste vrienden, bedankt voor het goede idee, dat er nog velen volgen. POLLY RUSCH U zult het allen met ons eens zijn, dat dit vers van mevr. Rusch echt wel een keuken kalender verdient. Overigens was het voor de jury, bestaande uit twee dames en een heer geen kleinigheid om ,,da-beste-van-da-allemaalste" uit te zoeken. Want ook hier, smaken verschillen! Waar we het dus niet met elkaar eens waren hebben we het lot laten beslissen. Mocht U dus niet tot de gelukkigen behoren wil dit dus niet zeggen dat uw vers minder goed was. We danken U allen recht hartelijk voor uw spontane deelname. Het was voor ons, die alles hebben moeten beoordelen, al met al, ook erg plezierig. In de volgende nummers van ons blad worden de bekroonde inzendingen gepubliceerd. Hier volgt de: „ER HANGT EEN INDISCH KOOKBOEK AAN DE MUUR". Eerste prijs van 25.Mevr. A. van Haastert, Huizen. Tweede prijs van 10.Mevr. E. van Dinter- Venvoord, Den Haag. De 10 keukenkalenders worden toegestuurd aan de volgende dames en heer: Mevr. J. Adema, Voorschoten Mevr. A. J. v. d. Berg, Haarlem Mevr. J. A. Davidsz-v. d. Hoeven, Ede Mevr. A. J. L. Heynsius-Kocken, Willemstad. Curacao Mevr. A. C. A. Jasper, Amsterdam Mevr. J. Marsman, Leidschendam Mevr. P. Rusch-Swart, Curacao Mevr. D. Wijzig-Sonderman, Rotterdam de heer W. F. van Wijk, 's Hertogenbosch De geldprijzen zijn inmiddels verzonden. De keukenkalenders worden de gelukkige win naars toegezonden zodra ze van de pers komen. REDACTIE

Tong Tong | 1963 | | pagina 12