Uitbreidingsplannen voor „La Garita" op Cran Canaria Nu in de loop van 1963 op „La Garita", dat deel uitmaakt van een nieuwe voor stad van Las Palmas, door een 8 K.M. autoweg met die stad verbonden, 60 bungalows zijn gereed gekomen en goeddeels reeds door Indisch-Neder- landse families zijn betrokken, bestaat het plan om aan deze nederzetting een verdere uitbreiding te geven en met de bouw van verscheidene nieuwe huizen nog dit jaar een aanvang te maken. Deze nieuwe huizen zullen ongeveer medio 1964 gereed zijn. Tezelfdertijd wordt een aanvang ge maakt met het naast „La Garita" gele gen grote uitbreidingsplan „La Estrel- la"/„San Borondon", waar naast ver scheidene flatgebouwen met een win kelcentrum, terreinen te koop worden aangeboden voor bungalowbouw in een duurder genre. Op het hierbij afgebeelde overzichts- Vervolg van pag. 12) melt verheugd de tlepong-keledai. Triomfante lijk met de zakjes zwaaiend komt de tjina-taai dan de buit aan de voeten leggen van Willy, die l^ter, als het lekkers goed belegen is, de boterhammen haar lieve kleinen ermee belegt. Ze zijn ook de enigen, die een grasveldje bezit ten van 308,03 bij 43,4 cm en ze zijn er machtig trots op ook nog, ofschoon het echt paar er niet legaal aangekomen is. Als hij en zijn gade n.l. langs beemd en veld wandelen, gappen ze kanan kiri van boerderijen en plant soenen pollen gras, om ze dan, zonder gewe tensbezwaar overigens, in hun hortus over te planten. Delly en Lud Peltzer hebben onze onmetelijke bewondering voor hun taaie vasthoudendheid. Hun erf krijgt de volle mep van de wind en daar kun je alleen maar in superlatieven over het proces van doodgaan en doodzijn spreken, want ondanks de honderden pesetas aan mest en werkloon, ondanks spit en transpiratie pro duceert hun tuin slechts plantjes die doodgaan, dood zijn, doder zijn, het allerdoodst zijn, nog dooier dan morsdood zijn en gaat U maar door met het doden van uw tijd bij het zoeken naar levenloze uitdrukkingen. Al meer dan 4 maan den blijven ze echter volhouden, ofschoon er in de hoeken van hun tuin al leuke zoutpannetjes zijn ontstaan. kaartje van de urbanisatie is gearceerd aangegeven, waar men de nieuwe bun galows voor Indische Nederlanders wil bouwen. Gedacht is aan bouw van blokjes van 4 bungalows, in 2 woonlagen, waarvan de onderste over een tuin van ca. 100 m2 zullen beschikken, terwijl de etage woningen meer geschikt zouden zijn voor hen, die liever geen tuin willen onderhouden, doch welke voorzien zijn van een ruim dakterras over de hele oppervlakte van het huis. Twee naast elkaar gelegen bungalows kunnen des gewenst ook samengevoegd worden tot een groter geheel, terwijl ook de moge lijkheid betsaat afzonderlijke bungalow- tjes van dit type te bouwen zonder verdieping op eigen grond. Zoals U in de artikelen van de heer Kobus Sirag in de Tong-Tong's van 15 augustus en 15 september j.l. hebt Sinds gisteren echter heeft Delly de moed ver loren en ziet ze eindelijk in, dat je levende plantjes echt niet kunt inzouten. Ze wil het nou met telor-asin proberen. Je-lah-je-rot, als ze maar weet, dat er hier geen telor-bebek te krijgen is. Sinds de laatste weken laten de harde winden gelukkig verstek gaan, het klimaat is hier nu bijna tropisch, de boeren beginnen de gronden te bewerken en wie weet, dat in de loop van de komende maanden wij toch van onze tuin tjes wat schoons zullen kunnen maken en dus nooit wanhopen. Denkt U echter vooral niet, dat de grond overal zo weerbarstig is als in onze kampong. O nee. gaat U maar eens even met ons mee naar de pasar in Telde, of wat verderop naar Las Palmas. U zult er van opkijken wat de Spaanse boeren met noeste vlijt uit hun ogen schijnlijk zo dorre gronden weet te halen. Wij kunnen u echter wel de verzekering geven, dat het met de voedselvoorziening hier dik in orde is. Maar dat bewaren we dan voor een volgend artikel y ahora yo digo a Ustedes: hasta pronto mis amigas y amigos. als U snapt wat ik bedoel. KOBIS SIRAG kunnen lezen, voelen de Indische Ne derlanders, behoudens de bezwaren van enkele kleine ongemakken, die aan elke nieuwe vestiging kleven, zich op „La Garita", met zijn onvergelijkelijk kli maat en makkelijke levensomstandig heden, best op hun gemak. Zij zouden echter een uitbreiding van hun groep in den vreemde ten zeerste toejuichen. De promotors van het plan willen hen, die belangstelling voor vestiging op „La Garita" hebben, daarover gaarne uitvoerig verder voorlichten en stellen zich voor op ZATERDAG 23 NO VEMBER A.S. des nam. om 2 uur een bijeenkomst te organiseren in het ge bouw van Tong-Tong, Prins Maurits- laan 36, Den Haag, waar een iegelijk, die belangselling heeft, van harte wel kom is en waar aan de hand van maquettes, tekeningen en lichtbeelden, een toelichting op de uitbreidingsplan nen zal worden gegeven en waar ge tracht zal worden alle eventueel te stellen vragen in details te beantwoor den. Wij rekenen op een grote opkomst en zouden het daarom op prijs stellen, indien U van tevoren even per brief kaart of telefonisch van uw komst aan ondergetekende kennis zou kunnen geven. Heeft U daarvoor geen gelegen heid, dan is U toch welkom en zullen wij voor U wel een plaatsje zien te vinden. Kom dus allen op 23 november a.s. om 2 uur naar Tong-Tong. W. H. G. VAN SANTEN Hofdijck 54, Oegstgeest, Tel. no. 01710 - 5 36 69. 13

Tong Tong | 1963 | | pagina 13